Menu

Msze Święte:

NIEDZIELA: 8.00; 10.00; 12.00 (dzieci); 16.00 (młodzież)

{kaplica w Osówce: g. 9.00}

 

DNI POWSZEDNIE: 7.00; 17:30

 

KANCELARIA PARAFIALNA:

poniedziałek - piątek: 7:30-8:30, 16.00-17.00

 

SPOTKANIA COMIESIĘCZNE:

Bierzmowani – III niedziela miesiąca godz. 16.00

Dzieci komunijne - I niedziela miesiąca godz. 12.00

Rok 2021

Pasterka 2021

Tradycyjną pasterką o północy rozpoczęliśmy kolejne w naszym życiu obchodu świąt Bożego Narodzenia. Mszy Św. przewodniczył i homilię wygłosił nasz proboszcz, ks. kan. Krzysztof Graczyk. Eucharystię uświetniła także nasza orkiestra dęta, której serdecznie dziękujemy za piękne wykonanie polskich kolęd.

Parafialna akcja "Serce dla Malucha i Seniora" 2021

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia. To wyjątkowy czas rodzinnych spotkań, składania sobie życzeń, obdarowywania prezentami i wspólnego świętowania. Nie dla wszystkich jednak przeżywany czas wiąże się z radością, uśmiechem i nadzieją. Wielu przeżywa swoje osamotnienie w opuszczeniu, swoje cierpienie w zapomnieniu. Jednakże nadzieja umiera zawsze ostatnia. Wystarczy tylko maleńka iskra, aby na nowo wzbudzić ogień miłości, który będzie rozgrzewać ludzkie serca. Miłości, która pozwoli na nowo uwierzyć w dobroć drugiego człowieka i wskrzesić nadzieję na lepsze jutro.

Obchody 103. rocznicy odzyskania niepodległości

Dnia 11 listopada 2021 roku o godz. 10.00 w naszej parafii rozpoczęły się obchody uroczystości 103 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Przed mszą św. wystąpiły dzieci z naszego przedszkola z krótkim montażem słowno-muzycznym. Ich profesjonalizm w wykonywaniu recytacji i śpiewu zachwycił zebranych w naszym kościele.

Dzień Zaduszny

Dziś, w pierwszą niedzielę listopada, miesiąca, którego pierwsze dni przywołują naszą pamięć o naszych bliskich zmarłych, przed Mszą Świętą o godzinie 12, dzieci ze szkół podstawowych naszej parafii wspólnie zaprezentowały montaż słowno-muzyczny.

Październikowe nabożeństwo fatimskie ulicami Czernikowa

W naszej parafii w dniu wspomnienia ostatniego objawienia w Fatimie odbyła się procesja różańcowa ulicami Czernikowa. Na tej procesji różańcowej zgromadziła się rzesza naszych wiernych. Modlitwie różańcowej przewodniczył ks. Damian Donderowicz, wikariusz naszej parafii. 

Dzień papieski

W niedzielę poprzedzającą 16 października w Naszej Ojczyźnie obchodzimy Dzień papieski. W tym roku poraz XXI wspieraliśmy naszą modlitwą i ofiarami Dzieło Fundacji Nowego Tysiąclecia. Z tej okazji przed Mszą świętą o godzinie 12 dzieci ze szkół podstawowych naszej parafii, wspólnie zaprezentowały montaż słowno-muzyczny w którym przybliżyły postać świętego Jana Pawła II.

Nabożeństwo fatimskie ulicami Witowęża

W rocznicę kolejnego objawienia fatimskiego, nasza wspólnota parafialna w dniu 13 września br.  zgromadziła się przy figurze Matki Bożej w Witowężu, aby uczestnicząc w polowej mszy św. rozpoczynającej  procesję i różaniec fatimski. Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił ks. proboszcz kan. dr hab. Krzysztof Graczyk.

Odpust ku czci Narodzenia NMP

W naszej wspólnocie parafialnej obchodziliśmy w Święto Narodzenia NMP doroczny odpust. Sumie odpustowej przewodniczył ks. Paweł Osiński, wikariusz z par. Lubień Kujawski, który wygłosił również kazanie. Na zakończenie mszy się celebrans poświęcił ziarno na zasiew i poprowadził procesję eucharystyczną. 

Śladami Prymasa Wyszyńskiego

W dniach 04-05.09.2021 r., w ramach duchowego przygotowania do beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia, grupa pielgrzymów z parafii Św. Bartłomieja Apostoła w Czernikowie pod opieką wikariusza, Ks. Damiana Donderowicza, udała się  „tam, gdzie wszystko się zaczęło” w życiu kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Święto chleba

05 września 2021 roku o godz. 10.00 w naszym kościele była sprawowana msza dziękczynna za tegoroczne plony. Już drugi rok tradycyjne dożynki zastąpiła nowa forma - Święto Chleba. Na tę uroczystość każde sołectwo przynosi Panu Bogu, jako dziękczynienie, bochen chleba i owoce. Te dary składane są przed ołtarzem, aby następnie je pobłogosławić i podzielić wśród uczestników Eucharystii.

