Stronicowanie

• 2022.05.01
    Rowerowa pielgrzymka po dekanalnym szlaku

W sobotę, 30 kwietnia, grupa około 30 osób wzięła udział w pielgrzymce rowerowej po dekanacie czernikowskim. Trasa obejmowała wszystkie kościoły parafialne oraz kaplice i kościoły filialne dekanatu, a jej długość wyniosła ok. 60 km.

• 2022.04.30

Rozważanie na III Niedzielę Wielkanocną 01.05

Od chwili przyjścia na ten świat oczekujemy miłości. Miłości od matki, od ojca, od rodzeństwa – jeśli je mamy. Potem od wybranki/wybranego, od dzieci. A przecież zawsze jesteśmy w  Miłości zanurzeni – w Miłości Boga. To Miłość bezwarunkowa, dozgonna. Jedyne, czego Bóg od nas oczekuje, to modlitwa, czyli rozmowa z Nim.

• 2022.04.30
    Pielgrzymka duchowieństwa włocławskiego do Narodowego Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu

W ramach tegorocznych obchodów Dnia Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego miała miejsce doroczna pielgrzymka kapłanów diecezji włocławskiej do Narodowego Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. W tej Pielgrzymce uczestniczyli nasi duszpasterze: proboszcz ks. kan. Krzysztof Graczyk i wikariusze: ks. Damian i ks. Mateusz.

• 2022.04.26
    Nowe oblicze Kaplicy Adoracji

W niedzielę 24 kwietnia, na Mszy Św. o godz. 12, poświęcono obrazy, które upiększyły Kaplicę Adoracji. Montaż wizerunków Jezusa Miłosiernego, św. Faustyny Kowalskiej i św. Jana Pawła II to pierwszy etap zmian, jakie dokonują się w tej wyjątkowej części naszego kościoła.

• 2022.04.23

Rozważanie na Niedzielę Miłosierdzia Bożego 24.04

To już druga niedziela Wielkanocna. Nie bez powodu nazywamy ją niedzielą Miłosierdzia Bożego. Sam Jezus chciał, by to właśnie ten dzień był obchodzony w Kościele pod takim wezwaniem. Mówił o tym św. siostrze Faustynie Kowalskiej. Zupełne odpuszczenie win i kar jest największą i najważniejszą łaską jaką możemy dostać od Boga. Skupmy się więc na Ewangelii jaką otrzymujemy w ten ważny dzień.

• 2022.04.17

Wielkanocne życzenia ks. Proboszcza

Chrystus prawdziwie zmartwychwstał, Alleluja! W najważniejsze dla chrześcijan święto ks. Proboszcz Krzysztof Graczyk kieruje do nas kilka słów.

• 2022.04.16

Święcenie pokarmów w naszej parafii

Wielka Sobota upływa pod znakiem oczekiwania na zmartwychwstanie Chrystusa. Jednym z obrzędów, które nierozłącznie wpisują się w ten dzień, jest święcenie pokarmów. Po raz kolejny ks. Proboszcz spotkał się z mieszkańcami Skrzypkowa, Steklinka, Steklina, Ograszki, Osówki i Pokrzywna, by wspólnie poświęcić wielkanocne koszyki przyniesione przez mieszkańców.

• 2022.04.14
    Święte Triduum Paschalne

Triduum Paschalne to najważniejsze uroczystości w kalendarzu liturgicznym. Bogactwo tej liturgii jest widoczne każdego dnia. Po raz kolejny w naszej parafii przeżywaliśmy wspólnie mękę, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa.

• 2022.04.09

Rozważanie na Niedzielę Palmową 10.04

Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej. Jakże wyjątkowa niedziela Wielkiego Postu. Niedziela, która rozpoczyna Wielki Tydzień. Znajdujemy się na ostatniej prostej do przeżycia Męki i Zmartwychwstania Chrystusa, do przeżycia najważniejszej i najpiękniejszej liturgii w kalendarzu liturgicznym. Pochylmy się wspólnie nad Słowem, które dostajemy na początek Wielkiego Tygodnia.

• 2022.04.02

Rozważanie na V Niedzielę Wielkiego Postu 03.04

To już V Niedziela Wielkiego Postu, coraz bliżej do Świąt Wielkanocnych. Coraz usilniej kierujemy nasz wzrok ku temu wydarzeniu, zastanawiając się, gdzie i z kim spędzimy ten czas, jakie dania przygotować, nie zatrzymując się nawet na chwilę. Spędźmy choć chwilę w ciszy, bo to ona jest niezbędna, aby usłyszeć i poznać prawdę o sobie. Dzisiejsza „cicha” postawa Jezusa ma nas nauczyć dogłębnej umiejętności rozróżnienia złego czynu.

Stronicowanie