Stronicowanie

• 2022.08.20

Rozważanie na XXI Niedzielę Zwykłą 21.08

Kto będzie zbawiony? Próbowałem kiedyś zadać takie pytanie w szkole. Reakcja? „Czy ksiądz nie ma ciekawszych tematów na katechezę?” Próbowałem rozmawiać na ten temat z kilkoma znajomymi. Reakcja? „Wiesz, życie jest już wystarczająco męczące że nie trzeba go utrudniać takimi fundamentalnymi pseudo-problemami. Niech się tym martwi Pan Bóg”. Niestety, obawiam się, że nawet Chrystus miałby problem z zainteresowaniem współczesnych katolików sprawami zbawienia i wieczności.

• 2022.08.15

Msza za ojczyznę w Uroczystość Wniebowzięcia NMP

O godzinie 10 w naszej świątyni modliliśmy się wspólnie w intencji ojczyzny. Na mszy obecne były władze gminy, przedstawiciele Stowarzyszenia Związek Jaszczurczy, druhowie strażacy, poczty sztandarowe szkół oraz ochotniczych straży pożarnych z terenu naszej parafii. Eucharystię swoją grą uświetniła Gminna Orkiestra Dęta. Mszy Św. przewodniczył ks. Proboszcz.

• 2022.08.14

Nabożeństwo fatimskie w Witowężu

13 sierpnia, o godz. 16:30, zostało odprawione kolejne nabożeństwo fatimskie. Tym razem wierni spotkali się przy kapliczce w Witowężu. Mszy św. przewodniczył ks. Mateusz.

• 2022.08.13

Rozważanie na XX Niedzielę Zwykłą 14.08

Żyjemy w świecie, gdzie „wartością” najbardziej poszukiwaną jest święty spokój, przyjemność, luksus, rozrywka, gdzie wszystko musi być miłe, bez kantów. Niestety świat dzisiejszy nie lubi prawdy, nie lubi kiedy wytyka mu się błędy. Wszystko musi być uładzone, konformistyczne, politycznie poprawne.

• 2022.08.09

Pielgrzymi z Golubia-Dobrzynia w drodze na Jasną Górę

Sierpień to miesiąc pielgrzymkowy. Po raz kolejny nasza parafia gościła pielgrzymów z parafii pw. św. Katarzyny w Dobrzyniu n/Drwecą. VIII Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę liczy ok. 40 osób.

• 2022.08.06

Rozważanie na XIX Niedzielę Zwykłą 07.08

To już XIX niedziela zwykła w tym roku liturgicznym. Dzisiejsza Liturgia Słowa uwrażliwia nas na nieustanną gotowość na przyjście Pana. Jak więc w dzisiejszym świecie wytrwać w postawie czuwania?

• 2022.07.30

Rozważanie na XVIII Niedzielę Zwykłą 31.07

Cóż jest złego w byciu zaradnym i przedsiębiorczym? Czy winą jest posiadanie zmysłu praktycznego, przewidującego umysłu, który pozwala na pomnażanie majątku i inwestowanie z zyskiem? Z pewnością nie! Bóg dał nam rozum po to, byśmy z niego korzystali i robili jak najlepszy użytek.

• 2022.07.23

Rozważanie na XVII Niedzielę Zwykłą 24.07

„Modlitwa jest to wzniesienie duszy do Boga lub prośba skierowana do Niego o stosowne dobra”. Tak mówił o modlitwie św. Jan Damasceński. Podobnie próbowała ją definiować św. Teresa od Dzieciątka Jezus: „Modlitwa jest dla mnie wzniesieniem serca, prostym spojrzeniem ku Niebu, okrzykiem wdzięczności i miłości zarówno w cierpieniu, jak i radości”. To takie proste. A jednak wielu ludzi skarży się, że modlitwa sprawia im wielką trudność.

• 2022.07.16

Rozważanie na XVI Niedzielę Zwykłą 17.07

Nasze codzienne życie wypełniają różne troski i niepokoje. Są one często wywołane trudną sytuacją lub przewidywaniem takiej sytuacji. Podobnie było w domu przyjaciół, Łazarza, Marty i Marii, w którym gościnnie przyjęto Jezusa. Obserwując zachowanie sióstr, Jezus upomina Martę nie dlatego, że ona usługuje, lecz dlatego że ta prosta czynność całkowicie ją pochłania i nie pozwalając dostrzec spraw ważniejszych.

• 2022.07.09

Rozważanie na XV Niedzielę Zwykłą 10.07

Przykład pociąga. I dobry, i zły. Fala przemocy pochłania stale nowe ofiary. Ofiary to nie tylko osoby poszkodowane; to również ci, którzy są przyczyną zła, dramatu, tragedii. Fala nienawiści i okrucieństwa porywa, wciąga i niszczy charaktery kolejnych, często młodych osób. Walka ze złem staje się coraz trudniejsza.

Stronicowanie