Rok 2024

Diecezjalna Pielgrzymka dziękczynna na Jasną Górę

Dnia 13 kwietnia 2024 r. odbyło się diecezjalne dziękczynienie za nawiedzenie naszych parafii w diecezji włocławskiej przez Matkę Bożą w znaku Ikony Jasnogórskiej.  Z naszej parafii udało się 90 osób, aby w imieniu całej wspólnoty podziękować Matce Bożej za Jej macierzyńską miłość i opiekę.

Triduum Paschalne

Triduum Paschalne to najważniejsze uroczystości w kalendarzu liturgicznym. Bogactwo tej liturgii jest widoczne każdego dnia. Po raz kolejny w naszej parafii przeżyliśmy wspólnie mękę, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa.

Niedziela palmowa

W niedzielę, 24 marca, o godzinie 10, nasza wspólnota parafialna zgromadziła się na dużym parkingu parafialnym, aby tam uroczyście rozpocząć obchody Wielkiego Tygodnia.

Droga krzyżowa ulicami Czernikowa

W piątek, 22 marca, odbyła się Droga Krzyżowa ulicami naszej miejscowości. Uczestnicy tej drogi wyruszyli po Mszy św. aby przebyć ją w modlitewnym skupieniu.

Misterium Męki Pańskiej

W niedzielę, 17 marca, o godz. 15:30 w naszym kościele wierni z naszej parafii mogli obejrzeć Misterium Męki Pańskiej w wykonaniu naszych parafian. Całością prac nad scenariuszem i próbami zajęła się p. Katarzyna Gerc, a opieką duchową objął ks. Cezary Garnuszek.

Ekstremala Droga Krzyżowa

W piątek, 15 marca, o godz. 19.00 po mszy św. wieczornej rekolekcyjnej w naszej parafii rozpoczęła się Ekstremalna Droga Krzyżowa, którą w tym roku przygotował i prowadził ks. Sławomir.

Droga Krzyżowa w Osówce

W dniu 8 marca, o godz. 16.30, drogami Osówki odbyła się Droga Krzyżowa. Modlitwę poprowadził ks. Proboszcz.

Rekolekcje dla samorządowców

„Po Bogu najbliższa w moim sercu jest Ojczyzna” to hasło rekolekcji dla samorządowców i kandydatów na radnych w najbliższych wyborach i obecnych radnych. Rekolekcje odbywały się w naszym kościele parafialnym w dniach 08-09.03.2024r. o godz. 19.00.

W intencji Żołnierzy Niezłomnych

W niedzielę, 3 marca, była sprawowana msza św. w intencji Ojczyzny i Żołnierzy Niezłomnych. Mszy przewodniczył ks. Sławomir, który wygłosił także kazanie. Na mszy obecne były poczty sztandarowe Gminy Czernikowo, OSP Steklin i Technikum z Czernikowa.

Obchody Światowego Dnia Chorego

W niedzielę, 11 lutego, obchodziliśmy XXXII Światowy Dzień Chorego. W naszej parafii chcieliśmy podkreślić wartość i świętość życia każdego człowieka, zwłaszcza tego, który w chorobie, cierpieniu, samotności potrzebuje pomocy drugiego. Dlatego na Mszy Świętej o godz. 10 modliliśmy się w intencji ludzi cierpiących z powodu choroby, niepełnosprawności i podeszłego wieku.

Rodzinne kolędowanie

W niedzielę, 7 stycznia, po Mszy Świętej o godz. 12.00 odbył się Konkurs Rodzinnego Śpiewania Kolęd. Organizatorem był katecheta, p. Adam  Kuczyński, a patronat objął ks. Proboszcz.

Orszak Trzech Króli

6 stycznia, w Uroczystość Objawienia Pańskiego, ulicami Czernikowa przeszedł Orszak Trzech Króli. Uroczyste rozpoczęcie odbyło się o godz. 11 przy Urzędzie Gminy.