Stronicowanie

• 2023.11.03

Orszak Wszystkich Świętych

Po raz kolejny w naszej parafii odbył się Orszak Wszystkich Świętych. W poniedziałek, 30 października, o godz. 17 uczestnicy rozpoczęli spotkanie mszą świętą. Następnie wierni w procesji udali się do figury Matki Bożej i dzieci fatimskich na dużym parkingu.

• 2023.10.28

Rozważanie na XXX Niedzielę Zwykłą 29.10

Rocznica poświęcenia własnego Kościoła to, owszem, z jednej strony dziękczynienie za miejsce, w którym Bóg daje siebie człowiekowi, a jednocześnie to dziękczynienie za to, że my sami jesteśmy świątyniami Boga. Staliśmy się nimi w dniu naszego chrztu.

• 2023.10.21

Rozważanie na XXIX Niedzielę Zwykłą 22.10

Czy faryzeusze kłamali wprost mówiąc, że „wiemy, że jesteś prawdomówny i drogi Bożej w prawdzie nauczasz”, czy po prostu nie obchodziła ich żadna prawda, bo ponad nią stawiali swój osobisty i klasowy interes? Obydwie ewentualności pokazują, jak nisko upadli.

• 2023.10.17
    Październikowe nabożeństwo Pierwszej Soboty Miesiąca

Październikowe nabożeństwo fatimskie

W sobotę przypadła 106. rocznica objawień Matki Bożej w Fatimie. Nasza wspólnota parafialna zgromadziła się w tym dniu na mszy św., o godz. 16.00 a następnie uczestniczyła w nabożeństwie różańcowym. Nasze nabożeństwo zakończono przy figurze Matki Bożej Fatimskiej i dzieci fatimskich na wielkim parkingu przykościelnym. Mszę św. i nabożeństwo poprowadził ks. proboszcz, wielki czciciel Matki Bożej z Fatimy.

• 2023.10.14

Rozważanie na XXVIII Niedzielę Zwykłą 15.10

Pierwsi zaproszeni, to naród wybrany. To z nim zawarł Bóg pierwsze przymierze i w jego dziejach realizowała się historia zbawienia. Cóż więc się stało, że ci z myślą o których przygotowano ucztę, ostatecznie na nią nie weszli? Ten, który zapraszał, poczynił przygotowania, poniósł nakłady, nie zmienił swojego zamysłu. Umówieni goście okazali się jednak niegodni, bo sami zlekceważyli zaproszenie, a właściwie zlekceważyli i obrazili samego króla.

• 2023.10.09
    Mały jubileusz Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym

Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym działające w naszej parafii obchodziło w niedzielę 8 października 5 rocznicę działalności. Z racji tego wydarzenia gościliśmy w naszej parafii siostrę Annę Czajkowską ze Zgromadzenia Sióstr Wspomożycielek i Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym.

• 2023.10.08

Jubileuszowa pielgrzymka kół różańcowych do katedry

W sobotę, 7 października, o godz. 10.00 odbyło się diecezjalne spotkanie członków Kół Żywego Różańca w ramach obchodów 900-lecia naszej diecezji. Z naszej parafii została zorganizowana grupa chętnych uczestników, którzy pojechali z ks. Cezarym na to spotkanie modlitewne.

• 2023.10.08

Październikowe nabożeństwo Pierwszej Soboty Miesiąca

W sobotę, 7 października, odbyło się kolejne z pięciu nabożeństw Pierwszych Sobót Miesiąca. Mszy Św. wynagradzającej przewodniczył ks. Proboszcz. Po Eucharystii nastąpiła krótka medytacja i modlitwa różańcowa. Na koniec ks. Proboszcz udzielił zgromadzonym błogosławieństwa.

• 2023.10.07

Rozważanie na XXVII Niedzielę Zwykłą 08.10

W usłyszanej dzisiaj przypowieści słyszymy jak gospodarz, który założył winnicę, zadbał o wszystko co miało zapewnić dogodne warunki uprawy, a dzięki temu bogate plony. Pracę w winnicy zlecił dzierżawcom, rozliczenie miało nastąpić po zebraniu plonów. Umowa funkcjonowała jednak tylko do momentu podjętej próby odebrania należności. Pracownicy okazali się bowiem nie tylko nieuczciwi, ale wręcz zdolni do największej zbrodni.

• 2023.10.02
    Październikowa Msza Św. w intencji Ojczyzny

W niedzielę 1 października modliliśmy się w intencji kapłanów pomordowanych w czasie reżimu komunistycznego. Eucharystii przewodniczył ks. Sławomir, a kazanie wygłosił ks. Proboszcz. Po mszy św. złożono kwiaty pod pomnikiem bł. ks. Prymasa kard. Stefana Wyszyńskiego i odmówiono modlitwę za Ojczyznę oraz udzielono błogosławieństwa.

Stronicowanie