Menu

Msze Święte:

NIEDZIELA: 8.00; 10.00; 12.00 (dzieci); 16.00 (młodzież)

{kaplica w Osówce: g. 9.00}

 

DNI POWSZEDNIE: 7.00; 17:30

 

KANCELARIA PARAFIALNA:

poniedziałek - piątek: 7:30-8:30, 16.00-17.00

 

SPOTKANIA COMIESIĘCZNE:

Bierzmowani – III niedziela miesiąca godz. 16.00

Dzieci komunijne - I niedziela miesiąca godz. 12.00

2024

Rozważanie na Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 12.05

Słowa Ewangelii według Świętego Marka

Jezus, ukazawszy się Jedenastu, powiedział do nich:
«Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu! Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony. Te zaś znaki towarzyszyć będą tym, którzy uwierzą: w imię moje złe duchy będą wyrzucać, nowymi językami mówić będą; węże brać będą do rąk, i jeśliby co zatrutego wypili, nie będzie im szkodzić. Na chorych ręce kłaść będą, a ci odzyskają zdrowie».
Po rozmowie z nimi Pan Jezus został wzięty do nieba i zasiadł po prawicy Boga. Oni zaś poszli i głosili Ewangelię wszędzie, a Pan współdziałał z nimi i potwierdzał naukę znakami, które jej towarzyszyły.

Oto słowo Pańskie

Patrząc na chrześcijan, ludzie powinni dostrzec w nich Chrystusa. W historii zbawienia możemy wyróżnić trzy podstawowe etapy działania Pana Boga: pierwszym z nich jest czas przygotowania na przyjście Zbawiciela, a więc cały Stary Testament; drugim etapem jest życie i działalność Jezusa, trzecim natomiast jest czas Kościoła, czyli nas wszystkich. Wraz z Wniebowstąpieniem Pana Jezusa, zakończył się etap działalności ziemskiej Jezusa. Teraz my mamy pole do popisu, gdyż Chrystus zechciał, abyśmy kontynuowali Jego projekt. To wszystko, co On czynił: głoszenie Słowa, czynienie cudów, nawrócenia ludzi – to wszystko przekazał Kościołowi, a więc mnie i Tobie.

Mówiąc „idźcie na cały świat”, chce wyrazić właśnie to: pokażcie Mnie całemu światu. Sprawcie, aby ludzie na całym świecie, patrząc na Was, widzieli Mnie. Bądźcie moimi ambasadorami. Tak, jak Jezus jest odbiciem Ojca i w sposób namacalny pozwolił nam poznać Boga, tak samo my mamy być „Chrystusem chodzącym po ziemi”. Jak to robić? Trzeba najpierw wziąć na poważnie Ewangelię. Słuchać jej, czytać ją, rozważać i próbować wcielać w życie. Pytać Jezusa, co zrobiłby na moim miejscu w konkretnej sytuacji. Pomocne jest tutaj kierownictwo duchowe, aby kapłan pomagał mi w dobry sposób realizować wymagania Ewangelii i prowadził mnie. A potem po prostu robić to w zwykłych, codziennych sprawach – wspólnym śniadaniu, myciu naczyń, sprzątaniu domu, zajmowaniu się dziećmi, pracy zawodowej, spotkaniach towarzyskich. Wszystko po to, aby Jezus mógł być widoczny dla ludzi dzięki mnie. Abym był tak przezroczysty, bym nie liczył się ja – tylko On. xSP

Wróć

Kontakt

Parafia p.w. Św. Bartłomieja Apostoła w Czernikowie

ul. 3 Maja 13
87 – 640 Czernikowo
woj. kujawsko – pomorskie,
pow. toruński, gm. Czernikowo,
tel. +48 54 288 92 41
tel. +48 519 496 293
e-mail: czernikowo@diecezja.wloclawek.pl

[obiekt mapy] Lokalizacja Parafii na mapie