Menu

Msze Święte:

NIEDZIELA: 7.30; 10.30; 12.00 (dzieci); 16.00 (młodzież)

{kaplica w Osówce: g. 9.00}

 

DNI POWSZEDNIE: 7.00; 17:30

 

KANCELARIA PARAFIALNA:

poniedziałek - piątek: 7:30-8:30, 16.00-17.00

 

SPOTKANIA COMIESIĘCZNE:

Bierzmowani – III niedziela miesiąca godz. 16.00

Dzieci komunijne - I niedziela miesiąca godz. 12.00

Rok 2022

Występ Gminnej Orkiestry Dętej 26.12

W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, na mszy św. o godzinie 10, wystąpiła Gminna Orkiestra Dęta.

Pasterka

Tradycyjną pasterką o północy rozpoczęliśmy kolejne w naszym życiu obchodu świąt Bożego Narodzenia. Mszy Św. przewodniczył i homilię wygłosił nasz proboszcz, ks. kan. Krzysztof Graczyk. Eucharystię uświetniła także nasza orkiestra dęta, której serdecznie dziękujemy za piękne wykonanie polskich kolęd.

Kolejny raz nasi parafianie nie zawiedli - Parafialna akcja „Serce dla Malucha i Seniora" 2022

Zakończyła się bożonarodzeniowa parafialna akcja  „Serce dla malucha” oraz „Serce dla seniora”. Przygotowano 72 paczki dla dzieci i 30 paczek dla osób starszych i najbardziej potrzebujących. Wszystkim za okazaną dobroć i przygotowanie świątecznych niespodzianek dla maluchów z serca dziękujemy.

Spotkanie opłatkowe KGW w Pokrzywnie

W czwartek, 15 grudnia, odbyło się spotkanie opłatkowe Koła Gospodyń Wiejskich w Pokrzywnie. Na spotkaniu nie zabrakło rozmów, śpiewu kolęd, wigilijnych potraw, czy słodkich ciast.

Spotkanie opłatkowe w Klubie Seniora w Czernikowie

14 grudnia w Czernikowie odbyło się spotkanie opłatkowe Klubu Seniora. Z członkami klubu spotkali się Wójt Gminy Czernikowo, Przewodniczący Rady Gminy, ks. proboszcz i p. Katarzyna Ziółkowska.

Opłatek dla seniora w Steklinku

W niedzielę 11 grudnia w Steklinku odbył się opłatek dla seniora. Został on zorganizowany przez sołtysa i radę sołecką. Zgromadziło się wielu seniorów, którzy przy śpiewie kolęd i poczęstunku spędzili trochę czasu. Spotkanie uświetniła gminna strażacka orkiestra dęta.

Godzina łaski dla świata w naszej parafii

W naszej parafii zorganizowano wielką modlitwę w Godzinie Łaski. W kościele parafialnym zgromadziła się nasza społeczność parafialna, aby wybłagać przez Maryję u Boga wszelkie łaski dla siebie, dla swoich najbliższych i całego świata. Modlitwie przewodniczył ks. proboszcz Krzysztof Graczyk, który najpierw sprawował msze św. wotywną o Niepokalanym Poczęciu NMP, a następnie nabożeństwo modlitewne.

Mikołajkowe Roraty

6 grudnia, we wspomnienie św. Mikołaja, dzieci z naszej parafii zgromadziły się w czernikowskim kościele na roratach. Dzisiejsza Msza Św. miała jednak nieco inny przebieg. Wszystko za sprawą tajemniczego gościa w białej brodzie i czerwonym kostiumie.

Mikołajkowe Warsztaty Florystyczne

W niedzielę, 4 grudnia, o godzinie 13 rozpoczęły się Mikołajkowe Warsztaty Florystyczne. Ich organizatorem była Grupa Ojca Pio. Warsztaty poprowadziła zawodowa florystka.

"Serce dla malucha" - kolejna edycja akcji wystartowała

W I niedzielę Adwentu ruszyła bożonarodzeniowa akcja „Serce dla malucha”. Już od ośmiu lat wspólnie z Zespołem Charytatywnym organizujemy paczki dla najbiedniejszych dzieci we współpracy z życzliwymi parafianami.

Obchody 104. rocznicy odzyskania niepodległości

11 listopada to szczególny dzień dla wszystkich Polaków. To właśnie dziś obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. O godzinie 10 zgromadziliśmy się w kościele parafialnym, by uczestniczyć w Eucharystii za naszą ojczyznę. Mszy Św. przewodniczył ks. Proboszcz, który wygłosił także do wiernych homilię.

