Stronicowanie

• 2022.01.22

Rozważanie na III Niedzielę Zwykłą 23.01

Słowa dzisiejszej Ewangelii, Łukasz kieruje do Teofila, jednakże chciałbym, abyś przeczytał ten list, jako pisany do Ciebie osobiście. Chce byś wiedział, że Ty również jesteś „Teofilem”, gdyż po grecku oznacza to „przyjaciel Boga” lub „umiłowany przez Boga”. Łukasz kierował swoją Ewangelię głównie do odbiorców, którzy pochodzili z ludów innych narodów, i przedstawiał Jezusa Chrystusa jako Zbawiciela Żydów i ludzi innych narodów.

• 2022.01.16

Jasełka

16 stycznia, na Mszy Św. o godzinie 12, zgromadzeni wierni mogli obejrzeć jasełka w wykonaniu dzieci z klas trzecich, które przygotowują się do Pierwszej Komunii Świętej. Występ dzieci łączył w sobie świat biblijny, bajkowy i ten współczesny. Mogliśmy obejrzeć nie tylko Trzech Króli, ale także Jasia i Małgosię, Smerfetkę, czy Dziewczynkę z zapałkami.

• 2022.01.15

Rozważanie na II Niedzielę Zwykłą 16.01

Dzisiejsza Ewangelia mówi o pierwszym cudzie Jezusa podczas wesela w Kanie Galilejskiej. Syn Człowieczy czyniąc to, chciał szczęścia ludzi, gości, aby po prostu dobrze się bawili. Według tradycji biblijnej wino jest symbolem radości i bogactwa, darów pochodzących od Boga. Możemy zobaczyć w winie symbol również tego, co nadaje smak naszemu życiu. Czasem jednak bywa, że życie jakby traci smak, problemy Nas przygniatają, nie potrafimy cieszyć się życiem. Kto nam może pomóc?

• 2022.01.08

Rozważanie na Niedzielę Chrztu Pańskiego 09.01

Wiele razy zadajemy sobie pytanie: kim jest człowiek? Co wyróżnia go od innych stworzeń? Dlaczego Bóg chciał człowieka dla niego samego? Z pomocą w odpowiedzi na to pytanie przychodzi nam dzisiejsze Święto Chrztu Pańskiego.

• 2022.01.06
    Orszak Trzech Króli w Czernikowie

W Uroczystość Objawienia Pańskiego, spod Urzędu Gminy w Czernikowie, o godz. 11 wyruszył kolejny już Orszak Trzech Króli. W ten sposób nasza wspólnota postanowiła oddać cześć i chwałę narodzonemu Jezusowi. Każdy uczestnik orszaku otrzymał koronę i śpiewnik, by aktywnie włączać się w śpiew pięknych polskich kolęd.

• 2022.01.05

Rozważanie na Uroczystość Objawienia Pańskiego 06.01

Dziś Kościół obchodzi epifanię, czyli objawienie się Jezusa światu. W osobach Mędrców są reprezentowane ludy całego świata, wszystkich języków i krajów, które wezwane przez Pana wyruszają w drogę, by adorować Nowo Narodzonego w Betlejem. Kapłani i uczeni w Piśmie, którzy przebywają blisko groty, nie robią ani kroku w jej kierunku. Mędrców wiedzie gwiazda, która zachęca ich do wyruszenia i oświetla im drogę wiodącą do tego szczególnego celu.

• 2022.01.01

Rozważanie na II Niedzielę po Narodzeniu Pańskim 02.01

Modlitwa „Anioł Pański” w sposób prosty, a zarazem medytacyjny opowiada o tej niezwykłej tajemnicy przyniesienia słowa przez Archanioła Gabriela, przyjęcia go przez Maryję i zamieszkania Boga wśród nas. Modląc się tymi trzema prostymi wezwaniami przeplatanymi modlitwą „Zdrowaś Maryjo” możemy odpowiadać ciągle na nowo tajemnicę Wcielenia Bożego Syna.

• 2021.12.31

Rozważanie na Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi - Nowy Rok 01.01.2022r.

Na początku nowego roku kalendarzowego Kościół oddaje cześć Świętej Bożej Rodzicielce. Spośród szczególnych przywilejów Maryi na pierwszym miejscu trzeba wymienić Boskie macierzyństwo. Matka Pana zajmuje po Chrystusie miejsce najwyższe i najbliższe nam właśnie z powodu swego boskiego macierzyństwa.

• 2021.12.25

Rozważanie na Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa 26.12

W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia przypada nam niedziela Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Dzisiejsze czytania skupiają się więc na Świętej Rodzinie, ale także ukazują nam troskę Boga o człowieka, a przede wszystkim o rodzinę. Pochylmy się więc wspólnie nad tekstem dzisiejszej Ewangelii.

• 2021.12.25

Bóg się rodzi... Pasterka 2021

Tradycyjną pasterką o północy rozpoczęliśmy kolejne w naszym życiu obchodu świąt Bożego Narodzenia. Mszy Św. przewodniczył i homilię wygłosił nasz proboszcz, ks. kan. Krzysztof Graczyk. Eucharystię uświetniła także nasza orkiestra dęta, której serdecznie dziękujemy za piękne wykonanie polskich kolęd.

Stronicowanie