Stronicowanie

• 2021.05.10
    Uroczystość I Komunii św. dzieci klas IIIB i IIIC ze SP w Czernikowie

W niedzielę 09 maja 2021 roku w naszej parafii do I Komunii św. przystąpiły dwie pierwsze grupy dzieci: dzieci z klas III B i III C ze SP w Czernikowie, a dzień wcześniej pierwszy raz przystąpiły do Spowiedzi świętej. Był to najważniejszy moment w życiu religijnym tych dzieci, gdyż po raz pierwszy w pełni uczestniczyły w Eucharystii, przyjmując do swoich serc Pana Jezusa ukrytego w białej Hostii.

• 2021.05.08

Rozważanie na VI Niedzielę Wielkanocną 09.05

Nietrudno wyobrazić sobie nasze reakcje na czyjeś upomnienia czy nakazy skierowane ku naszej osobie. Pewnie byłyby różne. Byłoby na pewno  niesamowite oburzenie: Jakim prawem? Jak on śmie wtykać nos w nie swoje sprawy? Co on mi będzie nakazywał? Co go to w ogóle obchodzi, jak ja żyję?

• 2021.05.08

Godzina Święta

Od trzech tygodni w naszej wspólnocie parafialnej, z inicjatywy grupy naszych wiernych, spotykamy się na „Godzinie Świętej” . Gromadzimy się w każdy czwartek o godz. 23.00 i trwamy na modlitwie do godz. 24.00. Zapraszamy na to spotkanie wszystkich, którzy chcą trwać razem z Jezusem cierpiącym w Getsemani, którzy chcą swoje serce wyciszyć a jednocześnie posiąść Boży Pokój.

• 2021.05.03
    Msza Św. za Ojczyznę w Uroczystość NMP Królowej Polski

Uroczystą Mszą Świętą za Ojczyznę uczciliśmy 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Ten dzień jest także obchodzony jako Uroczystość Najświętszej Marii Panny Królowej Polski.

• 2021.05.02
    Nabożeństwa majowe przy przydrożnych kapliczkach i krzyżach w naszej parafii

Maj to w Kościele katolickim miesiąc, w którym szczególną cześć oddaje się Matce Bożej. Wówczas mają miejsce poświęcone Jej nabożeństwa, zwane potocznie „majówkami”. Wierni gromadzą się wieczorami nie tylko w kościołach, ale też przy kapliczkach, przydrożnych krzyżach bądź figurkach, aby wspólnie śpiewać pieśni maryjne.

• 2021.05.02

Rozważanie na V Niedzielę Wielkanocną 02.05

Dzisiaj, Ewangelia ukazuje nam alegorię krzewu winnego i latorośli. To właśnie Chrystus jest prawdziwym krzewem winnym, my latoroślami, a Bóg Ojciec gospodarzem winnicy.

• 2021.04.27
    Bp Krzysztof Wętkowski nowym biskupem włocławskim

Dotychczasowy biskup pomocniczy archidiecezji gnieźnieńskiej, Krzysztof Wętkowski, został mianowany przez papieża Franciszka nowym biskupem włocławskim. Zastąpi na tym stanowisku odchodzącego na emeryturę bpa Wiesława Meringa. Komunikat Nuncjutury Apostolskiej odczytano w samo południe 27 kwietnia.

• 2021.04.24

Rozważanie na Niedzielę Dobrego Pasterza

Świat chce dziś być obecny w każdym wydarzeniu i życiu każdej osoby, decydować o przekraczaniu kolejnych granic intymności życia człowieka. Jednak w każdym z nas jest lęk przed tym, aby dać się poznać do końca. Może to po prostu zwykłe poczucie wstydu? Przed Jezusem nie muszę się wstydzić. On zna mnie po imieniu, wie doskonale, na co mnie stać.

• 2021.04.18

Słowo na III Niedzielę Wielkanocną 18.04

Zastanówmy się dzisiaj, w tę Niedzielę Biblijną, nad naszą wiarą. Zapytajmy siebie, czy Chrystusowe przykazania wyznaczają drogę naszego życia. Jeżeli tak, to bardzo dobrze. Jeżeli nie, to najwyższy czas na konkretne zmiany.

• 2021.04.11
    Jezu ufam Tobie

Jezu, ufam Tobie

Serdecznie dziękujemy czcicielowi Bożego Miłosierdzia, mieszkańcowi naszej parafii, za piękny dar – własnoręcznie wykonane wizerunki obrazu „Jezu, ufam Tobie”, które w liczbie 100 sztuk ofiarował naszej wspólnocie.

Stronicowanie