Menu

Msze Święte:

NIEDZIELA: 8.00; 10.00; 12.00 (dzieci); 16.00 (młodzież)

{kaplica w Osówce: g. 9.00}

 

DNI POWSZEDNIE: 7.00; 17:30

 

KANCELARIA PARAFIALNA:

poniedziałek - piątek: 7:30-8:30, 16.00-17.00

 

SPOTKANIA COMIESIĘCZNE:

Bierzmowani – III niedziela miesiąca godz. 16.00

Dzieci komunijne - I niedziela miesiąca godz. 12.00

Aktualności

Aktualności

Stronicowanie

 • 2023.10.07

  Rozważanie na XXVII Niedzielę Zwykłą 08.10

  W usłyszanej dzisiaj przypowieści słyszymy jak gospodarz, który założył winnicę, zadbał o wszystko co miało zapewnić dogodne warunki uprawy, a dzięki temu bogate plony. Pracę w winnicy zlecił dzierżawcom, rozliczenie miało nastąpić po zebraniu plonów. Umowa funkcjonowała jednak tylko do momentu podjętej próby odebrania należności. Pracownicy okazali się bowiem nie tylko nieuczciwi, ale wręcz zdolni do największej zbrodni.

 • 2023.10.02
  Październikowa Msza Św. w intencji Ojczyzny

  Październikowa Msza Św. w intencji Ojczyzny

  W niedzielę 1 października modliliśmy się w intencji kapłanów pomordowanych w czasie reżimu komunistycznego. Eucharystii przewodniczył ks. Sławomir, a kazanie wygłosił ks. Proboszcz. Po mszy św. złożono kwiaty pod pomnikiem bł. ks. Prymasa kard. Stefana Wyszyńskiego i odmówiono modlitwę za Ojczyznę oraz udzielono błogosławieństwa.

 • 2023.09.30

  Rozważanie na XXVI Niedzielę Zwykłą 01.10

  Dzisiejsza wymiana zdań, w usłyszanej Ewangelii, jest jednak ze zdeklarowanymi przeciwnikami Jezusa. Arcykapłani i starsi ludu przerwali Mu nauczanie w świątyni Jerozolimskiej, kwestionowali Jego autorytet i prawo do zabierania głosu w roli nauczyciela. W przypowieści o dwóch synach, którą słyszą, potrafili słusznie rozsądzić, który z nich wypełnił wolę ojca. Na tym jednak kończy się ich zrozumienie sensu przypowieści.

 • 2023.09.28
  -

  Iskra Bożego Miłosierdzia

  Nasza parafia włączyła się w tym roku w akcję Iskra Bożego Miłosierdzia. W czwartek, 28 września, o godzinie 15 zgromadziliśmy się na placu przed kościołem, by wspólnie odmówić koronkę do Bożego Miłosierdzia.

 • 2023.09.28
  -

  Pielgrzymka młodzieży klas VIII do Lichenia

  W środę, 27 września, miała miejsce diecezjalna pielgrzymka młodzieży VIII klas szkół podstawowych do Lichenia, pod hasłem: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Z naszej parafii na to spotkanie udała się 50-osobowa grupa młodzieży wraz z ks. Sławomirem, ks. Cezarym i katechetkami: Lucyną i Beatą oraz ze swymi wychowawcami i opiekunami.

 • 2023.09.25
  -

  Rekolekcje Grupy Ojca Pio

  Grupa Ojca Pio, w dniach 23-24 września, odbyła swoje pierwsze dwudniowe rekolekcje formacyjne w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Oborach. Rekolekcje rozpoczęliśmy czynnym udziałem w Wieczerniku Matki Bożej Królowej Pokoju. Był to również dzień Wspomnienia św. Ojca Pio, który jest naszym patronem.

 • 2023.09.23

  Rozważanie na XXV Niedzielę Zwykłą 24.09

  Dzisiejsza przypowieść Chrystusa o robotnikach w winnicy idzie całkowicie pod prąd zdrowemu rozsądkowi i wydaje się zaprzeczać wszelkiemu poczuciu sprawiedliwości. Jakże ten, który pracował tylko godzinę, może otrzymać taka samą zapłatę jak ten, który pracował 12 godzin? Toż to jest zaprzeczeniem wszelkiego ludzkiego poczucia sprawiedliwości i zdrowego rozsądku.

 • 2023.09.23
  -

  Odkrywamy tajemnice świętości naszego patrona św. Stanisława Kostki

  Od pierwszych dni roku szkolnego ogłosiliśmy konkurs związany z patronem dzieci i młodzieży św. Stanisławem Kostką. Temat konkursu „Odkrywam tajemnicę świętości naszego patrona Stanisława Kostki” zachęcał uczniów do poznania Jego drogi świętości, którą osiągnął w tak młodym wieku. Konkurs ogłoszony był w związku ze zbliżającym się świętem św. Stanisława Kostki.

 • 2023.09.18
  -

  Odsłonięcie muralu przy ul. Słowackiego

  W niedzielę o 13:30 została odprawiona Msza Św. w intencji niezłomnych bohaterów walczących o wolność Ojczyzny. Eucharystii przewodniczył ks. bp Wiesław Alojzy Mering oraz ks. Damian Donderowicz, były wikariusz. Po Mszy Św. ks. bp poświęcił mural przy ul. Słowackiego.

 • 2023.09.16

  Rozważanie na XXIV Niedzielę Zwykłą 17.09

  Problem z przebaczaniem nie jest wynalazkiem naszych czasów, skoro już Apostoł Piotr postawił Panu Jezusowi pytanie: «ile razy mam przebaczyć, (…) czy aż siedem razy?» Zupełnie nas nie dziwi zawarta w nim sugestia, że siedem, to znacznie za dużo. Górna granica tego, co skłonni jesteśmy uznać za konieczne, to raczej „do trzech razy sztuka”. Odpowiedź Jezusa nie pozostawia wątpliwości: przebaczać trzeba zawsze…

Stronicowanie

Kontakt

Parafia p.w. Św. Bartłomieja Apostoła w Czernikowie

ul. 3 Maja 13
87 – 640 Czernikowo
woj. kujawsko – pomorskie,
pow. toruński, gm. Czernikowo,
tel. +48 54 288 92 41
tel. +48 519 496 293
e-mail: czernikowo@diecezja.wloclawek.pl

[obiekt mapy] Lokalizacja Parafii na mapie