Ogłoszenia i intencje

28.04 – V NIEDZIELA WIELKANOCNA – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Zabierzmy kartę z intencjami na nowy tydzień. Dziękuję za ofiarę na druk intencji, ofiary składane na tacę i na konto parafii: 60 94910003 0070 0100 8400 0001.

2. Zachęcam do adoracji w Kaplicy Wieczystej Najświętszego Sakramentu –  codziennie od 07.00 do 18.00. Koronka do Miłosierdzia Bożego o 15.00. Po koronce okazja do spowiedzi. W czwartki o 17.30 Msza Święta o nowe, liczne i święte powołania do kapłaństwa, życia konsekrowanego i misyjnego zakończona wystawieniem Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo w intencji powołań.

3. Zachęcam do lektury i kupna prasy katolickiej: tygodnik „Idziemy” wraz z „Ładem Bożym” po 5 zł.

4. W tym tygodniu obchodzimy:

• Poniedziałek – Święto św. Katarzyny Sieneńskiej, Dz.DK,  Patronki Europy;
  • Czwartek – Wspomnienie św. Atanazego, BDK, Pierwszy Czwartek Miesiąca – dzień szczególnej modlitwy w intencji powołań do kapłaństwa, życia zakonnego i misyjnego;
  • Piątek – Uroczystość NMP Królowej Polski, Głównej Patronki Polski, Msza za Ojczyznę o godz.  10.00, Odpust w par. Ciepień, Pierwszy Piątek Miesiąca;
  • Sobota – Pierwsza Sobota Miesiąca, Różaniec, Nabożeństwo i Msza św. przepraszająca Boga i wynagradzająca za grzechy obrażające Niepokalane Serce Maryi o godz. 09.00.

5. W tym miesiącu Pierwszy Piątek Miesiąca przypada 03 maja, w kościele odbywać będzie się uroczysta msza św. w intencji Ojczyzny i potem jeszcze odpust parafialny w  par. Ciepień, w związku z tym do chorych z Komunią Świętą będziemy jeździć w sobotę od godz. 09.00. Proszę o wyrozumiałość.

6. Spowiedź pierwszopiątkowa odbędzie się wyjątkowo w czwartek 02 maja. od godz. 16.30. Natomiast dzieci i młodzież przychodzą 03 maja tj. w Pierwszy Piątek na Mszę św., o godz. 10.00.

7. W piątek, 3 maja, Uroczystość NMP Królowej Polski, Głównej Patronki Polski. Msza za Ojczyznę oraz w intencji wójta i radnych nowej kadencji samorządu terytorialnego o godz.  10.00. W imieniu parafii, Wójta Gminy Czernikowo i Związku Jaszczurczego zapraszamy poczty sztandarowe szkół, instytucji oraz straży pożarnych, orkiestrę oraz druhów i druhenki OSP.

8. W środę rozpoczyna się maj – miesiąc spotkań z Matką Jezusa Chrystusa. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.00, w niedziele o 15.30. Zapraszamy serdecznie dzieci, młodzież i dorosłych. Zachęcam też do śpiewu litanii przy figurach czy krzyżach przydrożnych. Przy tej okazji chcę podziękować tym wszystkim, którzy porządkują i upiększają przydrożne krzyże i figury i prosić o dalszą troskę o te miejsca. W ogłoszeniach podany jest grafik spotkań w terenie: o godz.17.00 będzie przyjeżdżał ksiądz, aby śpiewać Litanię z wiernymi.

• 01.05 – MAJOWE PRZY FIGURZE U RODZINY SOLAWA (Piaski)
  • 02.05 – MAJOWE – WYGODA (figura)
  • 06.05 – MAJOWE – CZERNIKOWO (figura)

9. 1,2 i 3 maja kancelaria będzie nieczynna.

10. W przyszłą niedzielę zapraszamy wszystkie dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej i ich Rodziców na Mszę św. o godz. 12.00 a po niej spotkanie organizacyjne.

11. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00 spotkanie członków Kół Żywego Różańca. Spotkanie w kościele.

12. W tym roku Boże Ciało przypada 30 maja w związku z tym już dzisiaj kieruje prośbę do poszczególnych grup, parafian o podjęcie zadania budowy ołtarzy na Boże Ciało. I tak do budowy I ołtarza  przy wikariatce, proszę Pana Kościelnego i członków Kół Żywego Różańca, do II ołtarza przy posesji Państwa Jędrzejewskich na ul. Słowackiego proszę mieszkańców Witowęża, do III ołtarza przy posesji Państwa Wesołowskich na ul. Strumykowej proszę mieszkańców Wygoda, do IV ołtarza przy kościele proszę Pana Organistę i członków chóru parafialnego. Na spotkanie odpowiedzialnych za budowę ołtarzy zapraszam we wtorek  tj. 30 kwietnia br. po wieczornej mszy św. w salce katechetycznej.

13. Przypominamy opiekunom grobów o odnowieniu dzierżawy za miejsce na cmentarzu. Prosimy o uczynienie tego do końca września. Po tym terminie groby nieopłacone, gdzie minęło już 20 lat od ostatniego pochówku, będą do dyspozycji parafii.

14. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: 1) Michał Dykban, kawaler, par. Toruń i Justyna Jurkiewicz, panna, par. Czernikowo – zapowiedź trzecia. 2) Damian Piotr Tylec, kawaler, par. Lubicz Górny i Julia Piwnicka, panna, par. Czernikowo – zapowiedź pierwsza.

15. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Mirosławę Blonkowską. Rodzinie składamy wyrazy współczucia, a zmarłą polecamy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…

16. Wszystkim Parafianom i Gościom, przybyłym dziś do naszej Parafii życzymy – Szczęść Boże!

Ks. kan. Krzysztof Graczyk – Proboszcz