Stronicowanie

• 2024.04.14

Diecezjalna Pielgrzymka dziękczynna na Jasną Górę

Dnia 13 kwietnia 2024 r. odbyło się diecezjalne dziękczynienie za nawiedzenie naszych parafii w diecezji włocławskiej przez Matkę Bożą w znaku Ikony Jasnogórskiej.  Z naszej parafii udało się 90 osób, aby w imieniu całej wspólnoty podziękować Matce Bożej za Jej macierzyńską miłość i opiekę.

• 2024.04.13

Rozważanie na III Niedzielę Wielkanocną 14.04

W Ewangelii wg św. Jana słyszymy słowa „błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli”. Jak bardzo te słowa odnoszą się do każdego z nas, którzy nie widzimy, a u podstaw naszej relacji z Bogiem jest wiara. Wiara, która z jednej strony jest łaską daną nam od Boga, a z drugiej potrzebuje nieustannego potrzymania, które dokonuje się w relacji z tymże właśnie Bogiem. Jest ona też żywa dzięki uczynkom miłości. Jest żywa dzięki miłości Boga.

Triduum Paschalne

Triduum Paschalne to najważniejsze uroczystości w kalendarzu liturgicznym. Bogactwo tej liturgii jest widoczne każdego dnia. Po raz kolejny w naszej parafii przeżyliśmy wspólnie mękę, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa.

Słowo ks. Proboszcza na Wielkanoc 2024

Wysłuchajmy słów, jakie kieruje do nas ks. Proboszcz z okazji Zmartwychwstania Pańskiego.

Rozważanie na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego 31.03

Śmierć już nie panuje nad nami. Od dziś nie musimy zaprzątać sobie zbytnio głowy sprawami tego świata. Nasza ojczyzna jest w niebie. Przyjmując chrzest i stając się chrześcijanami umarliśmy dla grzechu. Zmartwychwstaliśmy, a nasze życie ukryte jest z Chrystusem w Bogu. Gdy przyjdzie powtórnie, aby sądzić ziemię, wtedy i my razem z Nim ukażemy się w chwale.

Niedziela palmowa

W niedzielę, 24 marca, o godzinie 10, nasza wspólnota parafialna zgromadziła się na dużym parkingu parafialnym, aby tam uroczyście rozpocząć obchody Wielkiego Tygodnia.

Droga krzyżowa ulicami Czernikowa

W piątek, 22 marca, odbyła się Droga Krzyżowa ulicami naszej miejscowości. Uczestnicy tej drogi wyruszyli po Mszy św. aby przebyć ją w modlitewnym skupieniu.

Protokoły z wyboru ofert

Ks. Proboszcz informuje o wyniku wyborów ofert dotyczących prac konserwatorskich w naszym kościele parafialnym.

• 2024.03.23

Rozważanie na Niedzielę Palmową 24.03

Słowo Boże staje się naszym  przewodnikiem, który nie tylko ukazuje konkretne wydarzenia, ale wprowadza nas w nie, abyśmy byli ich uczestnikami. Chrystus wjeżdżający na oślęciu do Jerozolimy, witany przez tłumy, zapowiada swój ostateczny tryumf na końcu czasów i swoje zwycięstwo nad grzechem i śmiercią, w którym już teraz możemy uczestniczyć. Zanim jednak to nastąpi, „musi się wypełnić wszystko, co napisane jest w Prawie Mojżesza, u Proroków i w Psalmach”.

• 2024.03.18
    Misterium Męki Pańskiej

W niedzielę, 17 marca, o godz. 15:30 w naszym kościele wierni z naszej parafii mogli obejrzeć Misterium Męki Pańskiej w wykonaniu naszych parafian. Całością prac nad scenariuszem i próbami zajęła się p. Katarzyna Gerc, a opieką duchową objął ks. Cezary Garnuszek.

Stronicowanie