Rok 2021

Nabożeństwo fatimskie ulicami Witowęża

W rocznicę kolejnego objawienia fatimskiego, nasza wspólnota parafialna w dniu 13 września br.  zgromadziła się przy figurze Matki Bożej w Witowężu, aby uczestnicząc w polowej mszy św. rozpoczynającej  procesję i różaniec fatimski. Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił ks. proboszcz kan. dr hab. Krzysztof Graczyk. Po zakończonej mszy św. rozpoczęła się procesja różańcowa do krzyża znajdującego się na końcu tej rozległej wsi. Nasi parafianie przygotowali rozważania do poszczególnych tajemnic. Procesję zakończono błogosławieństwem.

Krótki rys historyczny:

Podczas Piątego Objawienia Fatimskiego dokonało się wiele znaków Tak jak i poprzednio, tłum ludzi, których liczba została oszacowana na około piętnaście do dwudziestu tysięcy osób, a może nawet i więcej, był świadkiem całej serii zjawisk atmosferycznych: nagłego ochłodzenia, takiego przyćmienia słońca, że można było zobaczyć gwiazdy, pewnego rodzaju deszczu, jakby opadały tęczowe płatki lub płatki śniegu, które znikały, zanim jeszcze mogły dotknąć ziemi. Wtedy to właśnie zauważono świetlistą kulę, która przemieszczała się wolno po niebie ze wschodu na zachód, a przy końcu objawienia w przeciwnym kierunku. Jak zwykle, wizjonerzy dostrzegli błysk światła, po czym ukazała im się ponad zielonym dębem Najświętsza Maryja Panna. Podczas tego objawienia dzieci fatimskie otrzymały dalsze prośby od Maryi:

MATKA BOŻA: Odmawiajcie w dalszym ciągu różaniec, aby uprosić koniec wojny. W październiku ukaże się również Pan Jezus, Matka Boża pod wezwaniem Bolesnej i Karmelitańskiej oraz św. Józef z Dzieciątkiem Jezus, aby pobłogosławić świat. Bóg jest zadowolony z waszych umartwień, ale nie musicie spać ze sznurami. Noście je tylko w dzień.

ŁUCJA: Proszono mnie, abym poprosiła Panią o wiele rzeczy; uzdrowienie kilku chorych, uzdrowienie głuchoniemego.

MATKA BOŻA: Tak, niektórych uzdrowię, innych nie. W październiku uczynię cud, aby wszyscy uwierzyli.

• Nabożeństwo Fatimskie Witowąż 1
  • Nabożeństwo Fatimskie Witowąż 2