Pożegnanie ks. Roberta

30 sierpnia, na Mszy Św. o godz. 17:30, podziękowaliśmy księdzu Robertowi Gruzielowi za jego ponad dwuletnią posługę w parafii Czernikowo. Eucharystię sprawował ks. Proboszcz razem z księdzem Robertem.

Uroczystość odpustowa ku czci Św. Bartłomieja

Tradycyjnie w samo południe rozpoczęliśmy sumę odpustową ku czci Św. Bartłomieja Apostoła. Na Mszy Św. nie zabrakło licznie zgromadzonych gości. Eucharystię sprawował i Słowo Boże wygłosił dobrze znany parafianom ks. Marek Zieliński. Duchowny pracował w Czernikowie w latach 2010-2013. Obecnie ks. Marek jest proboszczem parafii Grodzisko.

Uroczystość poświęcenia odrestaurowanej kapliczki w Ograszce

Przekonani o unikalnych wartościach ukrytych w „przydrożnych świątyniach”, mieszkańcy wsi Ograszka zgromadzili się w dniu 21 sierpnia 2021 roku o godz. 19.00 podczas celebracji Mszy Świętej połączonej z poświęceniem nowo odrestaurowanej kapliczki z figurą Najświętszej Marii Niepokalanej, która była „oczkiem” w głowie zmarłej śp. Wiesławy Rygielskiej jak i wielu mieszkańców wsi Ograszka.

Zawierzenie parafii św. Bartłomieja Apostoła w Czernikowie Matce Bożej z Fatimy

15 sierpnia o godz. 11.00 w Fatimie, podczas uroczystej mszy św. w Uroczystość Wniebowzięcia NMP, której przewodniczył kardynał Prezbiter Antonio Augusto dos Santos Marto, ordynariusz diecezji Leiria-Fatima, nasza parafia św. Bartłomieja w Czernikowie została zawierzona Matce Bożej z  Fatimy. Osobistego aktu zawierzenia naszej  wspólnoty parafialnej dokonał przed końcowym błogosławieństwem ks. kan. dr hab. Krzysztof Graczyk, który był jednym z dwóch głównych  koncelebrujących te Eucharystię. 

Uroczystość Wniebowzięcia NMP

15 sierpnia, w Uroczystość Wniebowzięcia NMP, modliliśmy się w intencji naszej Ojczyzny. Uczciliśmy w ten sposób Święto Wojska Polskiego oraz 101. rocznicę Bitwy Warszawskiej.

Rowerowa pielgrzymka przejechała przez Czernikowo

10 sierpnia południem gościliśmy grupę 43 pielgrzymów, uczestników VII Pielgrzymki Rowerowej Diecezji płockiej z Golubia-Dobrzynia na Jasną Górę.

Nasza delegacja na nocnym czuwaniu w Licheniu

Wraz z ks. Dominikiem Chmielewskim SDB i Wojownikami Maryi trwaliśmy w nocy z 06 na 07 sierpnia 2021 roku na modlitwie o błogosławieństwo dla Polski.

Nabożeństwo fatimskie 13.07

W rocznicę trzeciego objawienia NMP w Fatimie nasza wspólnota parafialna zgromadziła się na nabożeństwie fatimskim w kościele parafialnym, aby wspólnie przez wstawiennictwo NMP z Fatimy wypraszać nawrócenie  dla całego świata i nawrócenie naszej wspólnoty parafialnej.

Nabożeństwo fatimskie ulicami Ograszki

Na pamiątkę drugiego objawienia Matki Bożej w Fatimie oraz na przebłaganie za grzechy nasze, naszych rodzin i wymodlenie potrzebnych łask za pośrednictwem Najświętszej Maryi Panny odbyła się w naszej parafii Msza Fatimska i procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Drugie objawienie miało miejsce w Święto świętego Antoniego z Padwy 13 czerwca 1917 r.

Zakończenie Oktawy Bożego Ciała

W czwartek (10 czerwca br. ) zakończyła się Oktawa Bożego Ciała, czyli okres siedmiu dni szczególnej łaski, podczas których po mszy świętej odbywały się procesje wokół kościoła z Najświętszym Sakramentem.

Adrian Zatorski ze stopniem ceremoniarza w służbie liturgicznej

W minioną sobotę, 5 czerwca 2021 r., nasz ministrant Adrian Zatorski otrzymał w Archikatedrze ŚŚ. Piotra i Pawła w Poznaniu przez posługę Biskupa Szymona Stułkowskiego stopień ceremoniarza w służbie liturgicznej. Wieńczy to kilkumiesięczny kurs i formację, jakie przeszedł w duszpasterstwie liturgicznym archidiecezji i wiele lat posługi ministranckiej w naszej parafii.

