Stronicowanie

• 2023.11.18

Rozważanie na XXXIII Niedzielę Zwykłą 19.11

Każdy z nas ma co najmniej jeden talent, a więc duży kapitał, by zrealizować siebie, swoje życie, powołanie i odpowiedzieć na złożone w nas nadzieje Boga. Każdy z nas jest niepowtarzalny i ma swoją misję do spełnienia; dlatego Bóg rozdziela i "inwestuje" specyficzne dary, które pozwalają to zadanie zrealizować.

• 2023.11.14

Obchody Święta Niepodległości

11 listopada uroczystą Eucharystią podziękowaliśmy Panu Bogu za to, że możemy żyć w wolnym kraju. Mszy św. w intencji naszej Ojczyzny i wszystkich bohaterów, którzy oddali za nią swoje życia przewodniczył ks. Sławomir, który również wygłosił kazanie. Po Mszy św. odbył się wspólny przemarsz pod pomnik w Parku 700-lecia.

• 2023.11.11

Rozważanie na XXXII Niedzielę Zwykłą 12.11

Przyjście Oblubieńca jest niespodziewane. To On jest Panem swojej godziny, nie my. Tak często puka i czeka na odpowiedź człowieka: "Oto stoję u drzwi i kołaczę: jeśli kto posłyszy mój głos i drzwi otworzy, wejdę do niego i będę z nim wieczerzał, a on ze mną".

• 2023.11.09

Wprowadzenie relikwii bł. kard. Stefana Wyszyńskiego

Relikwie błogosławionego kardynała Stefana Wyszyńskiego zostały uroczyście wprowadzone do naszego kościoła czernikowskiego w niedzielę, 5 listopada, podczas Mszy św. o godz. 12.00. Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił Ks. Biskup Diecezjalny Krzysztof Wętkowski.

• 2023.11.04

Rozważanie na XXXI Niedzielę Zwykłą 05.11

Na tle faryzeuszy Jezus ukazuje obraz prawdziwego ucznia. Jest nią osoba, która nie skupia uwagi na sobie, ale kieruje ją dalej, na jedynego Mistrza. Uczeń Jezusa jest w cieniu, nie na pierwszym planie; nie mówi swoich słów ani nie szuka swojej chwały. Uznaje, że wszyscy są równi i w pokorze innym służy. Słowa Jezusa są rachunkiem sumienia dla każdego chrześcijanina.

• 2023.11.03

Orszak Wszystkich Świętych

Po raz kolejny w naszej parafii odbył się Orszak Wszystkich Świętych. W poniedziałek, 30 października, o godz. 17 uczestnicy rozpoczęli spotkanie mszą świętą. Następnie wierni w procesji udali się do figury Matki Bożej i dzieci fatimskich na dużym parkingu.

• 2023.10.28

Rozważanie na XXX Niedzielę Zwykłą 29.10

Rocznica poświęcenia własnego Kościoła to, owszem, z jednej strony dziękczynienie za miejsce, w którym Bóg daje siebie człowiekowi, a jednocześnie to dziękczynienie za to, że my sami jesteśmy świątyniami Boga. Staliśmy się nimi w dniu naszego chrztu.

• 2023.10.21

Rozważanie na XXIX Niedzielę Zwykłą 22.10

Czy faryzeusze kłamali wprost mówiąc, że „wiemy, że jesteś prawdomówny i drogi Bożej w prawdzie nauczasz”, czy po prostu nie obchodziła ich żadna prawda, bo ponad nią stawiali swój osobisty i klasowy interes? Obydwie ewentualności pokazują, jak nisko upadli.

• 2023.10.17
    Październikowe nabożeństwo Pierwszej Soboty Miesiąca

Październikowe nabożeństwo fatimskie

W sobotę przypadła 106. rocznica objawień Matki Bożej w Fatimie. Nasza wspólnota parafialna zgromadziła się w tym dniu na mszy św., o godz. 16.00 a następnie uczestniczyła w nabożeństwie różańcowym. Nasze nabożeństwo zakończono przy figurze Matki Bożej Fatimskiej i dzieci fatimskich na wielkim parkingu przykościelnym. Mszę św. i nabożeństwo poprowadził ks. proboszcz, wielki czciciel Matki Bożej z Fatimy.

• 2023.10.14

Rozważanie na XXVIII Niedzielę Zwykłą 15.10

Pierwsi zaproszeni, to naród wybrany. To z nim zawarł Bóg pierwsze przymierze i w jego dziejach realizowała się historia zbawienia. Cóż więc się stało, że ci z myślą o których przygotowano ucztę, ostatecznie na nią nie weszli? Ten, który zapraszał, poczynił przygotowania, poniósł nakłady, nie zmienił swojego zamysłu. Umówieni goście okazali się jednak niegodni, bo sami zlekceważyli zaproszenie, a właściwie zlekceważyli i obrazili samego króla.

Stronicowanie