Stronicowanie

• 2023.12.16

Rozważanie na III Niedzielę Adwentu 17.12

Radość jest główną cechą wiary. Wielkim szczęściem jest czuć się kochanym i zbawionym przez Boga; prawda, że jesteśmy braćmi Jezusa Chrystusa, który oddał za nas Swoje życie jest głównym powodem chrześcijańskiej radości. Źródłem chrześcijańskiej radości jest wdzięczność za miłość którą otrzymujemy od Jezusa Chrystusa, okazujemy ją co niedzielę podczas sprawowania niedzielnej Mszy świętej.

• 2023.12.09

Rozważanie na II Niedzielę Adwentu 10.12

Klarowność znaku, jakim jest chrzest, wskazuje, że Bóg nie wymaga od człowieka nadzwyczajnych działań wynagradzających za grzechy. Bóg oczekuje od nas przemiany naszego myślenia co pociągnie za sobą uporządkowanie naszych życiowych celów.

• 2023.12.08

Wizyta św. Mikołaja

Św. Mikołaj pamiętał również i o naszej wspólnocie parafialnej, nawiedzając ją 6 grudnia po Mszy św. o godz. 17.30 i przynosząc upominki dla naszych najmłodszych parafian. Każde z dzieci otrzymało coś słodkiego.

• 2023.12.04

Nawiedzenie Matki Bożej w znaku Ikony Jasnogórskiej

2 grudnia o godzinie 17.30 Matka Boża w znaku Kopii Ikony Jasnogórskiej, w asyście straży pożarnych, przybyła do nas z parafii Trutowo. Po fanfarach odegranych przez naszą orkiestrę strażacką ksiądz dziekan ucałował ramy obrazu, przejął Ewangeliarz od ojca proboszcza z Trutowa i w uroczystej procesji ul. Słowackiego i ul.3-go Maja udaliśmy się do naszej świątyni parafialnej, przed którą dołączył do nas Ks. Biskup senior Wiesław Alojzy Mering, główny celebrans Mszy świętej powitania.

• 2023.12.02

Rozważanie na I Niedzielę Adwentu 3.12

Przewodnim słowem dzisiejszej Ewangelii jest słowo: „czuwać”. Pojawia się ono czterokrotnie. Dlaczego Jezus je powtarza? Może po to, żebyśmy tegorocznego Adwentu po prostu „nie przespali”.

• 2023.11.29

Akcja "Serce dla malucha" wystartowała

W niedzielę, 26.11, rozpoczęliśmy akcję „Serce dla malucha”. Z choinki, która jest ustawiona w kościele, można zabrać serduszko i przygotować paczkę dla dzieci z naszej parafii. Paczki z naklejonym serduszkiem prosimy przynieść do kościoła do niedzieli 17 grudnia.

• 2023.11.27
    Orędzie Proboszcza przed Nawiedzenie Matki Bożej w znaku Ikony Jasnogórskiej

Ks. Proboszcz zwrócił się do nas przed Uroczystością Nawiedzenia Matki Bożej w znaku Ikony Jasnogórskiej.

• 2023.11.25

Rozważanie na Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata 26.11

W obrazie ukazanego Sądu Ostatecznego Pan Jezus odwołuje się do praktyki stosowanej przez pasterzy w Ziemi Świętej. Owce i kozły w ciągu dnia pasły się razem. Jednak na zakończenie dnia pasterze je rozdzielali. Kozły potrzebowały cieplejszego pomieszczenia, owce wolały świeże powietrze. Sąd Ostateczny, który obejmie wszystkich ludzi, nie tylko chrześcijan, będzie symbolicznym aktem oddzielania. Jezus, Dobry Pasterz, ale także Sędzia, oddzieli "owce od kozłów", dobro od zła, można powiedzieć miłość od grzechu.

• 2023.11.18

Plan czuwania podczas nawiedzenia Matki Bożej w znaku Ikony Jasnogórskiej

Prezentujemy plan czuwania podczas nawiedzenia Matki Bożej w znaku Ikony Jasnogórskiej w naszej parafii.

• 2023.11.18

Program rekolekcji i nawiedzenia Matki Bożej w znaku Ikony Jasnogórskiej

Prezentujemy program rekolekcji i nawiedzenia Matki Bożej w znaku Ikony Jasnogórskiej w naszej parafii.

Stronicowanie