Stronicowanie

• 2021.06.05

Podziękowania płynące z serca

Pragnę zwrócić się do Was, kochani Parafianie, we własnym i wikariuszy imieniu, ze słowami wdzięczności za tak liczny udział w procesji Bożego Ciała w dniu 03 czerwca br. Była ona uwielbieniem Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie, świadectwem wiary i pobożności eucharystycznej naszej wspólnoty parafii Czernikowo.

• 2021.06.03

Obchody Uroczystości Bożego Ciała

W naszej wspólnocie parafialnej te obchody rozpoczęliśmy w tym roku w miejscowości Wygoda, gdzie przy polowym ołtarzu sprawowana była główna Msza Św. Sprawował ją i kazanie wygłosił nasz proboszcz, ks. kan. Krzysztof Graczyk. Następnie zgromadzeni wierni udali się w procesji w kierunku Czernikowa do ul. Strumykowej, gdzie zbudowano drugi ołtarz, po czym udano się chodnikiem przy ul. Toruńskiej na parking kościelny, gdzie znajdował się trzeci ołtarz, a czwarty zbudowany był na zewnętrznej stronie prezbiterium.

• 2021.05.30

Modlitwa i słodki upominek dla dzieci z naszej parafii z racji Dnia Dziecka

1 czerwca na całym świecie dzieci mają swoje święto. W naszej parafii  to święto uczciliśmy w dzisiejszą niedzielę. Podczas każdej mszy św. w modlitwie pamiętano o dzieciach, a po mszach św. wszystkie dzieci zostały obdarowane słodkościami – czekoladą  przez Związek Charytatywny działający przy naszej parafii.

• 2021.05.30

Uroczystość komunii rocznicowej w naszej parafii

Ważne w naszym życiu wydarzenia, zwykliśmy upamiętniać poprzez obchodzenie ich rocznic. W kształtowaniu dojrzałej wiary takim istotnym wydarzeniem jest I Komunia święta. Dlatego też dzieci klas IV w rok od pierwszego pełnego uczestnictwa w Eucharystii, świętują jej rocznicę.

Rozważanie na Uroczystość Trójcy Świętej 30.05

Piękny i głęboki jest znak krzyża kreślony przez matkę lub ojca na czole syna lub córki, któremu towarzyszą słowa: „Niech Cię Bóg prowadzi”. I te słowa przywodzą na myśl właśnie Trójcę Świętą. Tajemnica Trójcy Świętej jest dla nas wezwaniem i zadaniem, abyśmy uczyli się właściwie budować naszą więź z Bogiem, a także nasze wzajemne więzi i relacje.

• 2021.05.28

28. rocznica święceń kapłańskich ks. Proboszcza

Nasza wspólnota parafialna 28 maja br. na wieczornej mszy św., którą sprawował ks. Robert Gruziel a koncelebrował ks. Damian Donderowicz i ks. kan. Krzysztof Graczyk, dziękowała za dar powołania kapłańskiego ks. kan. Krzysztofa Graczyka, naszego proboszcza, która przypada 29 maja br.

• 2021.05.26
    Nasze serca dla naszych kochanych Mam

Dzisiaj w Dzień Matki, w naszej parafii o godz. 16.30, nasze dzieci złożyły swoim mamom najpiękniejszy dar, swoje uczestnictwo we mszy św. w intencji wszystkich mam z naszej parafii. Wcześniej dzieci w montażu słowno-muzycznym, nad którym czuwała Pani Alina Pejkowska, wyraziły swoją miłość ku swoim mamom i wręczyły każdej mamie kwiaty. Następnie uczestniczyły one w nabożeństwie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i we mszy św. Jest to wspaniałe świadectwo, które ujęło za serce wielu z obecnych na tej modlitwie.

• 2021.05.23
    Święcenia diakonatu naszego alumna Karola Kropkowskiego

W niedzielę 23.05.2021 na Mszy św. o godz. 15.00 w bazylice Katedralnej we Włocławku odbyła się Uroczystość Święceń Diakonatu pięciu kleryków Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku. Wśród  nich był nasz parafianin, Karol Kropkowski.

• 2021.05.22

Rozważanie na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego 23.05

Na początku naszego rozważania zapytajmy: Czy w momencie Zesłania Ducha Świętego ktokolwiek z Apostołów i zgromadzonych w Wieczerniku zdawał sobie sprawę, że oto są zalążkiem Kościoła? Że na głoszone odtąd przez nich z odwagą słowa Ewangelii, poświadczone cierpieniem, a nawet ofiarą życia, odpowie tak wielka grupa ludzi? Że po latach nie będą to już tylko tysiące, lecz miliony, a nawet ponad miliard ludzi na świecie? Zapewne nie, ale tak działa Bóg przez człowieka.

• 2021.05.22
    22 rocznica święceń kapłańskich Ks. Roberta

Bycie wybranym, oznacza wyjście, wyjście przed innych, zostawienie czegoś i zmierzenie się z zadaniem, które mamy do wykonania. Bóg wybiera, Bóg namaszcza, daje udział w nieskończonej Tajemnicy. Nasza wspólnota parafialna 21 maja br. na wieczornej mszy św. dziękowała za dar powołania kapłańskiego Ks. Roberta.

Stronicowanie