Menu

Msze Święte:

NIEDZIELA: 7.30; 10.30; 12.00 (dzieci); 16.00 (młodzież)

{kaplica w Osówce: g. 9.00}

 

DNI POWSZEDNIE: 7.00; 17:30

 

KANCELARIA PARAFIALNA:

poniedziałek - piątek: 7:30-8:30, 16.00-17.00

 

SPOTKANIA COMIESIĘCZNE:

Bierzmowani – III niedziela miesiąca godz. 16.00

Dzieci komunijne - I niedziela miesiąca godz. 12.00

Aktualności

Aktualności

Stronicowanie

 • 2022.01.01

  Rozważanie na II Niedzielę po Narodzeniu Pańskim 02.01

  Modlitwa „Anioł Pański” w sposób prosty, a zarazem medytacyjny opowiada o tej niezwykłej tajemnicy przyniesienia słowa przez Archanioła Gabriela, przyjęcia go przez Maryję i zamieszkania Boga wśród nas. Modląc się tymi trzema prostymi wezwaniami przeplatanymi modlitwą „Zdrowaś Maryjo” możemy odpowiadać ciągle na nowo tajemnicę Wcielenia Bożego Syna.

 • 2021.12.31

  Rozważanie na Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi - Nowy Rok 01.01.2022r.

  Na początku nowego roku kalendarzowego Kościół oddaje cześć Świętej Bożej Rodzicielce. Spośród szczególnych przywilejów Maryi na pierwszym miejscu trzeba wymienić Boskie macierzyństwo. Matka Pana zajmuje po Chrystusie miejsce najwyższe i najbliższe nam właśnie z powodu swego boskiego macierzyństwa.

 • 2021.12.25

  Rozważanie na Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa 26.12

  W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia przypada nam niedziela Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Dzisiejsze czytania skupiają się więc na Świętej Rodzinie, ale także ukazują nam troskę Boga o człowieka, a przede wszystkim o rodzinę. Pochylmy się więc wspólnie nad tekstem dzisiejszej Ewangelii.

 • 2021.12.25
  -

  Bóg się rodzi... Pasterka 2021

  Tradycyjną pasterką o północy rozpoczęliśmy kolejne w naszym życiu obchodu świąt Bożego Narodzenia. Mszy Św. przewodniczył i homilię wygłosił nasz proboszcz, ks. kan. Krzysztof Graczyk. Eucharystię uświetniła także nasza orkiestra dęta, której serdecznie dziękujemy za piękne wykonanie polskich kolęd.

 • 2021.12.24

  Rozważanie na Uroczystość Narodzenia Pańskiego 25.12

  Stało się! Narodził się nam zbawiciel, którym jest Mesjasz Pan. Dzisiejsza uroczystość kończy okres adwentu i rozpoczyna jakże piękny okres Narodzenia Pańskiego. Przez cały ostatni tydzień szczególnie przygotowywaliśmy się na Jego przyjście. Dziś nadszedł ten dzień, w którym możemy przywitać go na nowo. Dzień, w którym Chrystus na nowo rodzi się w naszych sercach. Zatrzymajmy się nad dzisiejszą Ewangelią i zastanówmy się jak dobrze przeżyć czas świąt.

 • 2021.12.24
  Życzenia ks. Proboszcza z okazji świąt Bożego Narodzenia

  Życzenia ks. Proboszcza z okazji świąt Bożego Narodzenia

  W tym szczególnym dniu swoje słowo do Parafian kieruje także Proboszcz Parafii Św. Bartłomieja Apostoła w Czernikowie, ks. kan. Krzysztof Graczyk.

 • 2021.12.19
  -

  Parafialna akcja "Serce dla Malucha i Seniora" 2021

  Zbliżają się święta Bożego Narodzenia. To wyjątkowy czas rodzinnych spotkań, składania sobie życzeń, obdarowywania prezentami i wspólnego świętowania. Nie dla wszystkich jednak przeżywany czas wiąże się z radością, uśmiechem i nadzieją. Wielu przeżywa swoje osamotnienie w opuszczeniu, swoje cierpienie w zapomnieniu. Jednakże nadzieja umiera zawsze ostatnia. Wystarczy tylko maleńka iskra, aby na nowo wzbudzić ogień miłości, który będzie rozgrzewać ludzkie serca. Miłości, która pozwoli na nowo uwierzyć w dobroć drugiego człowieka i wskrzesić nadzieję na lepsze jutro.

 • 2021.12.18

  Rozważanie na IV Niedzielę Adwentu 19.12

  W dzisiejszej Ewangelii jesteśmy świadkiem kolejnego, niezwykłego cudu Boga. Elżbieta, ta, która była uważana za bezpłodną, po wieloletnim trwaniu przy modlitwie i wierności Bogu, stała się matką. Możemy się domyślać jak trudno było jej zachować nadzieję, a okoliczności oraz szemrania innych były kłodami pod jej stopami. Cierpliwość i ból Elżbiety zostaje wynagrodzony. Kobieta jest świadoma, że została wielce obdarowana przez Boga. Narodzi syna, który zapowie przyjście Mesjasza.

 • 2021.12.13

  Rekolekcje adwentowe w naszej parafii

  Dziś bardzo często człowiek w ogóle nie zastanawia się nad sprawami naprawdę ważnymi, ciągle sprawy pilne wygrywają u niego ze sprawami ważnymi. W konsekwencji coraz bardziej jest zagubiony i niezadowolony z życia, bo nie wie po co żyje. W tej sytuacji rekolekcje są „skutecznym środkiem przeciwko złu współczesnego człowieka, który uwikłany w ludzką zmienność żyje poza sobą, zajęty zbytnio rzeczami zewnętrznymi". (Jan Paweł II)  Rekolekcje pomagają odnaleźć to co jest naprawdę w życiu ważne, pomagają odnaleźć człowiekowi siebie.

 • 2021.12.11

  Rozważanie na III Niedzielę Adwentu 12.12

  Każdy z Nas z kolejnym dniem coraz bardziej nie może doczekać się Świąt Bożego Narodzenia. Rozpoczyna generalne przygotowania, kupuje prezenty, zaprasza rodzinę do wigilijnego stołu. Lecz musimy zdać sobie, co w Naszym życiu jest ważniejsze. Czy prezenty i czas spędzony z rodziną, czy jednak Dobra Nowina, dzięki niej nastał nowy początek, przełom w życiu chrześcijańskim - narodził się Mesjasz który otworzył nam drogę do Boga, więc możemy nigdy nie umierać, lecz wiecznie żyć.

Stronicowanie

Kontakt

Parafia p.w. Św. Bartłomieja Apostoła w Czernikowie

ul. 3 Maja 13
87 – 640 Czernikowo
woj. kujawsko – pomorskie,
pow. toruński, gm. Czernikowo,
tel. +48 54 288 92 41
tel. +48 519 496 293
e-mail: czernikowo@diecezja.wloclawek.pl

[obiekt mapy] Lokalizacja Parafii na mapie