Bierzmowani

Pilne informacje dla kandydatów przygotowujących się do bierzmowania 21.02.2024

1. Msza święta niedzielna jest naszym darem od Pana Boga i jako ludzie wierzący mamy obowiązek w niej uczestniczyć systematycznie. Niektórzy chodzą w kratkę, co świadczy o braku dostatecznej świadomości czym jest Eucharystia.

2. W każdą trzecią niedzielę miesiąca od godziny 15.30 rozpoczynamy spotkanie formacyjne: Adoracja Najświętszego Sakramentu, Msza Święta i spotkanie dla rodziców i kandydatów. Proszę o tym pamiętać.

3. Przeżywamy czas Wielkiego Postu, jesteście zaproszeni do udziału w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach.

4. Za kilka dni wymiana indeksów dla tych kandydatów, którzy wywiązują się ze swoich obietnic. Przypomnijcie sobie deklaracje, które składaliście we wrześniu. Proszę zwrócić uwagę na spowiedź świętą. Osoby, które mają rażące zaległości, zaproszę do kancelarii wraz z rodzicem, w celu podjęcia odpowiednich działań.

5. Na spotkanie w marcu proszę wybrać świętego patrona, który będzie dla was wzorem postępowania i opiekunem na dalsze lata życia w wierze.

6. Sprawa świadka bierzmowania. Świadkiem powinna być osoba, która przyjęła już bierzmowanie, jest wierząca i praktykująca, odznacza się właściwym życiem moralnym i może przyjąć Komunię świętą. Proszę przemyśleć, czy każdy będzie miał swojego świadka, czy zrobimy tak, że będzie tylko jeden świadek wspólny dla wszystkich kandydatów.

7. Informuję, iż moim staraniem otrzymałem dane ze świadectw chrztów wszystkich kandydatów. Dziękuję rodzicom za współpracę w tym przedsięwzięciu.

8. W kwietniu odbędzie się rozmowa poszczególnych kandydatów wraz z rodzicem w kancelarii parafialnej. Terminy są już ustalone na naszej stronie internetowej.

9. Przyjęcie sakramentu bierzmowania to święto Parafii, którą razem tworzymy. Wypada zatem uświetnić tą uroczystość przez odpowiedni wystrój świątyni. Kandydaci w tym dniu otrzymają identyfikatory z imieniem patrona a po uroczystości świadectwa. Wotum wdzięczności będą żyrandole do naszej świątyni. Składka na wymienione cele to 120 zł. Ofiary te będę przyjmował osobiście w miesiącu maju.

Ks. Sławomir

Rekolekcja dla młodzieży i kandydatów do bierzmowania listopad – grudzień 2023

Młodzież szkolną z klas 5-8, kandydatów przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania i młodzież starszą zapraszamy do udziału w rekolekcjach i nawiedzeniu parafii przez Maryję w znaku Ikony Jasnogórskiej.

30.11.2023 r. – czwartek, Msza Święta godz. 12:30.

01.12.2023 r. – piątek (spowiedź 12:30 ), Msza Święta godz. 13:00

02.12.2023 r. – sobota, czuwanie w Kościele godz. 20:00-21:00 (młodzież i kandydaci do bierzmowania).

03.12.2023 r. – niedziela, Msza Święta godz. 8:30 (młodzież szkolna klasy 7-8 i szkoły ponadpodstawowej)

Spotkanie Formacyjne kandydatów do bierzmowania w 3 niedzielę miesiąca

Spotkanie w III niedzielę miesiąca rozpoczyna się o 15:30 Adoracją przed Najświętszym Sakramentem. Następnie uczestniczymy we Mszy Świętej i w spotkaniu organizacyjnym. Spotkania są obowiązkowe, zapraszamy też rodziców młodzieży.

Harmonogram rozmów dla kandydatów do sakramentu Bierzmowania

Harmonogram "rozmowy kwalifikacyjnej" dla kandydatów do sakramentu bierzmowania, które odbywają się w kancelarii parafialnej po mszy św. o godz. 17:30 – czyli od ok. godz. 18:00. Przychodzimy z rodzicami, podaniem napisanym własnoręcznie i znajomością katechizmu.

Pytania z katechizmu obowiązujące kandydatów do sakramentu bierzmowania w 2023r.