Menu

Msze Święte:

NIEDZIELA: 7.30; 10.30; 12.00 (dzieci); 16.00 (młodzież)

{kaplica w Osówce: g. 9.00}

 

DNI POWSZEDNIE: 7.00; 17:30

 

KANCELARIA PARAFIALNA:

poniedziałek - piątek: 7:30-8:30, 16.00-17.00

 

SPOTKANIA COMIESIĘCZNE:

Bierzmowani – III niedziela miesiąca godz. 16.00

Dzieci komunijne - I niedziela miesiąca godz. 12.00

Aktualności

Aktualności

Stronicowanie

 • 2021.05.26
  Nasze serca dla naszych kochanych Mam

  Nasze serca dla naszych kochanych Mam

  Dzisiaj w Dzień Matki, w naszej parafii o godz. 16.30, nasze dzieci złożyły swoim mamom najpiękniejszy dar, swoje uczestnictwo we mszy św. w intencji wszystkich mam z naszej parafii. Wcześniej dzieci w montażu słowno-muzycznym, nad którym czuwała Pani Alina Pejkowska, wyraziły swoją miłość ku swoim mamom i wręczyły każdej mamie kwiaty. Następnie uczestniczyły one w nabożeństwie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i we mszy św. Jest to wspaniałe świadectwo, które ujęło za serce wielu z obecnych na tej modlitwie.

 • 2021.05.23
  Święcenia diakonatu naszego alumna Karola Kropkowskiego

  Święcenia diakonatu naszego alumna Karola Kropkowskiego

  W niedzielę 23.05.2021 na Mszy św. o godz. 15.00 w bazylice Katedralnej we Włocławku odbyła się Uroczystość Święceń Diakonatu pięciu kleryków Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku. Wśród  nich był nasz parafianin, Karol Kropkowski.

 • 2021.05.22

  Rozważanie na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego 23.05

  Na początku naszego rozważania zapytajmy: Czy w momencie Zesłania Ducha Świętego ktokolwiek z Apostołów i zgromadzonych w Wieczerniku zdawał sobie sprawę, że oto są zalążkiem Kościoła? Że na głoszone odtąd przez nich z odwagą słowa Ewangelii, poświadczone cierpieniem, a nawet ofiarą życia, odpowie tak wielka grupa ludzi? Że po latach nie będą to już tylko tysiące, lecz miliony, a nawet ponad miliard ludzi na świecie? Zapewne nie, ale tak działa Bóg przez człowieka.

 • 2021.05.22
  22 rocznica święceń kapłańskich Ks. Roberta

  22 rocznica święceń kapłańskich Ks. Roberta

  Bycie wybranym, oznacza wyjście, wyjście przed innych, zostawienie czegoś i zmierzenie się z zadaniem, które mamy do wykonania. Bóg wybiera, Bóg namaszcza, daje udział w nieskończonej Tajemnicy. Nasza wspólnota parafialna 21 maja br. na wieczornej mszy św. dziękowała za dar powołania kapłańskiego Ks. Roberta.

 • 2021.05.16
  Uroczystość I Komunii św. dzieci klasy III A ze SP z Czernikowa oraz klasy III ze SP w Osówce i w Steklinie

  Uroczystość I Komunii św. dzieci klasy III A ze SP z Czernikowa oraz klasy III ze SP w Osówce i w Steklinie

  W niedzielę 16 maja 2021 roku w Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego w naszej parafii do I Komunii św. przystąpiły kolejne grupy dzieci: dzieci z klasy III A ze SP w Czernikowie, klasy III SP z Osówki i klasy SP III Steklin, a wczoraj pierwszy raz przystąpiły do Spowiedzi świętej. 

 • 2021.05.15

  Rozważanie na Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 16.05

  Dziś zechciejmy spojrzeć w niebo i ponownie spróbujmy zobaczyć Jezusa w Jego boskim majestacie. To Jezus Chrystus objawił nam Boga, odkupił nasze grzechy i „został wzięty do nieba i zasiadł po prawej stronie Boga”. On otworzył nam niebo. A w domu Ojca jest mieszkań wiele. My też mamy nadzieję, że kiedyś tam zamieszkamy.

 • 2021.05.13
  Nabożeństwo fatimskie w naszej parafii

  Nabożeństwo fatimskie w naszej parafii

  Dzisiaj sprawowana była msza św. polowa w miejscowości Wygoda. Mszę św. sprawował i homilię wygłosił ks. kan. Krzysztof Graczyk, nasz proboszcz. Po mszy św. rozpoczęła się procesja do krzyża w miejscowości Czernikowo. Trasa wynosiła ponad kilometr. Podczas procesji niesiono figurę Matki Bożej Fatimskiej, odmawiano różaniec i śpiewano pieśni ku czci Matki Najświętszej. Na zakończenie procesji ks. kan. Krzysztof Graczyk udzielił błogosławieństwa.

 • 2021.05.10
  Uroczystość I Komunii św. dzieci klas IIIB i IIIC ze SP w Czernikowie

  Uroczystość I Komunii św. dzieci klas IIIB i IIIC ze SP w Czernikowie

  W niedzielę 09 maja 2021 roku w naszej parafii do I Komunii św. przystąpiły dwie pierwsze grupy dzieci: dzieci z klas III B i III C ze SP w Czernikowie, a dzień wcześniej pierwszy raz przystąpiły do Spowiedzi świętej. Był to najważniejszy moment w życiu religijnym tych dzieci, gdyż po raz pierwszy w pełni uczestniczyły w Eucharystii, przyjmując do swoich serc Pana Jezusa ukrytego w białej Hostii.

 • 2021.05.08

  Rozważanie na VI Niedzielę Wielkanocną 09.05

  Nietrudno wyobrazić sobie nasze reakcje na czyjeś upomnienia czy nakazy skierowane ku naszej osobie. Pewnie byłyby różne. Byłoby na pewno  niesamowite oburzenie: Jakim prawem? Jak on śmie wtykać nos w nie swoje sprawy? Co on mi będzie nakazywał? Co go to w ogóle obchodzi, jak ja żyję?

 • 2021.05.08
  -

  Godzina Święta

  Od trzech tygodni w naszej wspólnocie parafialnej, z inicjatywy grupy naszych wiernych, spotykamy się na „Godzinie Świętej” . Gromadzimy się w każdy czwartek o godz. 23.00 i trwamy na modlitwie do godz. 24.00. Zapraszamy na to spotkanie wszystkich, którzy chcą trwać razem z Jezusem cierpiącym w Getsemani, którzy chcą swoje serce wyciszyć a jednocześnie posiąść Boży Pokój.

Stronicowanie

Kontakt

Parafia p.w. Św. Bartłomieja Apostoła w Czernikowie

ul. 3 Maja 13
87 – 640 Czernikowo
woj. kujawsko – pomorskie,
pow. toruński, gm. Czernikowo,
tel. +48 54 288 92 41
tel. +48 519 496 293
e-mail: czernikowo@diecezja.wloclawek.pl

[obiekt mapy] Lokalizacja Parafii na mapie