Stronicowanie

• 2021.11.27

Rozważanie na I Niedzielę Adwentu 28.11

Dzisiejsza niedziela rozpoczyna adwent, a także nowy rok liturgiczny. Mając tą świadomość możemy w tym miejscu zatrzymać się i wyznaczyć sobie postanowienie. Nowy rok liturgiczny jest na to idealnym momentem, jest czasem, w którym możemy podjąć zobowiązania prowadzące nas do Boga i pozwalające lepiej przygotować się na przyjście Zbawiciela.

• 2021.11.20

Rozważanie na Uroczystość Chrystusa Króla 21.11

To, co wydarzyło się z Głową Kościoła, czyli z samym Chrystusem, zdaje się, że musi spotkać również całe Ciało, czyli Kościół. Jednym z podstawowych przejawów miłości Chrystusa do wszystkich ludzi jest Jego obietnica dotycząca kresu obecnego świata. Otóż, wedle słów Chrystusa, kres ten nie będzie po prostu katastrofą, zniszczeniem i beznadziejnym końcem wszystkiego, ale stanie się początkiem nowego królestwa.

• 2021.11.13

Rozważanie na XXXIII Niedzielę Zwykłą 14.11

Zbliża się koniec kolejnego roku liturgicznego. Teksty biblijne przesycone są atmosferą końca czasów i sądu ostatecznego. Kiedy to się stanie? Cyklicznie powtarza się sytuacja, że jakieś grono osób, jakiś współczesny „prorok” ogłasza datę końca świata. Termin mija, wszyscy zapominają, niektórzy muszą wyrzucać nagromadzone na tą okazję zapasy kaszy i ryżu, a po jakimś czasie znów mamy rewelację z kolejną zapowiedzią. A co na to Pan Bóg i słowo Boże dzisiejszej Ewangelii?

• 2021.11.11

Obchody 103. rocznicy odzyskania niepodległości

Dnia 11 listopada 2021 roku o godz. 10.00 w naszej parafii rozpoczęły się obchody uroczystości 103 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Przed mszą św. wystąpiły dzieci z naszego przedszkola z krótkim montażem słowno-muzycznym. Ich profesjonalizm w wykonywaniu recytacji i śpiewu zachwycił zebranych w naszym kościele.

• 2021.11.07
    Dzień Zaduszny

Dziś, w pierwszą niedzielę listopada, miesiąca, którego pierwsze dni przywołują naszą pamięć o naszych bliskich zmarłych, przed Mszą świętą o godzinie 12, dzieci ze szkół podstawowych naszej parafii wspólnie zaprezentowały montaż słowno-muzyczny.

• 2021.11.06

Rozważanie na XXXII Niedzielę Zwykłą 07.11

Dzisiejsze czytania zachęcają nas do refleksji nad naszym własnym postępowaniem. Będąc członkami Kościoła, mamy za zadanie dbać o Kościół, czyli również o nas samych. Z drugiej zaś strony nasuwa się pytanie, jak żyć w dobie postępu technicznego, w dobie postępu cywilizacyjnego, a jednocześnie być blisko Boga, blisko bliźnich, blisko samego siebie?

• 2021.10.30

Rozważanie na Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego – 31.10.2021r.

Pytanie postawione przez króla Salomona w czasie uroczystego poświęcenia świątyni Jerozolimskiej jest nam bliskie szczególnie dzisiaj, kiedy świętujemy rocznicę poświęcenia naszego kościoła parafialnego, dnia, w którym wzniesiona ludzkimi rękami nasza świątynia stała się domem modlitwy, „przybytkiem Boga między ludźmi” (Ap 21,3).

• 2021.10.23

Rozważanie na XXX Niedzielę Zwykłą 24.10

Opisane w dzisiejszej Ewangelii spotkanie pod Jerychem przebiega w tłumie ludzi, jest ono bardzo osobiste. Pan Jezus napotkał i uzdrowił nie jakiegoś anonimowego, jednego z wielu siedzących przy drodze żebraków, ale konkretnego, przedstawionego z imienia i przynależności rodzinnej człowieka. Bartymeusz, syn Tymeusza był niewidomy. Siedział w miejscu, gdzie musieli go mijać udający się do Jerozolimy pielgrzymi, ponieważ to dawało mu szansę na uzbieranie jałmużny – w ten sposób zdobywał środki utrzymania. Choć kalectwo odbierało mu możliwość normalnie aktywnego życia, nie był jednak, jak widać, człowiekiem biernym.

• 2021.10.16

Rozważanie na XXIX Niedzielę Zwykłą 17.10

Ambicja jest przekleństwem czy błogosławieństwem w życiu człowieka? Czy jest na nią miejsce w życiu wyznawcy Chrystusa? Rozmaite, często przeciwstawne są opinie w tej sprawie. Zamieszanie wokół ambicji trwa od wieków. Wystarczy zajrzeć do pierwszej z brzegu encyklopedii czy przysłuchać się rozmowom, by się o tym szybko przekonać. O rozbieżnościach wśród ludzi z powodu ambicji mówi także dzisiejszy fragment Ewangelii.

• 2021.10.13

Październikowe nabożeństwo fatimskie ulicami Czernikowa

W naszej parafii w dniu wspomnienia ostatniego objawienia w Fatimie odbyła się procesja różańcowa ulicami Czernikowa. Na tej procesji różańcowej zgromadziła się rzesza naszych wiernych. Modlitwie różańcowej przewodniczył ks. Damian Donderowicz, wikariusz naszej parafii.

Stronicowanie