Rok 2010

Występy listopad

Galeria zawiera zdjęcia z listopadowych występów młodzieży.

Rekolekcje adwentowe

Galeria zawiera zdjęcia z rekolekcji adwentowych.

Przyjęcie ministrantów

Galeria zawiera zdjęcia z przyjęcia nowych ministrantów.

Opłatek ministrantów

Galeria zawiera zdjęcia z opłatka ministrantów.

Odpust wrześniowy

Galeria zawiera zdjęcia z odpustu wrześniowego.

Dzień papieski

Galeria zawiera zdjęcia z dnia papieskiego.

Dożynki

Galeria zawiera zdjęcia z dożynek.

90. rocznica Cudu nad Wisłą

W przeddzień 90 rocznicy Cudu nad Wisłą, 14 sierpnia 2010 roku, na cmentarzu czernikowskim odbyła się niecodzienna uroczystość. Biskup Stanisław Gębicki dokonał poświęcenia krzyża, ołtarza i obelisku upamiętniającego żołnierzy Wojska Polskiego i polaków walczących na różnych frontach o wolność ojczyzny, zwłaszcza w czasie agresji wojsk Armii Czerwonej na Polskę w 1920 roku. Do tej uroczystości zostało włączone świadectwo syna żołnierza, który walczył w obronie Polski w 1920 roku oraz apel poległych poprowadzony przez żołnierzy, który został zakończony oddaniem salwy honorowej.

100 lecie konsekracji kościoła i poświęcenie nowego ołtarza

Uroczystość niezwykła - odpust parafialny ku czci św. Bartłomieja Apostoła, połączony z obchodami setnej rocznicy konsekracji parafialnej świątyni oraz konsekracja nowego ołtarza i poświęcenie ambony, pulpitu, kredensji w nowej aranżacji prezbiterium, jako wotum wdzięczności na 100-lecie konsekracji świątyni.

Krzyż – kopia Krzyża Światowych dni Młodzieży

W niedzielę 18 października dotarł do parafii Czernikowo, dekanat czernikowski, Krzyż – kopia Krzyża Światowych dni Młodzieży. Młodzież, która uczestniczyła w pielgrzymce gimnazjalistów do Lichenia i była świadkiem przekazania Krzyża młodzieży z dekanatu lipnowskiego, oczekiwała go z wielką niecierpliwością. W uroczystej procesji wprowadziła Krzyż do świątyni parafialnej.

Turniej Piłki Halowej Ministrantów

17 listopada 2010r. odbył się I Turniej Piłki Halowej Ministrantów Dekanatu Czernikowskiego. Do udziału zgłosili się ministranci z Czernikowa, Ciepienia i Nowogrodu, którzy wystawili drużyny w przedziale wiekowym Szkoły Podstawowej i Gimnazjum. Tuż przed rozpoczęciem rozgrywek okazało się, że nie dojedzie drużyna z Nowogrodu.