Stronicowanie

• 2023.07.15

Rozważanie na XV Niedzielę Zwykłą 16.07

Wszystkie te systemy obronne przenosimy bowiem bezkrytycznie na stosunek do Słowa Bożego. Nie słuchamy Go, wyłączamy się i Ono do nas nie dociera. A kiedy nawet do nas dociera, bardzo często nie zdajemy sobie trudu, aby je zgłębić czy zrozumieć. Niejednokrotnie nawet zrozumiawszy, nie chcemy Go zaakceptować, bo zbyt wiele od nas wymaga, bo jest czasami dla nas za bardzo radykalne. Słuchając jesteśmy głusi, rozumiejąc nie chcemy przyjąć, przyjmując nie umiemy Słowa Bożego wprowadzić w czyn, bo tak wiele nam w tym przeszkadza.

• 2023.07.08

Rozważanie na XIV Niedzielę Zwykłą 09.07

Słowa Ewangelii poprzedniej niedzieli rozważane przez „mądrych i roztropnych” szokują i wydają się być wbrew wszelkiej logice i przeczyć wszelkiemu zdrowemu rozsądkowi. Nie można przecież aż tak bardzo dosadnie i dokładnie interpretować Słowa Bożego. To nie jest na ludzką skalę i nie przystaje do realiów naszego życia!

• 2023.07.03

Powitanie nowych wikariuszy

W niedzielę, 2 lipca, powitaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej nowych Księży Wikariuszy: ks. Sławomira Polaszka i ks. Cezarego Garnuszek. Życzmy im wszelkich łask Bożych i opieki Matki Bożej.

• 2023.07.02
    Rozpoczęcie nabożeństw Pierwszej Soboty Miesiąca

W sobotę, 1 lipca, zainaugurowaliśmy nabożeństwa Pięciu Pierwszych Sobót Miesiąca. Przy krzyżu na ul. Strumykowej zgromadzeni wierni modlili się modlitwą różańcową, której przewodniczył ks. Proboszcz.

• 2023.07.01

Rozważanie na XIII Niedzielę Zwykłą 02.07

W słowach tych wyraża się cały radykalizm Dobrej Nowiny, radykalizm Ewangelii, który zawiódł samego Chrystusa na krzyż. Czy może to być tylko przesada lub jedynie retoryczna gra słów? Czy Chrystus umarł na krzyżu tylko po to aby „zaszokować widzów”?

• 2023.06.25

Pożegnanie ks. Damiana i ks. Mateusza

W niedzielę, 25 czerwca, pożegnaliśmy naszych dotychczasowych wikariuszy: Ks. Damiana Donderowicza oraz ks. Mateusza Kamińskiego.

• 2023.06.24

Rozważanie na XII Niedzielę Zwykłą 25.06

Tak wiele zmartwień i kłopotów na co dzień, tak wiele niepewności jutra w naszym zwariowanym życiu, tak wiele trosk i przygnębiających wiadomości dookoła. Gdzie w tym wszystkim znaleźć pokój i radość życia, gdzie jest miejsce na pewność i zaufanie, gdzie poczucie bezpieczeństwa i ukojenie niepewności i lęków? Świat stał się niewątpliwie globalną wioską. I co z tego, skoro stał się też dla wielu gehenną, a dla innych złota klatką?

• 2023.06.24

Bierzmowanie

21 czerwca, w dniu liturgicznego wspomnienia świętego Alojzego Gonzagi, grupa 82 młodych parafian w Wieczerniku parafii Świętego Bartłomieja Apostoła w Czernikowie, z rąk Księdza Biskupa Seniora Stanisława Gębickiego, przyjęła sakrament Bierzmowania.

• 2023.06.17

Rozważanie na XI Niedzielę Zwykłą 18.06

Kogo potrzebuje współczesny świat? Na pewno potrzebuje dobrych i rzetelnych lekarzy, uczciwych bankierów, dobrych nauczycieli, kochających ojców, pracowitych i wzorowych robotników. Tak, takich ludzi na pewno potrzebuje współczesny świat. Ale potrzebuje też świadków, drogowskazów, ludzi jak Święty Papież Jan Paweł II, którzy ukażą współczesnemu człowiekowi szersze horyzonty i inne perspektywy.

• 2023.06.17
    Grill na zakończeznie oktawy Bożego Ciała

Grill na zakończenie oktawy Bożego Ciała

W czwartek, 15 czerwca, zakończyła się Oktawa Bożego Ciała, czyli okres siedmiu dni szczególnej łaski, podczas których po mszy świętej odbywały się procesje wokół kościoła z Najświętszym Sakramentem. Parafianie wraz z kapłanami sprawującymi Eucharystię, prosili Boga, aby otaczał swoją opieką łąki, pola, lasy i pozwolił im wydać obfite zbiory. Po Mszy św. wszyscy zostali zaproszeni przez duszpasterzy na grilla.

Stronicowanie