Stronicowanie

• 2021.07.03

Rozważanie na XIV Niedzielę Zwykłą 04.07

Czy można zadziwić Bożego Syna? Okazuje się, że można. Udało się to mieszkańcom Nazaretu. Ci, wśród których wzrastał, wśród których się wychowywał, zaskoczyli go swym niedowiarstwem. Oni również, podobnie jak wszyscy, którzy zetknęli się z Chrystusem, stanęli wobec pytania: „Kim On jest?”. Wydawałoby się, że właśnie im powinno być łatwiej uwierzyć. Znali Go lepiej niż inni. Tymczasem właśnie posiadana przez nich wiedza o Jezusie okazała się przeszkodą, właśnie ona skłoniła ich do powątpiewania. Za dużo wiedzieli o nim, jako o człowieku, aby uwierzyć, że jest Bogiem. Nie tak wyobrażali sobie Mesjasza.

• 2021.06.26

Rozważanie na XIII Niedzielę Zwykłą 27.06

Dzisiaj Ewangelista Marek kieruje nasz wzrok na dwa niesamowite cuda: wskrzeszenie i uzdrowienie. Te dwa działania są właściwe tylko dla Boga. Jezus objawia swoją Boską moc, a wokół Niego tłoczą się ludzie. Są Nim zafascynowani, lecz w większości nie dostrzegają istoty tego, na co patrzą.

• 2021.06.23

Młodzież przyjęła sakrament bierzmowania

W samo południe, 22 czerwca 2021 r., grupa 70 osób (w większości uczniów klas ósmych) przyjęła z rąk Ks. Biskupa Seniora Wiesława Meringa sakrament bierzmowania. W homilii, którą do młodzieży skierował towarzyszący Ks. Biskupowi Ks. prał. Sławomir Deręgowski, kandydaci zostali zachęci do otwartości i odwagi w przyjęciu darów i owoców Ducha, które niesie ten sakrament, a które są bardzo potrzebne w zagubionym dziś świecie.

Ingres ks. Bpa Krzysztofa Wętkowskiego

W sobotę 19 czerwca br. nowy biskup włocławski liturgicznie zainaugurował posługę w Diecezji Włocławskiej. Dotychczasowy biskup pomocniczy archidiecezji gnieźnieńskiej, mianowany 27 kwietnia br. przez Ojca Świętego Franciszka 77. biskupem włocławskim, kanonicznie objął obowiązki biskupa diecezjalnego 7 czerwca.

Rozważanie na XII Niedzielę Zwykłą 20.06

Niektóre starożytne opowieści pogańskie opowiadały o potężnych bohaterach zdolnych podporządkować sobie siły natury, lecz bohaterami tymi byli prawie zawsze bogowie, rzadziej herosi z odległej przeszłości. Wielu Żydów wierzyło, że nad siłami natury, takimi jak wiatr i morze, kontrolę sprawowali aniołowie. Jednak aniołowie musieli mieć kogoś, kto nimi zarządza. W tradycji żydowskiej jedynym, który panował nad wiatrem i morzem, był Bóg.

• 2021.06.19
    Zniesienie dyspensy od uczestnictwa we Mszy Św.

W nawiązaniu do decyzji podjętej przez Konferencję Episkopatu Polski podczas jej zebrania plenarnego w dniu 11 czerwca 2021 r. biskup włocławski Krzysztof Wętkowski wydał dekret znoszący z dniem 20 czerwca dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej udzieloną dekretem z dnia z dnia 12 listopada 2020 r.

• 2021.06.16

Dla wszystkich potrzebujących pociechy

Dedykuję to dla wszystkich zasmuconych, zranionych przez inne osoby, uwierzcie mi, że Bóg jest w stanie to uleczyć, podźwignąć i na nowo wlać w nasze serca nadzieje...

• 2021.06.14

Nabożeństwo fatimskie ulicami Ograszki

Na pamiątkę drugiego objawienia Matki Bożej w Fatimie oraz na przebłaganie za grzechy nasze, naszych rodzin i wymodlenie potrzebnych łask za pośrednictwem Najświętszej Maryi Panny odbyła się w naszej parafii Msza Fatimska i procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Drugie objawienie miało miejsce w Święto świętego Antoniego z Padwy 13 czerwca 1917 r.

• 2021.06.12

Rozważanie na XI Niedzielę Zwykłą 13.06

Pan Jezus podczas swojego ziemskiego życia mówił swoim słuchaczom o królestwie Bożym posługując się przypowieściami. Mówił w ten sposób, żeby łatwo było zapamiętać i żeby każdy odczytał z tego dla siebie taką naukę, jaka jest dla niego możliwa do zrozumienia i odpowiednia dla jego sytuacji życiowej.

• 2021.06.11

Zakończenie oktawy Bożego Ciała i wspólne biesiadowanie

W czwartek (10 czerwca br. ) zakończyła się Oktawa Bożego Ciała, czyli okres siedmiu dni szczególnej łaski, podczas których po mszy świętej odbywały się procesje wokół kościoła z Najświętszym Sakramentem.

Stronicowanie