Menu

Msze Święte:

NIEDZIELA: 8.00; 10.00; 12.00 (dzieci); 16.00 (młodzież)

{kaplica w Osówce: g. 9.00}

 

DNI POWSZEDNIE: 7.00; 17:30

 

KANCELARIA PARAFIALNA:

poniedziałek - piątek: 7:30-8:30, 16.00-17.00

 

SPOTKANIA COMIESIĘCZNE:

Bierzmowani – III niedziela miesiąca godz. 16.00

Dzieci komunijne - I niedziela miesiąca godz. 12.00

Rok 2022

Zakończenie Oktawy Bożego Ciała

W czwartek, 23 czerwca, zakończyła się Oktawa Bożego Ciała, czyli okres siedmiu dni szczególnej łaski, podczas których po mszy świętej odbywały się procesje wokół kościoła z Najświętszym Sakramentem.

Sakrament bierzmowania w naszej parafii

17 czerwca o godzinie 11 w naszej świątyni ks. bp Wiesław Mering udzielił młodzieży sakramentu bierzmowania. Dary Ducha Świętego przyjęło w tym roku 101 kandydatów. Za przygotowanie grupy odpowiedzialni byli ks. Damian oraz katecheta Aleksander Brzustewicz.

Boże Ciało

Po raz kolejny świętowaliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w uroczystej procesji ulicami Czernikowa. Ten wyjątkowy dzień to doskonały sposób na manifestację naszej wiary i publiczne przedstawienie naszej więzi z Chrystusem.

Z Maryją opróżnijmy Czyściec!

Grupa pielgrzymów z naszej parafii należących do APDC - Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym w dniach 11-12 VI 2022 była w Częstochowie na nocnym czuwaniu. Hasłem modlitwy w tym roku było: Z Maryją opróżnijmy Czyściec!

Prymicja ks. Karola Kropkowskiego

Nasza parafia na taką uroczystość czekała 19 lat. W niedzielę, 12 czerwca o godz. 12, swoją mszę prymicyjną odprawił Ks. Karol Kropkowski. W obecności najbliższej rodziny, przyjaciół, kapłanów i parafian neoprezbiter dziękował Bogu za dar kapłaństwa.

5. rocznica święceń ks. Mateusza

9 czerwca w naszym kościele swoją 5. rocznicę święceń obchodzili kapłani z rocznika ks. Mateusza. Na wieczornej Mszy św., sprawowanej pod przewodnictwem ks. Proboszcza, kapłani dziękowali za dar powołania i wybrania.

Przyjęcie świec nawiedzenia przez nasz dekanat w Katedrze Włocławskiej

„Przez Matkę do Syna – 900 lat Diecezji Włocławskiej”. Pod tym hasłem diecezja włocławska przeżywać będzie nawiedzenie Matki Bożej w znaku Ikony Jasnogórskiej, połączone z jubileuszem 900-lecia istnienia diecezji. 

Parafialny dzień dziecka

W niedzielę, 5 czerwca, Mszą Św. o godzinie 12 zainaugurowaliśmy Parafialny Dzień Dziecka. Na parkingu przy kościele czekały na dzieci przekąski, konkursy z nagrodami i liczne niespodzianki. Za organizację wydarzenia odpowiedzialni byli: Grupa Ojca Pio, Zespół Charytatywny oraz Rada Parafialna.

XXVI Spotkanie Młodych Lednica 2000

"Na krańce świata" - pod takim hasłem 4 czerwca odbyło się XXVI Spotkanie Młodych. Na polach Lednicy nie zabrakło także grupy z naszej parafii, która wraz z ks. Mateuszem chciała uwielbiać Boga pieśnią, modlitwą i tańcem.

Komunia Święta Rocznicowa

22 maja, na Mszy Św. o godzinie 10, dzieci klas IV szkoły podstawowej z naszej parafii świętowały rocznicę przystąpienia do Pierwszej Komunii Świętej. Mszy Świętej przewodniczył ks. Proboszcz, a kazanie wygłosił Ks. Damian.

Gminny Dzień Strażaka

W sobotę, 21 maja, Mszą Św. o godzinie 13 zainaugurowano Gminne Uroczystości Dnia Strażaka. Eucharystii przewodniczył ks. Proboszcz, a w liturgię zaangażowali się także druhowie oraz druhny. Uroczystość uświetniła gra Gminnej Orkiestry Dętej. Po Mszy Św. odbyła się część oficjalna obchodów.

Pielgrzymka Dzieci Pierwszokomunijnych do Lichenia

11 i 18 maja 2022 r. dzieci pierwszokomunijne naszej parafii z pierwszej i drugiej grupy uczestniczyły w Pielgrzymce do Sanktuarium Matki Bożej w Licheniu Starym. Uczestniczyły w Eucharystii w Bazylice NMP, zwiedzały sanktuarium i zapoznały się z jego historią oraz modliły się w intencjach, jakie kryły ich serca.

Pierwsza Komunia Święta dzieci z SP w Czernikowie

W niedzielę 15 maja kolejne grupy dzieci z naszej parafii przystąpiły do I Komunii Świętej. Na Mszach Św. o godz. 10 i 12  dzieci z klas III SP w Czernikowie w asyście najbliższych po raz pierwszy przyjęły Najświętszy Sakrament, a w piątek pierwszy raz skorzystały z sakramentu Spowiedzi świętej.

Rozpoczęcie Nabożeństw Fatimskich

13 maja o godz. 17.00 w naszej parafii uroczyście zainaugurowano nabożeństwa fatimskie. Pierwsze nabożeństwo poprowadził wikariusz ks. Mateusz Kamiński. W tym nabożeństwie uczestniczyła również pierwsza grupa dzieci pierwszokomunijnych, które w ubiegłą niedzielę miały swoją uroczystość. Procesja fatimska z figurą Matki Bożej Fatimskiej i różaniec odbyły się wokół kościoła, a po niej była sprawowana Msza św.

Pierwsza Komunia Święta dzieci z SP w Osówce i Steklinie

W niedzielę, 8 maja, dzieci z klas III SP w Osówce i Steklinie przystąpiły do I Komunii Świętej, a w piątek pierwszy raz przystąpiły do Spowiedzi świętej. Był to najważniejszy moment w życiu religijnym tych dzieci, gdyż po raz pierwszy w pełni uczestniczyły w Eucharystii, przyjmując do swoich serc Pana Jezusa ukrytego w białej Hostii. Świadomie potwierdziły też swój związek z Kościołem katolickim, zawarty podczas sakramentu chrztu św. - związek na całe życie.

następna strona »

Kontakt

Parafia p.w. Św. Bartłomieja Apostoła w Czernikowie

ul. 3 Maja 13
87 – 640 Czernikowo
woj. kujawsko – pomorskie,
pow. toruński, gm. Czernikowo,
tel. +48 54 288 92 41
tel. +48 519 496 293
e-mail: czernikowo@diecezja.wloclawek.pl

[obiekt mapy] Lokalizacja Parafii na mapie