Stronicowanie

• 2022.02.13

Parafialne Uroczystości Światowego Dnia Chorych

W niedzielę, 13 lutego, naszą parafię odwiedzili przedstawiciele Konińskiej Oazy Chorych. Zgromadzeni wierni mogli wysłuchać pięknych świadectw i lepiej poznać działalność tej wspólnoty. W tę niedzielę naszą parafię nawiedził także biskup senior, Wiesław Mering.

• 2022.02.12

Rozważanie na VI Niedzielę Zwykłą 13.02

W tym tygodniu Jezus Chrystus w Ewangelii po raz kolejny daje nam zapowiedź Królestwa Bożego. Swoimi słowami pragnie nam przybliżyć jak będzie wyglądał Dom Ojca i co na nas czeka, kiedy już dotrzemy do Jego Bram. Daje jasny sygnał, że wszystkie trudności jakie dotknęły nas na ziemi, zostaną po stokroć wynagrodzone w Niebie. Zbawca tworzy przed ludźmi obraz Boskiego Domu, jako upragnionego i cudownego miejsca, do którego trafią ludzie, którzy w czasie ziemskiego życia zasłużyli na spotkanie z Ojcem.

• 2022.02.05

Rozważanie na V Niedzielę Zwykłą 06.02

Dzisiejszy świat zewnętrzny zalewa nas taką ilością informacji, że wpędza nas w stan frustracji i rozkojarzenia, zaciemnia nasze życie wewnętrzne. I choć każdy człowiek jest istotą materialną, cząstką kosmosu, to jest także istotą duchową i ma swój świat wewnętrzny. Trzeba tylko poznać jego wielkość, piękno i głębię. Zrozumieli to ci, którzy – nie bacząc na możliwość wygodnego życia, przywilejów, zaszczytów – pozostawili wszystko, by pójść za Jezusem, służyć Mu, wędrować z Nim, pozyskiwać nowych i wiernych uczniów, zwolenników, ci, którzy byli w stanie oddać za Niego swoje życie.

• 2022.01.30
    Rodzinny koncert kolęd

30 stycznia, po Mszy Św. o godzinie 12, odbył się Rodzinny Konkurs Śpiewania Kolęd. Zgromadzeni wierni mogli zobaczyć występy całych rodzin, solistów, a także podziwiać instrumentalne wykonania na przeróżnych instrumentach. Za organizację koncertu odpowiadał pan Adam Kuczyński.

• 2022.01.29

Rozważanie na IV Niedzielę Zwykłą 30.01

Przyznać się do potrzeby uzdrowienia jest niezmiernie trudno, gdyż to oznacza utratę dumnej maski kogoś, kto sobie świetnie radzi. Żydzi w synagodze byli nastawieni na piękne kazanie o wszystkim i o niczym. Tymczasem Jezus przychodzi z uzdrowieniem, ale żeby doznać uzdrowienia, trzeba w sobie uznać chorobę. Wcale nie jest łatwo powiedzieć o sobie, że się jest chorym wewnętrznie. Dlatego Jezus przypomina im wdowę z Sarepty, kobietę, która, co prawda z ogromnym trudem, ale w końcu przyznała się Eliaszowi, że ma ukryty grzech, gdy jej syn umarł. Nie jest przyjemnie przyznawać się do słabości.

• 2022.01.22

Rozważanie na III Niedzielę Zwykłą 23.01

Słowa dzisiejszej Ewangelii, Łukasz kieruje do Teofila, jednakże chciałbym, abyś przeczytał ten list, jako pisany do Ciebie osobiście. Chce byś wiedział, że Ty również jesteś „Teofilem”, gdyż po grecku oznacza to „przyjaciel Boga” lub „umiłowany przez Boga”. Łukasz kierował swoją Ewangelię głównie do odbiorców, którzy pochodzili z ludów innych narodów, i przedstawiał Jezusa Chrystusa jako Zbawiciela Żydów i ludzi innych narodów.

• 2022.01.16

Jasełka

16 stycznia, na Mszy Św. o godzinie 12, zgromadzeni wierni mogli obejrzeć jasełka w wykonaniu dzieci z klas trzecich, które przygotowują się do Pierwszej Komunii Świętej. Występ dzieci łączył w sobie świat biblijny, bajkowy i ten współczesny. Mogliśmy obejrzeć nie tylko Trzech Króli, ale także Jasia i Małgosię, Smerfetkę, czy Dziewczynkę z zapałkami.

• 2022.01.15

Rozważanie na II Niedzielę Zwykłą 16.01

Dzisiejsza Ewangelia mówi o pierwszym cudzie Jezusa podczas wesela w Kanie Galilejskiej. Syn Człowieczy czyniąc to, chciał szczęścia ludzi, gości, aby po prostu dobrze się bawili. Według tradycji biblijnej wino jest symbolem radości i bogactwa, darów pochodzących od Boga. Możemy zobaczyć w winie symbol również tego, co nadaje smak naszemu życiu. Czasem jednak bywa, że życie jakby traci smak, problemy Nas przygniatają, nie potrafimy cieszyć się życiem. Kto nam może pomóc?

• 2022.01.08

Rozważanie na Niedzielę Chrztu Pańskiego 09.01

Wiele razy zadajemy sobie pytanie: kim jest człowiek? Co wyróżnia go od innych stworzeń? Dlaczego Bóg chciał człowieka dla niego samego? Z pomocą w odpowiedzi na to pytanie przychodzi nam dzisiejsze Święto Chrztu Pańskiego.

• 2022.01.06
    Orszak Trzech Króli w Czernikowie

W Uroczystość Objawienia Pańskiego, spod Urzędu Gminy w Czernikowie, o godz. 11 wyruszył kolejny już Orszak Trzech Króli. W ten sposób nasza wspólnota postanowiła oddać cześć i chwałę narodzonemu Jezusowi. Każdy uczestnik orszaku otrzymał koronę i śpiewnik, by aktywnie włączać się w śpiew pięknych polskich kolęd.

Stronicowanie