Menu

Msze Święte:

NIEDZIELA: 7.30; 10.30; 12.00 (dzieci); 16.00 (młodzież)

{kaplica w Osówce: g. 9.00}

 

DNI POWSZEDNIE: 7.00; 17:30

 

KANCELARIA PARAFIALNA:

poniedziałek - piątek: 7:30-8:30, 16.00-17.00

 

SPOTKANIA COMIESIĘCZNE:

Bierzmowani – III niedziela miesiąca godz. 16.00

Dzieci komunijne - I niedziela miesiąca godz. 12.00

Rok 2011

11 listopada

W dniu 11 listopada roku 2011, przypadła 93 rocznica odzyskania niepodległości. Dla naszej ojczyzny i mieszkających w niej rodaków, to dzień świąteczny – święto radości i wolności.

Dożynki

„W każdym położeniu dziękujcie, taka jest bowiem wola Boża w Jezusie Chrystusie względem was” (1Tes 5,18). Wspaniałą okazją do dziękczynienia Bogu i człowiekowi – rolnikowi, są doroczne dożynki. Taka też uroczystość miała miejsce 11 września w Czernikowie. Dożynki Gminno-Parafialne.

Obłóczyny ministrantów

Oto za chwilę przystąpię do ołtarza Bożego... Te słowa towarzyszyły 13 młodym ludziom, dziewczętom i chłopcom, którzy, w uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata zostali włączeni do Liturgicznej Służby Ołtarza parafii Czernikowo.

Bierzmowanie

Galeria zawiera zdjęcia z bierzmowania, którego udzielił ks. Bp Wiesław Mering.

Boże Ciało

W tym roku Mszy Świętej i procesji Bożego Ciała przewodniczył ks. neoprezbiter Kamil Roślik, który kilkanaście dni przed tą uroczystością przyjął święcenia kapłańskie w Katedrze we Włocławku.

Triduum Paschalne

Triduum Paschalne to najważniejsze dni w ciągu roku liturgicznego dla chrześcijan. Wierni gromadzili się w świątyni, by wspólnie celebrować pamiątkę Ostatniej Wieczerzy, Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa.

Dziękczynienie za beatyfikację

Dzień 1 maja 2011 roku dla katolików świata, a szczególnie dla Polaków, to dzień wyjątkowy. Oto na naszych oczach spełniło się pragnienie wyrażone na placu św. Piotra w dniu pogrzebu Jana Pawła II. „Santo Subito” to głębokie przekonanie członków Kościoła, że na przełomie wieków wspólnotą tą kierował święty człowiek.

Dzień dziecka

Dzieci są wiosną rodziny i społeczeństwa, nadzieją, która ciągle kwitnie, przyszłością, która bez przerwy się otwiera. Te słowa wypowiedziane przez bł. Jana Pawła II, towarzyszyły organizatorom Szóstego Parafialnego Dnia Dziecka. Rozpoczął się on Mszą św. sprawowaną w miejscowej świątyni w dn. 29 maja 2011r o godz. 12.30.

Hubertus

Galeria zawiera zdjęcia z uroczystości ku czci św. Huberta.

Krzyżu Chrystusa bądźże pozdrowiony

Tak niedawno minął miesiąc maj. Od dawna wiadomo, że to miesiąc maryjny. „Chwalcie łąki umajone, chwalcie z nami Panią świata”, rozbrzmiewało przy przydrożnych krzyżach i figurach.

Jasełka

Galeria zawiera zdjęcia z jasełek.

Odpust parafialny

W środę 24 sierpnia nasza parafia obchodziła uroczystość św. Bartłomieja. Sumie odpustowej o godz. 12 przewodniczył ks. Radosław Nowacki, Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej we Włocławku. W trakcie Sumy poświęcono nowe figury Serca Pana Jezusa, Niepokalanego Serca Maryi oraz Św. Floriana.

Pasterska kolęda - poświęcenie nastawy ołtarzowej

W dniu 16 stycznia 2011 roku do parafii w Czernikowie zawitał niezwykły kolędnik. Gościliśmy ks. Biskupa Wiesława Alojzego Meringa, pasterza naszej diecezji. Okazją do wizyty były dwa wydarzenia. Poświęcenie odrestaurowanego zabytkowego ołtarza w kościele parafialnym oraz wizyta duszpasterska zwana kolędą dla kapłanów dekanatu czernikowskiego.

Ferie z Bogiem

Od kilku już lat, w parafii Czernikowo, odbywają się „Ferie z Bogiem”. Nie inaczej było również w tym roku. Dzieci gromadziły się w salce katechetycznej w drugim tygodniu ferii od 7 do 12 lutego, by wspólnie spędzić czas zimowego wypoczynku.

Kontakt

Parafia p.w. Św. Bartłomieja Apostoła w Czernikowie

ul. 3 Maja 13
87 – 640 Czernikowo
woj. kujawsko – pomorskie,
pow. toruński, gm. Czernikowo,
tel. +48 54 288 92 41
tel. +48 519 496 293
e-mail: czernikowo@diecezja.wloclawek.pl

[obiekt mapy] Lokalizacja Parafii na mapie