Orszak Wszystkich Świętych

W piątek, 28 października, o godz. 17.00 na cmentarzu parafialnym rozpoczęliśmy kolejny już Orszak Wszystkich Świętych. Wzięły w nim udział dzieci i młodzież ze swoimi rodzicami, dziadkami i opiekunami.

Diecezjalna Pielgrzymka na Jasną Górę

Apelem Jasnogórskim w Kaplicy Cudownego Obrazu z rozważaniem biskupa włocławskiego Krzysztofa Wętkowskiego rozpoczęła się 21 października br. diecezjalna pielgrzymka na Jasną Górę, mająca na celu uroczyste zaproszenie Matki Bożej do Nawiedzenia Diecezji Włocławskiej.

Odnowienie Zawierzenia Matce Bożej Fatimskiej przez Wspólnotę Parafialną

Orędzie Fatimskie wzywa do modlitwy, zwłaszcza różańcowej oraz do pokuty w intencji wynagradzania za grzechy innych, za grzechy współczesnego świata - mówił ks. kan. Krzysztof Graczyk, który przewodniczył nabożeństwu fatimskiemu i Mszy św. w kolejną rocznicę szóstego objawienia się Matki Bożej dzieciom fatimskim.

Pielgrzymka do Łagiewnik

W sobotę, 10 września, grupa 25 osób udała się wraz z ks. Damianem do Krakowa-Łagiewnik. Pielgrzymi zwiedzili Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, klasztor, a także Centrum Jana Pawła II. W kaplicy kapłańskiej ks. Damian odprawił natomiast Mszę Świętą.

Odpust ku czci Narodzenia NMP

W czwartek, 8 września, tradycyjnie obchodziliśmy odpust parafialny ku czci Narodzenia NMP (Matki Bożej Siewnej). Uroczysta suma odpustowa rozpoczęła się o godz. 17:30. Przewodniczył jej ks. prał. prof. Ireneusz Werbiński z Torunia wraz z ks. proboszczem.

Dożynki wojewódzko-diecezjalne w Kruszynie

W niedzielę, 28 sierpnia, na lotnisku w Kruszynie odbyły się dożynki diecezji włocławskiej i województwa kujawsko-pomorskiego. Mszy św. przewodniczył ks. bp Krzysztof Wętkowski. Dekanat czernikowski reprezentował ks. Proboszcz Krzysztof Graczyk.

Odpust parafialny ku czci św. Bartłomieja

W środę, 24.08, świętowaliśmy Uroczystość Św. Bartłomieja, patrona naszego kościoła i parafii. Sumie odpustowej z procesją eucharystyczną przewodniczył Biskup Włocławski Krzysztof Wętkowski.

Msza za ojczyznę w Uroczystość Wniebowzięcia NMP

O godzinie 10 w naszej świątyni modliliśmy się wspólnie w intencji ojczyzny. Na mszy obecne były władze gminy, przedstawiciele Stowarzyszenia Związek Jaszczurczy, druhowie strażacy, poczty sztandarowe szkół oraz ochotniczych straży pożarnych z terenu naszej parafii. Eucharystię swoją grą uświetniła Gminna Orkiestra Dęta. Mszy Św. przewodniczył ks. Proboszcz.

Nabożeństwo fatimskie w Witowężu

13 sierpnia, o godz. 16:30, zostało odprawione kolejne nabożeństwo fatimskie. Tym razem wierni spotkali się przy kapliczce w Witowężu. Mszy św. przewodniczył ks. Mateusz.

Pielgrzymi z Golubia-Dobrzynia w drodze na Jasną Górę

Sierpień to miesiąc pielgrzymkowy. Po raz kolejny nasza parafia gościła pielgrzymów z parafii pw. św. Katarzyny w Dobrzyniu n/Drwecą. VIII Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę liczy ok. 40 osób.

Przez Niepokalane Serce Maryi do Jezusa

Sobota 2 lipca była już czwartą z pięciu Pierwszych Sobót praktykowanych w naszej parafii. Praktyka tego nabożeństwa, podobnie jak modlitwa, umartwienie i dzieła miłosierdzia, jest zadośćuczynieniem Niepokalanemu Sercu Maryi, któremu powierza się nie tylko poszczególne dusze, ale też całe rodziny, wspólnoty zakonne i narody.

następna strona »

Kontakt

Parafia p.w. Św. Bartłomieja Apostoła w Czernikowie

ul. 3 Maja 13
87 – 640 Czernikowo
woj. kujawsko – pomorskie,
pow. toruński, gm. Czernikowo,
tel. +48 54 288 92 41
tel. +48 519 496 293
e-mail: czernikowo@diecezja.wloclawek.pl

[obiekt mapy] Lokalizacja Parafii na mapie