Menu

Msze Święte:

NIEDZIELA: 8.00; 10.00; 12.00 (dzieci); 16.00 (młodzież)

{kaplica w Osówce: g. 9.00}

 

DNI POWSZEDNIE: 7.00; 17:30

 

KANCELARIA PARAFIALNA:

poniedziałek - piątek: 7:30-8:30, 16.00-17.00

 

SPOTKANIA COMIESIĘCZNE:

Bierzmowani – III niedziela miesiąca godz. 16.00

Dzieci komunijne - I niedziela miesiąca godz. 12.00

Aktualności

Aktualności

Stronicowanie

 • 2023.03.11

  Rozważanie na III Niedzielę Wielkiego Postu 12.03

  Jezus, rozmawiający z samarytanką u studni uświadamia jej właśnie to głębsze, ludzkie pragnienie, a po powrocie Apostołów również im, uświadamia istnienie bardziej podstawowego głodu. Nie może się człowiek ograniczyć tylko do zaspokajania jedynie zwierzęcych potrzeb i pragnień, jeśli chce być czymś więcej niż jednym z naczelnych ssaków.

 • 2023.03.09

  Całodzienna adoracja 10.03

  W związku z haniebną nagonką na nasze wartości chrześcijańskie, na próbę skompromitowania św. Jana Pawła II materiałami, których nie odważyli się wykorzystać nawet komuniści, a uczynili to ludzie ochrzczeni XXI wieku proszę, aby jutrzejszy dzień w naszej parafii był szturmem modlitewnym do Boga, aby nastąpiło opamiętanie i przeciwstawienie się "ojcu kłamstwa - szatanowi". Proszę, abyście czuwanie podczas jutrzejszej całodziennej adoracji  ofiarowali w tej intencji. Niech to będzie Adoracja przebłagalna i prośby. Przekażcie tę prośbę swoim znajomym.

  Ks. Proboszcz

 • 2023.03.05
  -

  Msza Św. za Ojczyznę i żołnierzy wyklętych

  W naszej wspólnocie parafialnej w niedzielę, o godz. 10.00, została odprawiona msza św. w intencji Ojczyzny i pomordowanych Żołnierzy Wyklętych. Mszy św. przewodniczył ks. Damian, a kazanie okolicznościowe wygłosił ks. Proboszcz.

 • 2023.03.04

  Rozważanie na II Niedzielę Wielkiego Postu 05.03

  Jak to więc jest z tym poleceniem Boga Ojca: „To jest Syn mój Umiłowany, Jego słuchajcie”? Do czego w końcu jesteśmy zaproszeni przez to wezwanie? Co takiego Chrystus ma nam do powiedzenia, skoro sam Bóg poleca Go słuchać? Nie chodzi przecież o ślepe posłuszeństwo i o bezmyślne, absurdalne zawierzenie. Chrystus ma nam na pewno coś do powiedzenia o nas samych, o naszej kondycji człowieka, bo sam był człowiekiem, o naszym życiu, o jego ostatecznym przeznaczeniu i sensie.

 • 2023.02.25

  Rozważanie na I Niedzielę Wielkiego Postu 26.02

  Iluż z nas uległo tak łatwo pokusie zgłodniałego ciała? Głód chleba, napoju, używek, seksu, rozrywki, lenistwa. Ciało ma swoje prawa, ale jeśli mu ulec, szybko i łatwo potrafi zdominować i sterroryzować ducha.  I tak niewiele trzeba, aby stało się tyranem. Jeśli nawet sam Bóg-Człowiek był kuszony. Czy zdaję sobie sprawę, jak  łatwo jest ulec pokusom ciała? A jednocześnie, jak trudno się od nich uwolnić?

 • 2023.02.18

  Rozważanie na VII Niedzielę Zwykłą 19.02

  Ewangelia dzisiejszej niedzieli kontynuuje rozważania podjęte przez Chrystusa w poprzednią niedzielę. Używając tego samego schematu, Jezus naucza swoich uczniów, przeciwstawiając prawo starotestamentalne prawu Nowego Przymierza. Jest to poszerzony wykład przykazania miłości. Miłość Boga nie może być prawdziwa, jeśli nie realizuje się na co dzień w miłości do bliźniego.

 • 2023.02.11

  Rozważanie na VI Niedzielę Zwykłą 12.02

  W dzisiejszej Ewangelii Chrystus zadaje kłam wszystkim tego rodzaju permisywistycznym rozumowaniom, mówiąc: „Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo, albo Proroków. Nie przyszedłem znieść, ale je wypełnić”. I jakby dla podkreślenia ważności i uniknięcia wszelkich niedomówień rozważa wszystkie najbardziej dyskutowane przykazania Starego Testamentu: nie zabijaj, nie cudzołóż, nie przysięgaj fałszywie.

 • 2023.02.06
  Msza za ojczyznę i żołnierzy Armii Krajowej

  Msza za ojczyznę i żołnierzy Armii Krajowej

  W pierwszą niedzielę lutego, na Mszy Św. o godzinie 10, modliliśmy się wspólnie za ojczyznę oraz żołnierzy Armii Krajowej. To druga z cyklu comiesięcznych mszy za Ojczyznę, które zapoczątkowaliśmy w styczniu. Eucharystii przewodniczył ks. Mateusz oraz ks. Proboszcz, który wygłosił także homilię.

 • 2023.02.04

  Rozważanie na V Niedzielę Zwykłą 05.02

  W tym przypadku nie chodzi o jakieś wąskie grono wybranych, ale o szerokie grono uczniów, wszystkich, którzy przyszli Go słuchać. Rozumiemy więc, że i dzisiaj nie są to szczególne wskazania np. tylko dla następców Apostołów, czy dla zakonników, ale dla ogółu chrześcijan, nas wszystkich, którzy chcemy słuchać Jezusa. Mamy być solą, mamy być światłem i mamy być na podobieństwo warownego miasta.

 • 2023.01.31
  -

  Rodzinne kolędowanie w świątyni

  W niedzielę 29 stycznia, po Mszy Świętej o godz. 12.00, odbył się Konkurs Rodzinnego Śpiewania Kolęd. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za piękne wykonania kolęd i pastorałek.

Stronicowanie

Kontakt

Parafia p.w. Św. Bartłomieja Apostoła w Czernikowie

ul. 3 Maja 13
87 – 640 Czernikowo
woj. kujawsko – pomorskie,
pow. toruński, gm. Czernikowo,
tel. +48 54 288 92 41
tel. +48 519 496 293
e-mail: czernikowo@diecezja.wloclawek.pl

[obiekt mapy] Lokalizacja Parafii na mapie