Menu

Msze Święte:

NIEDZIELA: 7.30; 10.30; 12.00 (dzieci); 16.00 (młodzież)

{kaplica w Osówce: g. 9.00}

 

DNI POWSZEDNIE: 7.00; 17:30

 

KANCELARIA PARAFIALNA:

poniedziałek - piątek: 7:30-8:30, 16.00-17.00

 

SPOTKANIA COMIESIĘCZNE:

Bierzmowani – III niedziela miesiąca godz. 16.00

Dzieci komunijne - I niedziela miesiąca godz. 12.00

Aktualności

Aktualności

Stronicowanie

 • 2021.06.08
  Adrian Zatorski ze stopniem ceremoniarza w służbie liturgicznej

  Adrian Zatorski ze stopniem ceremoniarza w służbie liturgicznej

  W minioną sobotę, 5 czerwca 2021 r., nasz ministrant Adrian Zatorski otrzymał w Archikatedrze ŚŚ. Piotra i Pawła w Poznaniu przez posługę Biskupa Szymona Stułkowskiego stopień ceremoniarza w służbie liturgicznej. Wieńczy to kilkumiesięczny kurs i formację, jakie przeszedł w duszpasterstwie liturgicznym archidiecezji i wiele lat posługi ministranckiej w naszej parafii.

 • 2021.06.07
  -

  7. rocznica święceń kapłańskich ks. Damiana

  Nasza wspólnota parafialna 7 czerwca br. na wieczornej mszy św., którą sprawował ks. kan. Krzysztof Graczyk a koncelebrował ks. Damian Donderowicz, dziękowała za dar powołania kapłańskiego ks. Damiana Donderowicza, naszego wikariusza, która przypada 8 czerwca br.

 • 2021.06.07
  -

  Bp Krzysztof Wętkowski kanonicznie objął diecezję włocławską

  W poniedziałek, 7 czerwca, bp Krzysztof Wętkowski kanonicznie objął diecezję włocławską. Przejęcie odbyło się w obecności bp. Wiesława Meringa, który zakończył tym samym posługę administratora apostolskiego diecezji włocławskiej.

 • 2021.06.05

  Rozważanie na X Niedzielę Zwykłą 06.06

  Jednym z istotnych elementów relacji człowieka z Bogiem jest obietnica. Pan od początku objawiania ludziom siebie składa im obietnicę i zaprasza do współpracy w jej zrealizowaniu. Pierwsza dotyczyła zadania tworzenia wspólnoty i panowania w świecie, kolejne dotyczyły już odkupienia ludzi z grzechu.

 • 2021.06.05
  -

  Podziękowania płynące z serca

  Pragnę zwrócić się do Was, kochani Parafianie, we własnym i wikariuszy imieniu, ze słowami wdzięczności za tak liczny udział w procesji Bożego Ciała w dniu 03 czerwca br. Była ona uwielbieniem Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie, świadectwem wiary i pobożności eucharystycznej naszej wspólnoty parafii Czernikowo.

 • 2021.06.03
  -

  Obchody Uroczystości Bożego Ciała

  W naszej wspólnocie parafialnej te obchody rozpoczęliśmy w tym roku w miejscowości Wygoda, gdzie przy polowym ołtarzu sprawowana była główna Msza Św. Sprawował ją i kazanie wygłosił nasz proboszcz, ks. kan. Krzysztof Graczyk. Następnie zgromadzeni wierni udali się w procesji w kierunku Czernikowa do ul. Strumykowej, gdzie zbudowano drugi ołtarz, po czym udano się chodnikiem przy ul. Toruńskiej na parking kościelny, gdzie znajdował się trzeci ołtarz, a czwarty zbudowany był na zewnętrznej stronie prezbiterium.

 • 2021.05.30

  Modlitwa i słodki upominek dla dzieci z naszej parafii z racji Dnia Dziecka

  1 czerwca na całym świecie dzieci mają swoje święto. W naszej parafii  to święto uczciliśmy w dzisiejszą niedzielę. Podczas każdej mszy św. w modlitwie pamiętano o dzieciach, a po mszach św. wszystkie dzieci zostały obdarowane słodkościami – czekoladą  przez Związek Charytatywny działający przy naszej parafii.

 • 2021.05.30
  -

  Uroczystość komunii rocznicowej w naszej parafii

  Ważne w naszym życiu wydarzenia, zwykliśmy upamiętniać poprzez obchodzenie ich rocznic. W kształtowaniu dojrzałej wiary takim istotnym wydarzeniem jest I Komunia święta. Dlatego też dzieci klas IV w rok od pierwszego pełnego uczestnictwa w Eucharystii, świętują jej rocznicę.

 • 2021.05.30

  Rozważanie na Uroczystość Trójcy Świętej 30.05

  Piękny i głęboki jest znak krzyża kreślony przez matkę lub ojca na czole syna lub córki, któremu towarzyszą słowa: „Niech Cię Bóg prowadzi”. I te słowa przywodzą na myśl właśnie Trójcę Świętą. Tajemnica Trójcy Świętej jest dla nas wezwaniem i zadaniem, abyśmy uczyli się właściwie budować naszą więź z Bogiem, a także nasze wzajemne więzi i relacje.

 • 2021.05.28
  -

  28. rocznica święceń kapłańskich ks. Proboszcza

  Nasza wspólnota parafialna 28 maja br. na wieczornej mszy św., którą sprawował ks. Robert Gruziel a koncelebrował ks. Damian Donderowicz i ks. kan. Krzysztof Graczyk, dziękowała za dar powołania kapłańskiego ks. kan. Krzysztofa Graczyka, naszego proboszcza, która przypada 29 maja br. 

Stronicowanie

Kontakt

Parafia p.w. Św. Bartłomieja Apostoła w Czernikowie

ul. 3 Maja 13
87 – 640 Czernikowo
woj. kujawsko – pomorskie,
pow. toruński, gm. Czernikowo,
tel. +48 54 288 92 41
tel. +48 519 496 293
e-mail: czernikowo@diecezja.wloclawek.pl

[obiekt mapy] Lokalizacja Parafii na mapie