Wspólnoty i organizacje

Liturgiczna Służba Ołtarza

Liturgiczna Służba Ołtarza naszej parafii liczy 37 osób – są to osoby posługujące w liturgii, najczęściej w czasie sprawowania Eucharystii, a także nabożeństw poza Mszą świętą.

Koła Żywego Różańca

Z inicjatywy założycielki Dzieła Rozkrzewiania Wiary Pauliny Jaricot powstał w 1826 r. Żywy Różaniec. Jest to forma wspólnotowej modlitwy różańcowej.

Parafialny Zespół Caritas

Parafialny Zespół Caritas - tworzą osoby, które angażują się w parafii w pomoc chorym, biednym i potrzebującym. Realizują pomoc znając bardzo dobrze swoje środowisko lokalne dzięki temu docierają tam, gdzie pomoc jest najbardziej potrzebna.

Rada Parafialna

Rada Parafialna to organ prawny lub administracyjny w parafii wykonujący powierzone mu zadania.

Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym

Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym - Członkowie APDC dzielą się na członków indywidualnie włączonych do APDC (stanowią oni większość w Apostolstwie) oraz tworzących parafialne grupy modlitewne.

Apostolat Margaretka

Apostolat Margaretka - ruch modlitewny w Kościele katolickim, którego istotą jest wieczysta modlitwa za jednego kapłana. Inicjatywa modlitewna powstała w Kanadzie w 1981 roku, a dziś obecna jest w wielu krajach na całym świecie.