Bierzmowani

Pytania z katechizmu obowiązujące kandydatów do sakramentu bierzmowania w 2022r.

Ważne informacje

• Spotkania kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami odbywają się w III Niedzielę miesiąca* w wyjątkowych sytuacjach w IV niedzielę miesiąca. Zasadniczo spotkania te będą odbywać się o godz. 15:40. Te dwadzieścia minut będzie przeznaczone na jakąś formę nabożeństwa, adorację, lub spotkanie z zaproszonymi gośćmi, dlatego bądźmy na bieżąco. Informacje będą podawane w ogłoszeniach parafialnych tydzień wcześniej, a także na stronie w zakładce bierzmowani.
  • Termin wstępny sakramentu bierzmowania to II połowa MAJA.
  • Przypominam, że nie obowiązuje już dyspensa od niedzielnej eucharystii – przyjmujemy zasadę, że jeśli chodzimy do szkoły, to chodzimy także do Kościoła.
  • Kandydaci z rodzicami wypełniają deklarację kandydata i oddają obowiązkowo do końca września; Podobnie ma się do dzienniczków, uzupełniamy pierwsze strony.
  • Osoby mieszkające poza parafią muszą dostarczyć zgodę swojego proboszcza na przygotowywanie się do sakramentu bierzmowania w naszej parafii.
  • Osoby ochrzczone poza parafią muszą dostarczyć także akt chrztu z parafii gdzie byli ochrzczeni, a jeżeli po chrzcie nastąpiła zmiana nazwiska także dokument potwierdzający z sądu lub Urzędu Stanu Cywilnego.
  • Wyznaczone pytania z katechizmu zdajemy u swoich katechetów (jeśli chodzimy do szkół poza naszą parafią, lub jeśli chodzi o kandydatów dorosłych, zdajemy je po spotkaniach w Kościele).
  • Katechizm dla bierzmowanych można nabyć, lub ściągnąć z Internetu.
  • Przypominamy o comiesięcznej spowiedzi, a także o mszy dedykowanej dla kandydatów w każdą niedzielę o godzinie 16.
  • W październiku rozpoczną się nabożeństwa różańcowe – wiadomo, że najważniejsza jest nasza dobra wola uczestnictwa, jednakże min. dla kandydata do sakramentu bierzmowania wynosi połowa przypisanych nabożeństw (15).
  • Pielgrzymka ósmych klas do Lichenia - ostatecznie do środy przynosimy zgody i 30 zł.
  • Następne spotkanie formacyjne odbędzie się17 października.
  • Przypominamy także, że sakrament bierzmowania jest sakramentem DOJRZAŁOŚCI CHRZEŚCIJAŃSKIEJ. Prosimy zatem rodziców o uszanowanie woli swoich dzieci i pozostawienie im swobody dokonania wyboru o swoim uczestnictwu w formacji, bądź nie.