Menu

Msze Święte:

NIEDZIELA: 7.30; 10.30; 12.00 (dzieci); 16.00 (młodzież)

{kaplica w Osówce: g. 9.00}

 

DNI POWSZEDNIE: 7.00; 17:30

 

KANCELARIA PARAFIALNA:

poniedziałek - piątek: 7:30-8:30, 16.00-17.00

 

SPOTKANIA COMIESIĘCZNE:

Bierzmowani – III niedziela miesiąca godz. 16.00

Dzieci komunijne - I niedziela miesiąca godz. 12.00

Rok 2024

Lipcowe nabożeństwo fatimskie

W sobotę 13 lipca w naszej parafii odbyło się kolejne w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Czas wakacyjnego odpoczynku, który obecnie przeżywamy, jest szczególnym momentem spotkania z Matką Bożą na pielgrzymich szlakach do najpiękniejszych polskich sanktuariów, ale także wiejskich, przydrożnych kapliczek.

Pożegnanie ks. Sławka

W niedzielę, 30 czerwca, na Mszy św. o godz. 12.00 nasza wspólnota parafialna pożegnała ks. Sławomira, który od 01 lipca będzie proboszczem parafii Charłupia Wielka.

Bierzmowanie

19 czerwca 54 osobowa grupa młodzieży przyjęła Sakrament Dojrzałości Chrześcijańskiej. Sakramentu udzielił J.E. Ks. Bp senior Wiesław Alojzy Mering. Młodzież przygotował ks. wik. Sławomir Polaszek.

Piknik sołecko-parafialny

W sobotę, 15 czerwca, na Placu 700-lecia w Czernikowie odbył się piknik sołecko-parafialny z okazji Dnia Dziecka. Za organizację odpowiadali: Sołtys Czernikowa, Rada Sołecka Czernikowa, ks. Proboszcz oraz Duszpasterska Rada Parafialna.

Czerwcowe nabożeństwo fatimskie

Dnia 13 czerwca br. kolejny raz nasza wspólnota parafialna zgromadziła się na modlitwie różańcowej i procesji fatimskiej, aby wypraszać światu i sobie odpuszczenie grzechów.

VII Pielgrzymka Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym

8 czerwca grupa 18 pielgrzymów z naszej parafii udała się na VII Pielgrzymkę APDC oraz nocne czuwanie w intencji tragicznie zmarłych w górach na Jasną Górę.

Poświęcenie nowej drogi Witowąż-Pokrzywno-Nowogródek

W piątek, 7 czerwca, Ks. Proboszcz uczestniczył w otwarciu i poświęceniu nowej drogi Witowąż-Pokrzywno-Nowogródek.

Zakończenie Oktawy Bożego Ciała

W czwartek, 6 czerwca br., zakończyła się Oktawa Bożego Ciała, czyli okres ośmiu dni szczególnej łaski, podczas których po Mszy świętej odbywały się procesje wokół kościoła z Najświętszym Sakramentem.

Występ dzieci z SP w Czernikowie

W niedzielę, 2 czerwca, podczas Mszy Świętej o godz. 12 dzieci ze Szkoły Podstawowej w Czernikowie zaprezentowały montaż słowno-muzyczny, dedykowany Mamom, Tatom i Dzieciom, jako że bliskość świąt poświęconych Osobom tworzącym Rodzinę właśnie przeżywamy.

Boże Ciało

Jak co roku, w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, wierni naszej parafii uczestniczyli w procesji do czterech ołtarzy zlokalizowanych na ulicach Czernikowa. Po Eucharystii, która rozpoczęła się o godzinie 11, wyruszył uroczysty pochód w kierunku kolejnych Ołtarzy.

Komunia rocznicowa

W niedzielę 26 maja, o godz. 10.00, w naszej parafii była sprawowana Msza św. w intencji dzieci, które w 2023 roku przystępowały do I komunii św.

Uroczystość I Komunii Św. III SP Czernikowo

W niedzielę 19.05, o godz. 10.00, dzieci z klasy III A i B,  a o godz. 12.00 dzieci z klasy III C, w Czernikowie przystąpiły po raz pierwszy do Stołu Eucharystii. Mszy przewodniczył ks. Proboszcz, a kazanie wygłosił ks. Cezary.

Rozpoczęcie nabożeństw fatimskich

W poniedziałek, 13 maja, w naszej parafii uroczyście celebrowano rozpoczęcie nabożeństw fatimskich. Przewodniczył temu nabożeństwu ks. Proboszcz. Poprowadził on rozważania różańca, a następnie sprawował mszę św. wygłaszając okolicznościową homilię.

Uroczystość I Komunii Św. III SP Osówka i III SP Steklin

W niedzielę, 12 maja, o godz. 10.00 dzieci z klas III SP w Osówce i Steklinie przystąpiły po raz pierwszy do Stołu Eucharystii. Mszy przewodniczył ks. Proboszcz, a kazanie wygłosił ks. Cezary.

