Stronicowanie

• 2023.06.24

Rozważanie na XII Niedzielę Zwykłą 25.06

Tak wiele zmartwień i kłopotów na co dzień, tak wiele niepewności jutra w naszym zwariowanym życiu, tak wiele trosk i przygnębiających wiadomości dookoła. Gdzie w tym wszystkim znaleźć pokój i radość życia, gdzie jest miejsce na pewność i zaufanie, gdzie poczucie bezpieczeństwa i ukojenie niepewności i lęków? Świat stał się niewątpliwie globalną wioską. I co z tego, skoro stał się też dla wielu gehenną, a dla innych złota klatką?

• 2023.06.24

Bierzmowanie

21 czerwca, w dniu liturgicznego wspomnienia świętego Alojzego Gonzagi, grupa 82 młodych parafian w Wieczerniku parafii Świętego Bartłomieja Apostoła w Czernikowie, z rąk Księdza Biskupa Seniora Stanisława Gębickiego, przyjęła sakrament Bierzmowania.

• 2023.06.17

Rozważanie na XI Niedzielę Zwykłą 18.06

Kogo potrzebuje współczesny świat? Na pewno potrzebuje dobrych i rzetelnych lekarzy, uczciwych bankierów, dobrych nauczycieli, kochających ojców, pracowitych i wzorowych robotników. Tak, takich ludzi na pewno potrzebuje współczesny świat. Ale potrzebuje też świadków, drogowskazów, ludzi jak Święty Papież Jan Paweł II, którzy ukażą współczesnemu człowiekowi szersze horyzonty i inne perspektywy.

• 2023.06.17
    Grill na zakończeznie oktawy Bożego Ciała

Grill na zakończenie oktawy Bożego Ciała

W czwartek, 15 czerwca, zakończyła się Oktawa Bożego Ciała, czyli okres siedmiu dni szczególnej łaski, podczas których po mszy świętej odbywały się procesje wokół kościoła z Najświętszym Sakramentem. Parafianie wraz z kapłanami sprawującymi Eucharystię, prosili Boga, aby otaczał swoją opieką łąki, pola, lasy i pozwolił im wydać obfite zbiory. Po Mszy św. wszyscy zostali zaproszeni przez duszpasterzy na grilla.

• 2023.06.08

Rozważanie na X Niedzielę Zwykłą 11.06

Czy to możliwe? Tak po prostu zostawić cały swój świat i pójść za Nieznajomym w siną dal. Może Mateusz znał już wcześniej Jezusa, może słuchał jego nauki i czuł, że to jest właśnie to, czego szuka? A może dojrzewała w nim niechęć do samego siebie, do tej nieszczęsnej komory celnej, która stała się jego smutnym więzieniem? Słowa Jezusa mogły zabrzmieć w uszach Mateusza jak wyzwolenie, jak zaproszenie do wyjścia ze swojego dusznego, smutnego świata.

• 2023.06.08
    Procesja Bożego Ciała

Jak co roku, w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, wierni naszej parafii uczestniczyli w procesji do czterech ołtarzy zlokalizowanych na ulicach Czernikowa. Po Eucharystii, która rozpoczęła się o godzinie 11, wyruszył uroczysty pochód w kierunku kolejnych Ołtarzy.

• 2023.06.06
    Parafialny Dzień  Dziecka i comiesięczna msza św. za Ojczyznę

Parafialny Dzień Dziecka i comiesięczna msza św. za Ojczyznę

W niedzielę, 4 czerwca, w naszej wspólnocie parafialnej obchodzono Dzień Dziecka. Nasi milusińscy zostali obdarowani mszą św. w ich intencji jak również niespodziankami przed kościołem. Poza tym, o godz. 10.00 była sprawowana msza św. w intencji Ojczyzny, a szczególnie za ofiary Poznańskiego Czerwca i za wszystkich represjonowanych przez władze komunistyczne.

• 2023.06.03

Rozważanie na Uroczystość Najświętszej Trójcy 04.06

Najświętsza Trójca, Jedność Osób Bożych, Ojca, Syna i Ducha Świętego, na zawsze pozostanie tajemnicą wiary. Nie jest to jednak tajemnica w znaczeniu wiedzy tajemnej, dostępnej tylko dla wybranych i wtajemniczonych. Bóg sam zechciał nam objawić tę tajemnicę, zechciał objawić siebie samego w Osobach Ojca, Syna i Ducha.

• 2023.06.03

Dyspensa na piątek 9 czerwca

Biskup włocławski Krzysztof Wętkowski wiernym przebywającym na terenie diecezji włocławskiej w dniu 9 czerwca br., udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych (kan. 1251 KPK) i zachowania pokutnego charakteru piątku (kan. 1250 KPK).

• 2023.05.30
    Podziel się różańcem

Grupa Ojca Pio włączyła się w akcję "Podziel się różańcem". W sumie zebraliśmy 180 różańców. Zebrane różańce zostaną przekazane za pośrednictwem Fundacji "Róże Maryi" osobom w parafiach w Etiopii. Wszystkim ofiarodawcom Bóg zapłać.

Stronicowanie