Stronicowanie

• 2021.10.30

Rozważanie na Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego – 31.10.2021r.

Pytanie postawione przez króla Salomona w czasie uroczystego poświęcenia świątyni Jerozolimskiej jest nam bliskie szczególnie dzisiaj, kiedy świętujemy rocznicę poświęcenia naszego kościoła parafialnego, dnia, w którym wzniesiona ludzkimi rękami nasza świątynia stała się domem modlitwy, „przybytkiem Boga między ludźmi” (Ap 21,3).

• 2021.10.23

Rozważanie na XXX Niedzielę Zwykłą 24.10

Opisane w dzisiejszej Ewangelii spotkanie pod Jerychem przebiega w tłumie ludzi, jest ono bardzo osobiste. Pan Jezus napotkał i uzdrowił nie jakiegoś anonimowego, jednego z wielu siedzących przy drodze żebraków, ale konkretnego, przedstawionego z imienia i przynależności rodzinnej człowieka. Bartymeusz, syn Tymeusza był niewidomy. Siedział w miejscu, gdzie musieli go mijać udający się do Jerozolimy pielgrzymi, ponieważ to dawało mu szansę na uzbieranie jałmużny – w ten sposób zdobywał środki utrzymania. Choć kalectwo odbierało mu możliwość normalnie aktywnego życia, nie był jednak, jak widać, człowiekiem biernym.

• 2021.10.16

Rozważanie na XXIX Niedzielę Zwykłą 17.10

Ambicja jest przekleństwem czy błogosławieństwem w życiu człowieka? Czy jest na nią miejsce w życiu wyznawcy Chrystusa? Rozmaite, często przeciwstawne są opinie w tej sprawie. Zamieszanie wokół ambicji trwa od wieków. Wystarczy zajrzeć do pierwszej z brzegu encyklopedii czy przysłuchać się rozmowom, by się o tym szybko przekonać. O rozbieżnościach wśród ludzi z powodu ambicji mówi także dzisiejszy fragment Ewangelii.

• 2021.10.13

Październikowe nabożeństwo fatimskie ulicami Czernikowa

W naszej parafii w dniu wspomnienia ostatniego objawienia w Fatimie odbyła się procesja różańcowa ulicami Czernikowa. Na tej procesji różańcowej zgromadziła się rzesza naszych wiernych. Modlitwie różańcowej przewodniczył ks. Damian Donderowicz, wikariusz naszej parafii.

• 2021.10.10
    Dzień papieski

W niedzielę poprzedzającą 16 października w Naszej Ojczyźnie obchodzimy Dzień papieski. W tym roku poraz XXI wspieraliśmy naszą modlitwą i ofiarami Dzieło Fundacji Nowego Tysiąclecia. Z tej okazji przed Mszą świętą o godzinie 12 dzieci ze szkół podstawowych naszej parafii, wspólnie zaprezentowały montaż słowno-muzyczny w którym przybliżyły postać świętego Jana Pawła II.

• 2021.10.09

Rozważanie na XXVIII Niedzielę Zwykłą 10.10

Dwa pytania, z którymi mamy bardzo często problem. Dwa pytania, na które sami sobie nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć. Bo kto z nas może bez samokrytyki i bez rozwagi powiedzieć, że jest mądry i dobry? Trudno sobie samemu się określić. To nie są pytania w stylu: jak żyć, jak przeżyć, lecz znacznie głębsze.

• 2021.10.02

Rozważanie na XXVII Niedzielę Zwykłą 03.10

Na pewno nie żyjemy tylko po to, aby przeżyć następny dzień. Nie żyje się też po to, żeby jeść, wyżyć się lub mieć święty spokój. Wyższe potrzeby człowieka: pragnienie godności, przynależności, pragnienie uczynienia czegoś szlachetnego, poświęcenie się i wreszcie miłość są dostępne już tylko tym, którzy mają jakąś duchowość. Duchowość jest zbudowana na jakiejś prawdzie. Jaka prawda rządzi twoim życiem? Czy w ogóle mogą być różne prawdy, albo nawet dwie prawdy?

• 2021.09.25

Rozważanie na XXVI Niedzielę Zwykłą 26.09

Zauważmy, że nauka Pana, która wypływa z dzisiejszego fragmentu Ewangelii, znakomicie koresponduje z przywołanym wyżej porównaniem ludzkiego życia do układania puzzli. Jezus zwraca przecież naszą uwagę na to, że liczą się dla Niego drobiazgi, jak chociażby podanie kubka wody spragnionemu człowiekowi. Co więcej, Pan podkreśla, że już sama okazja do grzechu, którą częstokroć traktujemy jako nic nieznaczący detal, gdyż jeszcze nie jest grzechem, jest czymś, czego absolutnie powinniśmy się wystrzegać.

• 2021.09.18

Zaproszenie na spotkanie Wspólnoty św. Ojca Pio

W czwartek 23 września, we wspomnienie św. Ojca Pio, chcemy zainaugorować nową formację w naszej parafii. Wspólnota św. Ojca Pio spotka się po raz pierwszy po Mszy Św. o godz. 17:30. Dlaczego warto do niej dołączyć?

• 2021.09.13

Nabożeństwo fatimskie ulicami Witowęża

W rocznicę kolejnego objawienia fatimskiego, nasza wspólnota parafialna w dniu 13 września br.  zgromadziła się przy figurze Matki Bożej w Witowężu, aby uczestnicząc w polowej mszy św. rozpoczynającej  procesję i różaniec fatimski. Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił ks. proboszcz kan. dr hab. Krzysztof Graczyk.

Stronicowanie