Menu

Msze Święte:

NIEDZIELA: 7.30; 10.30; 12.00 (dzieci); 16.00 (młodzież)

{kaplica w Osówce: g. 9.00}

 

DNI POWSZEDNIE: 7.00; 17:30

 

KANCELARIA PARAFIALNA:

poniedziałek - piątek: 7:30-8:30, 16.00-17.00

 

SPOTKANIA COMIESIĘCZNE:

Bierzmowani – III niedziela miesiąca godz. 16.00

Dzieci komunijne - I niedziela miesiąca godz. 12.00

Aktualności

Aktualności

Stronicowanie

 • 2022.12.12
  Opłatek dla seniora w Steklinku

  Opłatek dla seniora w Steklinku

  W niedzielę 11 grudnia w Steklinku odbył się opłatek dla seniora. Został on zorganizowany przez sołtysa i radę sołecką. Zgromadziło się wielu seniorów, którzy przy śpiewie kolęd i poczęstunku spędzili trochę czasu. Spotkanie uświetniła gminna strażacka orkiestra dęta.

 • 2022.12.10

  Rozważanie na III Niedzielę Adwentu 11.12

  Niektórzy jeszcze czekają, szukają, starają się nie dać pochłonąć, ale większość… już dawno pozwoliła się wciągnąć w maszynkę rutyny, robienia grosza, szukania wygód i zaspokajania swoich najbardziej wyszukanych potrzeb i zachcianek. Czy to jest jeszcze życie? Czy to ma w ogóle sens, być maleńkim trybikiem w ogromnej maszynie bezsensownych zachcianek i sztucznie podsycanych potrzeb?

 • 2022.12.08
  -

  Godzina łaski dla świata w naszej parafii

  W naszej parafii zorganizowano wielką modlitwę w Godzinie Łaski. W kościele parafialnym zgromadziła się nasza społeczność parafialna, aby wybłagać przez Maryję u Boga wszelkie łaski dla siebie, dla swoich najbliższych i całego świata. Modlitwie przewodniczył ks. proboszcz Krzysztof Graczyk, który najpierw sprawował msze św. wotywną o Niepokalanym Poczęciu NMP, a następnie nabożeństwo modlitewne.

 • 2022.12.06
  -

  Mikołajkowe Roraty

  6 grudnia, we wspomnienie św. Mikołaja, dzieci z naszej parafii zgromadziły się w czernikowskim kościele na roratach. Dzisiejsza Msza Św. miała jednak nieco inny przebieg. Wszystko za sprawą tajemniczego gościa w białej brodzie i czerwonym kostiumie. Tajemniczy przybysz spędził trochę czasu z dziećmi i podarował im słodkie upominki. Dziękujemy wszystkim za tak liczną obecność na roratach.

 • 2022.12.04
  -

  Mikołajkowe Warsztaty Florystyczne

  W niedzielę, 4 grudnia, o godzinie 13 rozpoczęły się Mikołajkowe Warsztaty Florystyczne. Ich organizatorem była Grupa Ojca Pio. Warsztaty poprowadziła zawodowa florystka.

 • 2022.12.03

  Rozważanie na II Niedzielę Adwentu 04.12

  Wstrząsające są słowa św. Jana Chrzciciela z dzisiejszej Ewangelii. Wstrząsające i  niesłychane. Jan nadal woła na pustkowiu i nikt go nie chce usłyszeć. „Nawracajcie się, przygotujcie drogi Panu, prostujcie ścieżki dla Niego”. Słyszałem te słowa i ja wielokrotnie, nawet w dzisiejszej Ewangelii i co? Jednym uchem wleciało, drugim wyleciało. Tyle już adwentów było w moim życiu i tyle szans danych mi przez Boga na zmianę życia, na nawrócenie i co?

 • 2022.11.27
  -

  "Serce dla malucha" - kolejna edycja akcji wystartowała

  W I niedzielę Adwentu ruszyła bożonarodzeniowa akcja „Serce dla malucha”. Już od ośmiu lat wspólnie z Zespołem Charytatywnym organizujemy paczki dla najbiedniejszych dzieci we współpracy z życzliwymi parafianami.

 • 2022.11.26

  Rozważanie na I Niedzielę Adwentu 27.11

  Słowa św. Pawła z Listu do Rzymian: „A zwłaszcza rozumiejcie chwilę obecną: teraz nadeszła dla was godzina powstania ze snu” są doskonałym motto rozpoczynającego się dzisiaj Adwentu. Prorok Izajasz w pierwszym czytaniu zachęca nas również: „Chodźcie, domu Jakuba, postępujmy w światłości Pańskiej!” A Jezus w Ewangelii przestrzega w sposób bezpośredni: „Czuwajcie więc, bo nie wiecie, w którym dniu Pan wasz przyjdzie”.

 • 2022.11.19

  Rozważanie na Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata 20.11

  W dniu dzisiejszym czcimy Chrystusa Zwycięskiego, Chrystusa, Któremu Ojciec oddał we władanie cały stworzony wszechświat. Nie możemy jednak zapomnieć, że królestwo Chrystusa, Jego władanie i panowanie nie mają nic z ziemskiej arogancji, potęgi, buty i przemocy, nic z ludzkiej polityki, układów i układzików, nic z ludzkiej przebiegłości i politycznej poprawności. Królestwo Chrystusa jest królestwem pokoju, dobroci, sprawiedliwości, miłości i miłosierdzia, królestwem życia wiecznego.

 • 2022.11.19

  Stanowisko Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski wobec działań Jana Pawła II odnoszących się do przestępstw seksualnych wobec małoletnich

  W przestrzeni publicznej coraz częściej słyszymy pytania o postawę Jana Pawła II wobec dramatu wykorzystywania seksualnego osób małoletnich i bezbronnych przez duchownych, a także o sposób reagowania na tego rodzaju przestępstwa podczas jego pontyfikatu. Coraz głośniej stawiana jest teza, że Papież nie podchodził właściwie do tego rodzaju czynów i niewiele robił, aby ten problem rozwiązać, a nawet go ukrywał. Wydaje się, że panuje swego rodzaju moda na formułowanie tego typu opinii. Wpisuje się to w próby podważenia autorytetu Jana Pawła II, a nawet zakwestionowania jego świętości, potwierdzonej w procesie beatyfikacyjnym i kanonizacyjnym. W  konsekwencji stanowi to usiłowanie pomniejszenia znaczenia tego wyjątkowego pontyfikatu dla Kościoła, świata, kultury i człowieka.

Stronicowanie

Kontakt

Parafia p.w. Św. Bartłomieja Apostoła w Czernikowie

ul. 3 Maja 13
87 – 640 Czernikowo
woj. kujawsko – pomorskie,
pow. toruński, gm. Czernikowo,
tel. +48 54 288 92 41
tel. +48 519 496 293
e-mail: czernikowo@diecezja.wloclawek.pl

[obiekt mapy] Lokalizacja Parafii na mapie