7. rocznica święceń kapłańskich ks. Damiana

Nasza wspólnota parafialna 07 czerwca br. na wieczornej mszy św., którą sprawował ks. kan. Krzysztof Graczyk a koncelebrował ks. Damian Donderowicz, dziękowała za dar powołania kapłańskiego ks. Damiana Donderowicza, naszego wikariusza, która przypada 8 czerwca br.

Boże Ciało

W naszej wspólnocie parafialnej te obchody rozpoczęliśmy w tym roku w miejscowości Wygoda, gdzie przy polowym ołtarzu sprawowana była główna Msza Św. Sprawował ją i kazanie wygłosił nasz proboszcz, ks. kan. Krzysztof Graczyk. Następnie zgromadzeni wierni udali się w procesji w kierunku Czernikowa do ul. Strumykowej, gdzie zbudowano drugi ołtarz, po czym udano się chodnikiem przy ul. Toruńskiej na parking kościelny, gdzie znajdował się trzeci ołtarz, a czwarty zbudowany był na zewnętrznej stronie prezbiterium.

28. rocznica święceń kapłańskich ks. Proboszcza

28 maja o godz. 17:30 zgromadziliśmy się na Mszy Św. w intencji ks. Proboszcza. Nasz duszpasterz obchodzi w tym roku 28. rocznicę święceń kapłańskich.

Nasze serca dla naszych kochanych Mam

Dzisiaj w Dzień Matki, w naszej parafii o godz. 16.30, nasze dzieci złożyły swoim mamom najpiękniejszy dar, swoje uczestnictwo we mszy św. sprawowanej przez ks. kan. Krzysztofa Graczyka i księży wikariuszy w intencji wszystkich mam z naszej parafii. Wcześniej dzieci w montażu słowno-muzycznym, nad którym czuwała Pani Alina Pejkowska, wyraziły swoją miłość ku swoim mamom i wręczyły każdej mamie kwiaty.

Nabożeństwo fatimskie w naszej parafii

Dzisiaj sprawowana była msza św. polowa w miejscowości Wygoda. Mszę św. sprawował i homilię wygłosił ks. kan. Krzysztof Graczyk, nasz proboszcz. Po mszy św. rozpoczęła się procesja do krzyża w miejscowości Czernikowo. Trasa wynosiła ponad kilometr. Podczas procesji niesiono figurę Matki Bożej Fatimskiej, odmawiano różaniec i śpiewano pieśni ku czci Matki Najświętszej. Na zakończenie procesji ks. kan. Krzysztof Graczyk udzielił błogosławieństwa.

Msza Św. za Ojczyznę w Uroczystość NMP Królowej Polski

Uroczystą Mszą Świętą za Ojczyznę uczciliśmy obchody 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Pamięci ofiar katastrofy smoleńskiej

W Niedzielę Miłosierdzia Bożego uczciliśmy pamięć 96 osób, które straciły życie w katastrofie pod Smoleńskiem.

Triduum Paschalne

Wieczorem o godz.17.30 rozpoczęła się w naszej wspólnocie parafialnej uroczysta Msza Wieczerzy Pańskiej, która stanowi zarazem początek Świętego Triduum Paschalnego. Jest ona sprawowana na pamiątkę Ostatniej Wieczerzy, podczas której Chrystus ofiarował Bogu Ojcu pod postaciami chleba i wina Swoje Ciało i Swoją Krew, a następnie dał Apostołom do spożycia oraz nakazał im, by czynili to na Jego pamiątkę. Podczas tego wydarzenia, Jezus Chrystus ustanowił dwa sakramenty święte: Kapłaństwo i Eucharystię.

Misterium Męki Pańskiej

Misterium, to sformułowanie, które może kojarzyć się z czymś tajemniczym, obcym, niezrozumiałym. Tymczasem, nic bardziej mylnego. A tym bardziej, kiedy chodzi o Misterium Męki Pańskiej. W naszej parafii odbyło się ono w sobotnie popołudnie 20 marca.

Pamięci Żołnierzy Wyklętych

W niedzielę 28 lutego o godz. 10 została odprawiona Msza Św. za Ojczyznę oraz w intencji Żołnierzy Niezłomnych.

Biskup mianował ks. Krzysztofa Graczyka kanonikiem honorowym Świetnej Kapituły Ciechocińskiej

W niedzielę 7 lutego gościliśmy w naszej parafii ks. bpa Wiesława Meringa. Pasterz diecezji włocławskiej nie tylko odprawił Mszę Świętą, ale także mianował ks. proboszcza kanonikiem honorowym Świetnej Kapituły Ciechocińskiej.

Kontakt

Parafia p.w. Św. Bartłomieja Apostoła w Czernikowie

ul. 3 Maja 13
87 – 640 Czernikowo
woj. kujawsko – pomorskie,
pow. toruński, gm. Czernikowo,
tel. +48 54 288 92 41
tel. +48 519 496 293
e-mail: czernikowo@diecezja.wloclawek.pl

[obiekt mapy] Lokalizacja Parafii na mapie