Stronicowanie

• 2023.09.30

Rozważanie na XXVI Niedzielę Zwykłą 01.10

Dzisiejsza wymiana zdań, w usłyszanej Ewangelii, jest jednak ze zdeklarowanymi przeciwnikami Jezusa. Arcykapłani i starsi ludu przerwali Mu nauczanie w świątyni Jerozolimskiej, kwestionowali Jego autorytet i prawo do zabierania głosu w roli nauczyciela. W przypowieści o dwóch synach, którą słyszą, potrafili słusznie rozsądzić, który z nich wypełnił wolę ojca. Na tym jednak kończy się ich zrozumienie sensu przypowieści.

• 2023.09.28

Iskra Bożego Miłosierdzia

Nasza parafia włączyła się w tym roku w akcję Iskra Bożego Miłosierdzia. W czwartek, 28 września, o godzinie 15 zgromadziliśmy się na placu przed kościołem, by wspólnie odmówić koronkę do Bożego Miłosierdzia.

• 2023.09.28

Pielgrzymka młodzieży klas VIII do Lichenia

W środę, 27 września, miała miejsce diecezjalna pielgrzymka młodzieży VIII klas szkół podstawowych do Lichenia, pod hasłem: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Z naszej parafii na to spotkanie udała się 50-osobowa grupa młodzieży wraz z ks. Sławomirem, ks. Cezarym i katechetkami: Lucyną i Beatą oraz ze swymi wychowawcami i opiekunami.

• 2023.09.25

Rekolekcje Grupy Ojca Pio

Grupa Ojca Pio, w dniach 23-24 września, odbyła swoje pierwsze dwudniowe rekolekcje formacyjne w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Oborach. Rekolekcje rozpoczęliśmy czynnym udziałem w Wieczerniku Matki Bożej Królowej Pokoju. Był to również dzień Wspomnienia św. Ojca Pio, który jest naszym patronem.

• 2023.09.23

Rozważanie na XXV Niedzielę Zwykłą 24.09

Dzisiejsza przypowieść Chrystusa o robotnikach w winnicy idzie całkowicie pod prąd zdrowemu rozsądkowi i wydaje się zaprzeczać wszelkiemu poczuciu sprawiedliwości. Jakże ten, który pracował tylko godzinę, może otrzymać taka samą zapłatę jak ten, który pracował 12 godzin? Toż to jest zaprzeczeniem wszelkiego ludzkiego poczucia sprawiedliwości i zdrowego rozsądku.

• 2023.09.23

Odkrywamy tajemnice świętości naszego patrona św. Stanisława Kostki

Od pierwszych dni roku szkolnego ogłosiliśmy konkurs związany z patronem dzieci i młodzieży św. Stanisławem Kostką. Temat konkursu „Odkrywam tajemnicę świętości naszego patrona Stanisława Kostki” zachęcał uczniów do poznania Jego drogi świętości, którą osiągnął w tak młodym wieku. Konkurs ogłoszony był w związku ze zbliżającym się świętem św. Stanisława Kostki.

• 2023.09.18

Odsłonięcie muralu przy ul. Słowackiego

W niedzielę o 13:30 została odprawiona Msza Św. w intencji niezłomnych bohaterów walczących o wolność Ojczyzny. Eucharystii przewodniczył ks. bp Wiesław Alojzy Mering oraz ks. Damian Donderowicz, były wikariusz. Po Mszy Św. ks. bp poświęcił mural przy ul. Słowackiego.

• 2023.09.16

Rozważanie na XXIV Niedzielę Zwykłą 17.09

Problem z przebaczaniem nie jest wynalazkiem naszych czasów, skoro już Apostoł Piotr postawił Panu Jezusowi pytanie: «ile razy mam przebaczyć, (…) czy aż siedem razy?» Zupełnie nas nie dziwi zawarta w nim sugestia, że siedem, to znacznie za dużo. Górna granica tego, co skłonni jesteśmy uznać za konieczne, to raczej „do trzech razy sztuka”. Odpowiedź Jezusa nie pozostawia wątpliwości: przebaczać trzeba zawsze…

• 2023.09.16
    Wrześniowe nabożeństwo fatimskie

W środę, 13 września, wspominaliśmy kolejną rocznicę objawienia fatimskiego. W naszej wspólnocie odbyło się nabożeństwo o godz 19.00. Nabożeństwo rozpoczęło się mszą św., a następnie modlitwą różańcową podczas procesji z figurą MB Fatimskiej. Całemu nabożeństwu przewodniczył ks. wik. Sławomir Polaszek.

• 2023.09.11

Odpust ku czci Narodzenia NMP

W piątek, 8 września, świętowaliśmy drugi odpust parafialny ku czci Narodzenia NMP, potocznie znany jako Matki Bożej Siewnej. Sumie odpustowej o godz. 12 przewodniczył ks kan. dr hab. Janusz Borucki, wiceoficjał Sądu Kościelnego we Włocławku.

Stronicowanie