Wspomnienie św. Floriana

W sobotę 4 maja, we wspomnienie św. Floriana, w naszym kościele była sprawowana msza św. w intencji wszystkich druhów i druhenek z naszej parafii.

Uroczystość NMP Królowej Polski

W piątek, 3 maja, w  Uroczystość NMP Królowej Polski, Głównej Patronki Polski była sprawowana w naszej wspólnocie Msza za Ojczyznę oraz w intencji wójta elekta i radnych elektów nowej kadencji samorządu terytorialnego o godz.  10.00. Na uroczystej mszy św. zgromadzili się: wójt elekt Gminy Czernikowo, nowo wybrani radni elekci Gminy, członkowie Związku Jaszczurczego i liczni wierni naszej parafii.

Diecezjalna Pielgrzymka dziękczynna na Jasną Górę

Dnia 13 kwietnia 2024 r. odbyło się diecezjalne dziękczynienie za nawiedzenie naszych parafii w diecezji włocławskiej przez Matkę Bożą w znaku Ikony Jasnogórskiej.  Z naszej parafii udało się 90 osób, aby w imieniu całej wspólnoty podziękować Matce Bożej za Jej macierzyńską miłość i opiekę.

Triduum Paschalne

Triduum Paschalne to najważniejsze uroczystości w kalendarzu liturgicznym. Bogactwo tej liturgii jest widoczne każdego dnia. Po raz kolejny w naszej parafii przeżyliśmy wspólnie mękę, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa.

Niedziela palmowa

W niedzielę, 24 marca, o godzinie 10, nasza wspólnota parafialna zgromadziła się na dużym parkingu parafialnym, aby tam uroczyście rozpocząć obchody Wielkiego Tygodnia.

Droga krzyżowa ulicami Czernikowa

W piątek, 22 marca, odbyła się Droga Krzyżowa ulicami naszej miejscowości. Uczestnicy tej drogi wyruszyli po Mszy św. aby przebyć ją w modlitewnym skupieniu.

Misterium Męki Pańskiej

W niedzielę, 17 marca, o godz. 15:30 w naszym kościele wierni z naszej parafii mogli obejrzeć Misterium Męki Pańskiej w wykonaniu naszych parafian. Całością prac nad scenariuszem i próbami zajęła się p. Katarzyna Gerc, a opieką duchową objął ks. Cezary Garnuszek.

Ekstremala Droga Krzyżowa

W piątek, 15 marca, o godz. 19.00 po mszy św. wieczornej rekolekcyjnej w naszej parafii rozpoczęła się Ekstremalna Droga Krzyżowa, którą w tym roku przygotował i prowadził ks. Sławomir.

Droga Krzyżowa w Osówce

W dniu 8 marca, o godz. 16.30, drogami Osówki odbyła się Droga Krzyżowa. Modlitwę poprowadził ks. Proboszcz.

Rekolekcje dla samorządowców

„Po Bogu najbliższa w moim sercu jest Ojczyzna” to hasło rekolekcji dla samorządowców i kandydatów na radnych w najbliższych wyborach i obecnych radnych. Rekolekcje odbywały się w naszym kościele parafialnym w dniach 08-09.03.2024r. o godz. 19.00.

W intencji Żołnierzy Niezłomnych

W niedzielę, 3 marca, była sprawowana msza św. w intencji Ojczyzny i Żołnierzy Niezłomnych. Mszy przewodniczył ks. Sławomir, który wygłosił także kazanie. Na mszy obecne były poczty sztandarowe Gminy Czernikowo, OSP Steklin i Technikum z Czernikowa.

Obchody Światowego Dnia Chorego

W niedzielę, 11 lutego, obchodziliśmy XXXII Światowy Dzień Chorego. W naszej parafii chcieliśmy podkreślić wartość i świętość życia każdego człowieka, zwłaszcza tego, który w chorobie, cierpieniu, samotności potrzebuje pomocy drugiego. Dlatego na Mszy Świętej o godz. 10 modliliśmy się w intencji ludzi cierpiących z powodu choroby, niepełnosprawności i podeszłego wieku.

Rodzinne kolędowanie

W niedzielę, 7 stycznia, po Mszy Świętej o godz. 12.00 odbył się Konkurs Rodzinnego Śpiewania Kolęd. Organizatorem był katecheta, p. Adam  Kuczyński, a patronat objął ks. Proboszcz.

Orszak Trzech Króli

6 stycznia, w Uroczystość Objawienia Pańskiego, ulicami Czernikowa przeszedł Orszak Trzech Króli. Uroczyste rozpoczęcie odbyło się o godz. 11 przy Urzędzie Gminy.

Kontakt

Parafia p.w. Św. Bartłomieja Apostoła w Czernikowie

ul. 3 Maja 13
87 – 640 Czernikowo
woj. kujawsko – pomorskie,
pow. toruński, gm. Czernikowo,
tel. +48 54 288 92 41
tel. +48 519 496 293
e-mail: czernikowo@diecezja.wloclawek.pl

[obiekt mapy] Lokalizacja Parafii na mapie