Menu

Msze Święte:

NIEDZIELA: 8.00; 10.00; 12.00 (dzieci); 16.00 (młodzież)

{kaplica w Osówce: g. 9.00}

 

DNI POWSZEDNIE: 7.00; 17:30

 

KANCELARIA PARAFIALNA:

poniedziałek - piątek: 7:30-8:30, 16.00-17.00

 

SPOTKANIA COMIESIĘCZNE:

Bierzmowani – III niedziela miesiąca godz. 16.00

Dzieci komunijne - I niedziela miesiąca godz. 12.00

Aktualności

Aktualności

Stronicowanie

 • 2021.06.03
  -

  Obchody Uroczystości Bożego Ciała

  W naszej wspólnocie parafialnej te obchody rozpoczęliśmy w tym roku w miejscowości Wygoda, gdzie przy polowym ołtarzu sprawowana była główna Msza Św. Sprawował ją i kazanie wygłosił nasz proboszcz, ks. kan. Krzysztof Graczyk. Następnie zgromadzeni wierni udali się w procesji w kierunku Czernikowa do ul. Strumykowej, gdzie zbudowano drugi ołtarz, po czym udano się chodnikiem przy ul. Toruńskiej na parking kościelny, gdzie znajdował się trzeci ołtarz, a czwarty zbudowany był na zewnętrznej stronie prezbiterium.

 • 2021.05.30

  Modlitwa i słodki upominek dla dzieci z naszej parafii z racji Dnia Dziecka

  1 czerwca na całym świecie dzieci mają swoje święto. W naszej parafii  to święto uczciliśmy w dzisiejszą niedzielę. Podczas każdej mszy św. w modlitwie pamiętano o dzieciach, a po mszach św. wszystkie dzieci zostały obdarowane słodkościami – czekoladą  przez Związek Charytatywny działający przy naszej parafii.

 • 2021.05.30
  -

  Uroczystość komunii rocznicowej w naszej parafii

  Ważne w naszym życiu wydarzenia, zwykliśmy upamiętniać poprzez obchodzenie ich rocznic. W kształtowaniu dojrzałej wiary takim istotnym wydarzeniem jest I Komunia święta. Dlatego też dzieci klas IV w rok od pierwszego pełnego uczestnictwa w Eucharystii, świętują jej rocznicę.

 • 2021.05.30

  Rozważanie na Uroczystość Trójcy Świętej 30.05

  Piękny i głęboki jest znak krzyża kreślony przez matkę lub ojca na czole syna lub córki, któremu towarzyszą słowa: „Niech Cię Bóg prowadzi”. I te słowa przywodzą na myśl właśnie Trójcę Świętą. Tajemnica Trójcy Świętej jest dla nas wezwaniem i zadaniem, abyśmy uczyli się właściwie budować naszą więź z Bogiem, a także nasze wzajemne więzi i relacje.

 • 2021.05.28
  -

  28. rocznica święceń kapłańskich ks. Proboszcza

  Nasza wspólnota parafialna 28 maja br. na wieczornej mszy św., którą sprawował ks. Robert Gruziel a koncelebrował ks. Damian Donderowicz i ks. kan. Krzysztof Graczyk, dziękowała za dar powołania kapłańskiego ks. kan. Krzysztofa Graczyka, naszego proboszcza, która przypada 29 maja br. 

 • 2021.05.26
  Nasze serca dla naszych kochanych Mam

  Nasze serca dla naszych kochanych Mam

  Dzisiaj w Dzień Matki, w naszej parafii o godz. 16.30, nasze dzieci złożyły swoim mamom najpiękniejszy dar, swoje uczestnictwo we mszy św. w intencji wszystkich mam z naszej parafii. Wcześniej dzieci w montażu słowno-muzycznym, nad którym czuwała Pani Alina Pejkowska, wyraziły swoją miłość ku swoim mamom i wręczyły każdej mamie kwiaty. Następnie uczestniczyły one w nabożeństwie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i we mszy św. Jest to wspaniałe świadectwo, które ujęło za serce wielu z obecnych na tej modlitwie.

 • 2021.05.23
  Święcenia diakonatu naszego alumna Karola Kropkowskiego

  Święcenia diakonatu naszego alumna Karola Kropkowskiego

  W niedzielę 23.05.2021 na Mszy św. o godz. 15.00 w bazylice Katedralnej we Włocławku odbyła się Uroczystość Święceń Diakonatu pięciu kleryków Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku. Wśród  nich był nasz parafianin, Karol Kropkowski.

 • 2021.05.22

  Rozważanie na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego 23.05

  Na początku naszego rozważania zapytajmy: Czy w momencie Zesłania Ducha Świętego ktokolwiek z Apostołów i zgromadzonych w Wieczerniku zdawał sobie sprawę, że oto są zalążkiem Kościoła? Że na głoszone odtąd przez nich z odwagą słowa Ewangelii, poświadczone cierpieniem, a nawet ofiarą życia, odpowie tak wielka grupa ludzi? Że po latach nie będą to już tylko tysiące, lecz miliony, a nawet ponad miliard ludzi na świecie? Zapewne nie, ale tak działa Bóg przez człowieka.

 • 2021.05.22
  22 rocznica święceń kapłańskich Ks. Roberta

  22 rocznica święceń kapłańskich Ks. Roberta

  Bycie wybranym, oznacza wyjście, wyjście przed innych, zostawienie czegoś i zmierzenie się z zadaniem, które mamy do wykonania. Bóg wybiera, Bóg namaszcza, daje udział w nieskończonej Tajemnicy. Nasza wspólnota parafialna 21 maja br. na wieczornej mszy św. dziękowała za dar powołania kapłańskiego Ks. Roberta.

 • 2021.05.16
  Uroczystość I Komunii św. dzieci klasy III A ze SP z Czernikowa oraz klasy III ze SP w Osówce i w Steklinie

  Uroczystość I Komunii św. dzieci klasy III A ze SP z Czernikowa oraz klasy III ze SP w Osówce i w Steklinie

  W niedzielę 16 maja 2021 roku w Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego w naszej parafii do I Komunii św. przystąpiły kolejne grupy dzieci: dzieci z klasy III A ze SP w Czernikowie, klasy III SP z Osówki i klasy SP III Steklin, a wczoraj pierwszy raz przystąpiły do Spowiedzi świętej. 

Stronicowanie

Kontakt

Parafia p.w. Św. Bartłomieja Apostoła w Czernikowie

ul. 3 Maja 13
87 – 640 Czernikowo
woj. kujawsko – pomorskie,
pow. toruński, gm. Czernikowo,
tel. +48 54 288 92 41
tel. +48 519 496 293
e-mail: czernikowo@diecezja.wloclawek.pl

[obiekt mapy] Lokalizacja Parafii na mapie