Stronicowanie

• 2024.02.19

Zapytanie ofertowe

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Bartłomieja Apostoła w Czernikowie zaprasza do złożenia oferty na prace konserwatorskie w ramach zadania pn. Prace konserwatorskie kościoła pw. św. Bartłomieja Apostoła w Czernikowie.

• 2024.02.17

Rozważanie na I Niedzielę Wielkiego Postu 18.02

Dzisiaj Kościół obchodzi Pierwszą Niedzielę Wielkiego Postu. Ewangelia przedstawia Jezusa, który przygotowuje się do życia publicznego. Pan Jezus wychodzi na pustynię, aby przez czterdzieści dni pościć i pokutować. Tam też jest kuszony przez szatana.

• 2024.02.12

Obchody Światowego Dnia Chorego

W niedzielę, 11 lutego, obchodziliśmy XXXII Światowy Dzień Chorego. W naszej parafii chcieliśmy podkreślić wartość i świętość życia każdego człowieka, zwłaszcza tego, który w chorobie, cierpieniu, samotności potrzebuje pomocy drugiego. Dlatego na Mszy Świętej o godz. 10 modliliśmy się w intencji ludzi cierpiących z powodu choroby, niepełnosprawności i podeszłego wieku.

• 2024.02.10

Rozważanie na VI Niedzielę Zwykłą 11.02

Trędowaty postawił wszystko na jedną kartę. I tak stracił już życie, mimo że wciąż budził się jeszcze o poranku. Już bardziej nie mógł być martwy za życia, jak w stanie, w którym się znajdował. Postanowił chwycić się ostatniej nadziei. Złamał przepisy Prawa, które kazały mu się trzymać z daleka od żywych. Nie krzyczał, że jest nieczysty. Poprosił o oczyszczenie. I otrzymał łaskę, której tak bardzo pragnął. Niemożliwe stało się możliwe.

• 2024.02.03

Rozważanie na V Niedzielę Zwykłą 04.02

Apostołowie przedstawili Jezusowi sytuację. Niczego nie żądali, niczego się nie domagali, na nic nie nalegali. Oddali wszystko w ręce Nauczyciela – Cudotwórcy i zdali się na Jego wolę. Jakże to ważna przestroga dla nas, którzy tak często zdajemy się pouczać Boga, co ma czynić w konkretnej sytuacji. Czy chcemy, jak Apostołowie, przedstawiać nasze prośby - bo przecież Bóg chce ich słuchać, skoro sam mówi: „proście a otrzymacie” - godząc się na decyzję Pana, a nie żądając spełnienia naszych scenariuszy?

• 2024.01.27

Rozważanie na IV Niedzielę Zwykłą 28.01

Jezus, jako wierzący i praktykujący Żyd, udaje się w towarzystwie uczniów do miejscowej synagogi, by uczestniczyć w szabatowym nabożeństwie. Liturgia synagogalna przewidywała komentarz do odczytywanych fragmentów, który mógł być czyniony przez każdego dorosłego mężczyznę. Jezus wykorzystuje nadążającą się okazję, by zabrać głos. Reakcja słuchających była bardzo trafna: „Zdumiewali się Jego nauką: uczył ich bowiem jak ten, który ma władzę, a nie jak uczeni w Piśmie”. Słowa Pana sprawiają, że serca słuchających wypełniają się zdumieniem.

• 2024.01.20

Rozważanie na III Niedzielę Zwykłą 21.01

Publiczna działalność Jezusa rozpoczyna się w chwili uwięzienia ostatniego proroka Starego Testamentu. Tym samym już pierwsze chwile Jezusowej działalności naznaczone zostają cieniem Krzyża. Los uwięzionego Jana Chrzciciela jest zapowiedzią cierpienia, którego doświadczy Syn Boży. Również wyznawcy Jezusa będą mieć udział w Jego przeznaczeniu do „bycia wydawanym” swym wrogom.

• 2024.01.16

Drodzy Parafianie!

W niedzielę 21 stycznia po każdej mszy świętej będą zbierane do puszek ofiary dla Rodziny z naszej parafii, która w czwartek 11 stycznia w pożarze straciła dom.

• 2024.01.13

Rozważanie na II Niedzielę Zwykłą 14.01

Spotkanie z Jezusem, Barankiem Bożym, rozpoczyna się od świadectwa wiary tych, którzy już Go rozpoznali. Owo świadectwo nie pozwala pozostać obojętnym, motywuje do wykonania pierwszych kroków na drodze wiary.

• 2024.01.09

Rodzinne kolędowanie

W niedzielę, 7 stycznia, po Mszy Świętej o godz. 12.00 odbył się Konkurs Rodzinnego Śpiewania Kolęd. Organizatorem był katecheta, p. Adam  Kuczyński, a patronat objął ks. Proboszcz.

Stronicowanie