Stronicowanie

• 2023.04.17

Konkurs na zaprojektowanie sukni MB Częstochowskiej

Tematem konkursu było zaprojektowanie sukni dla Matki Bożej Częstochowskiej w formie plastycznej. Na podstawie szablonu uczniowie mieli wykonać suknię do Ikony Matki Bożej Częstochowskiej. Prace należało wykonać samodzielnie lub z pomocą rodziców, w dowolnej technice plastycznej płaskiej. W konkursie wzięło 149 uczniów.

• 2023.04.15

Rozważania na II Niedzielę Wielkanocną 16.04

Dzisiejsza niedziela Miłosierdzia Bożego, to okazja do refleksji nad tym, co ostatecznie jest dla mnie podstawą radości i nadziei. W świecie, w którym tak wiele już się zawaliło i tak wiele zawiodło, uciekamy się do Bożego Miłosierdzia, prosząc o Miłosierdzie dla nas i całego świata.

• 2023.04.09

Życzenia wielkanocna ks. Proboszcza

Chrystus prawdziwie zmartwychwstał, Alleluja! W najważniejsze dla chrześcijan święto ks. Proboszcz Krzysztof Graczyk kieruje do nas kilka słów.

• 2023.04.09
    Triduum Paschalne

Triduum Paschalne to najważniejsze uroczystości w kalendarzu liturgicznym. Bogactwo tej liturgii jest widoczne każdego dnia. Po raz kolejny w naszej parafii przeżyliśmy wspólnie mękę, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa.

• 2023.04.08

Rozważanie na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego 09.04

Kiedy czytamy dzisiejszą Ewangelię dosyć łatwo możemy wyobrazić sobie konsternację, a nawet napięcie i zdenerwowanie Marii Magdaleny, Piotra i Jana. Oto zniknęło ciało umiłowanego Nauczyciela, Którego w tak bestialski sposób zabito. Wiemy dlaczego Maria Magdalena pobiegła z tą niesłychaną wiadomością do Piotra: "Zabrano Pana z grobu i nie wiemy, gdzie Go położono". Czy to nie jest już przesada, czy nie dosyć było tego, co dokonało się w poprzedzający piątek? Czy należało jeszcze bezcześcić i wykradać ciało?

• 2023.04.03
    Niedziela palmowa w Parafii Czernikowo

Tegoroczna Niedziela Palmowa w czernikowskiej parafii obfitowała w rozmaite wydarzenia. Uroczystości Niedzieli Palmowej rozpoczęły się o godzinie 10 na zewnątrz naszego kościoła parafialnego inscenizacją Uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy.

• 2023.04.02

Informacja dla kandydatów do bierzmowania

Wzór podania dla kandydatów do sakramentu bierzmowania jest dostępny do pobrania pod tym linkiem.

• 2023.04.01

Rozważanie na Niedzielę Palmową 02.04

Hosanna i ukrzyżuj. Te dwa okrzyki słyszymy niejako obok siebie w dzisiejszej liturgii słowa. W rzeczywistości dzielił je niecały tydzień czasu. W niedzielę Jezus jest uwielbiany przez tłumy, w piątek - prawdopodobnie te same tłumy - domagają się Jego śmierci.

• 2023.04.01

Droga krzyżowa ulicami Czernikowa

W piątek, 31 marca, po raz kolejny w życiu rozważaliśmy stacje Drogi Krzyżowej ulicami Czernikowa. Naszą drogę rozpoczęliśmy w kościele parafialnym. Następnie przeszliśmy ulicami 3-go maja, Słowackiego, Strumykową i ponownie 3-go Maja, kontemplując tajemnicę krzyża i wsłuchując się w rozważania czytane przez parafian.

• 2023.03.25

Rozważanie na V Niedzielę Wielkiego Postu 26.03

Czasami zastanawiam się czy i ja nie jestem jak Łazarz, od wielu dni, a może miesięcy czy nawet lat będący już w grobie, cuchnący i martwy? Czy nie przywaliłem swego grobu wielkim kamieniem obojętności i ironii, drwiny i cwaniactwa? A może do mnie odnoszą się też słowa Jezusa: „Jeżeli ktoś chodzi za dnia, nie potknie się, bo widzi światło… Jeżeli jednak ktoś chodzi w nocy, potknie się, bo brak mu światła.”.

Stronicowanie