Rok 2011

11 listopada

W dniu 11 listopada roku 2011, przypadła 93 rocznica odzyskania niepodległości. Dla naszej ojczyzny i mieszkających w niej rodaków, to dzień świąteczny – święto radości i wolności.

Dożynki

„W każdym położeniu dziękujcie, taka jest bowiem wola Boża w Jezusie Chrystusie względem was” (1Tes 5,18). Wspaniałą okazją do dziękczynienia Bogu i człowiekowi – rolnikowi, są doroczne dożynki. Taka też uroczystość miała miejsce 11 września w Czernikowie. Dożynki Gminno-Parafialne.

Obłóczyny ministrantów

Oto za chwilę przystąpię do ołtarza Bożego... Te słowa towarzyszyły 13 młodym ludziom, dziewczętom i chłopcom, którzy, w uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata zostali włączeni do Liturgicznej Służby Ołtarza parafii Czernikowo.

Galeria zawiera zdjęcia z bierzmowania, którego udzielił ks. Bp Wiesław Mering.

Boże Ciało

W tym roku Mszy Świętej i procesji Bożego Ciała przewodniczył ks. neoprezbiter Kamil Roślik, który kilkanaście dni przed tą uroczystością przyjął święcenia kapłańskie w Katedrze we Włocławku.

Triduum Paschalne

Triduum Paschalne to najważniejsze dni w ciągu roku liturgicznego dla chrześcijan. Wierni gromadzili się w świątyni, by wspólnie celebrować pamiątkę Ostatniej Wieczerzy, Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa.

Dziękczynienie za beatyfikację

Dzień 1 maja 2011 roku dla katolików świata, a szczególnie dla Polaków, to dzień wyjątkowy. Oto na naszych oczach spełniło się pragnienie wyrażone na placu św. Piotra w dniu pogrzebu Jana Pawła II. „Santo Subito” to głębokie przekonanie członków Kościoła, że na przełomie wieków wspólnotą tą kierował święty człowiek.

Dzień dziecka

Dzieci są wiosną rodziny i społeczeństwa, nadzieją, która ciągle kwitnie, przyszłością, która bez przerwy się otwiera. Te słowa wypowiedziane przez bł. Jana Pawła II, towarzyszyły organizatorom Szóstego Parafialnego Dnia Dziecka. Rozpoczął się on Mszą św. sprawowaną w miejscowej świątyni w dn. 29 maja 2011r o godz. 12.30.

Hubertus

Galeria zawiera zdjęcia z uroczystości ku czci św. Huberta.

Krzyżu Chrystusa bądźże pozdrowiony

Tak niedawno minął miesiąc maj. Od dawna wiadomo, że to miesiąc maryjny. „Chwalcie łąki umajone, chwalcie z nami Panią świata”, rozbrzmiewało przy przydrożnych krzyżach i figurach.

Galeria zawiera zdjęcia z jasełek.

Odpust parafialny

W środę 24 sierpnia nasza parafia obchodziła uroczystość św. Bartłomieja. Sumie odpustowej o godz. 12 przewodniczył ks. Radosław Nowacki, Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej we Włocławku. W trakcie Sumy poświęcono nowe figury Serca Pana Jezusa, Niepokalanego Serca Maryi oraz Św. Floriana.

Pasterska kolęda - poświęcenie nastawy ołtarzowej

W dniu 16 stycznia 2011 roku do parafii w Czernikowie zawitał niezwykły kolędnik. Gościliśmy ks. Biskupa Wiesława Alojzego Meringa, pasterza naszej diecezji. Okazją do wizyty były dwa wydarzenia. Poświęcenie odrestaurowanego zabytkowego ołtarza w kościele parafialnym oraz wizyta duszpasterska zwana kolędą dla kapłanów dekanatu czernikowskiego.

Ferie z Bogiem

Od kilku już lat, w parafii Czernikowo, odbywają się „Ferie z Bogiem”. Nie inaczej było również w tym roku. Dzieci gromadziły się w salce katechetycznej w drugim tygodniu ferii od 7 do 12 lutego, by wspólnie spędzić czas zimowego wypoczynku.