Stronicowanie

• 2023.08.26

Rozważanie na XXI Niedzielę Zwykłą 27.08

Daleko ważniejsze jest jednak pytanie drugie, postawione wprost Apostołom i stawiane każdemu z nas osobiście: „A ty, za kogo mnie uważasz? Dla Ciebie, kim jestem?” I na to pytanie trzeba sobie koniecznie jasno odpowiedzieć. Tu nie można zbyć sprawy wzruszeniem ramion, bo nawet ten gest ma swoje znaczenie i już jest odpowiedzią.

• 2023.08.19

Rozważanie na XX Niedzielę Zwykłą 20.08

Jakby w kontraście do poprzedniej niedzieli, kiedy Jezus zganił małą wiarę Piotra i Apostołów, dzisiaj słyszymy jak chwali On wielką wiarę i wielką pokorę niewiasty kananejskiej. Czy Jezus chciał upokorzyć ową kobietę odpowiadając jej w sposób, pozornie niegrzeczny? Czy musieli interweniować Apostołowie prosząc Go o dokonanie cudu? Czy w ogóle Bóg musi być proszony abyśmy mogli otrzymać to, o co prosimy? Jak zrozumieć wydarzenie opisane w dzisiejszej Ewangelii?

• 2023.08.16

Uroczystość Wniebowzięcia NMP

15 sierpnia uczciliśmy w naszej parafii uroczystość Wniebowzięcia NMP, a także 103. rocznicę bitwy warszawskiej. Z tej okazji na mszy św. o godz. 10 zgromadzili się parafianie oraz przedstawiciele władz, szkół, czy stowarzyszeń z terenu gminy.

• 2023.08.14
    Sierpniowe nabożeństwo fatimskie

W niedzielę, 13 sierpnia, w naszej parafii odbyło się kolejne nabożeństwo fatimskie. Tym razem rozpoczęło się przy przydrożnej kapliczce w Osówce, a droga różańcowa wiodła wśród jeszcze nieskoszonych łanów zbóż.

• 2023.08.12

Rozważanie na XIX Niedzielę Zwykłą 13.08

Czy i w naszym życiu nie jest często właśnie tak, że nie umiemy sobie poradzić z dobrze nam znanymi sprawami, że życie nas po prostu przerasta, że jest ponad nasze siły? Borykamy się i szarpiemy i nic nam nie wychodzi. To co powinno być dla nas znane i swojskie staje się nagle obce i wrogie. I wtedy przychodzi Jezus, a my traktujemy go jak zjawę, jak ducha, jak  nierealną postać.

• 2023.08.09

Wizyta pielgrzymki rowerowej z Golubia-Dobrzynia na Jasną Górę

W środę, 9 sierpnia, gościliśmy pielgrzymkę rowerową z Golubia-Dobrzynia, która udaje się na Jasną Górę. Grupa liczyła ok. 30 osób. Pielgrzymi przybyli do naszej parafii o godz. 10.00.

• 2023.08.06
    Sierpniowe nabożeństwo Pierwszej Soboty Miesiąca

5 sierpnia, przy krzyżu na ul. Strumykowej, rozpoczęliśmy drugie z pięciu nabożeństw Pierwszych Sobót Miesiąca. Modlitwie przewodniczył ks. Proboszcz. Wierni z kapłanami ruszyli w procesji spod krzyża w kierunku kościoła, gdzie kontynuowano nabożeństwo, które zakończyło się uroczystą Mszą Św.

• 2023.08.05

Rozważanie na Niedzielę Przemienienia Pańskiego 06.08

Zdarzenie na Górze Tabor nie jest czarodziejską sztuczką ani magicznym trickiem. Jezus objawia swoją prawdziwą, boską naturę. Sam Bóg Ojciec potwierdza ten fakt słowami: „To jest Syn Mój umiłowany”. Pytanie – po co? O co chodziło Jezusowi w tym - bądź co bądź spektakularnym – wydarzeniu?

• 2023.07.29

Rozważanie na XVII Niedzielę Zwykłą 30.07

Jezus nie wymaga od nas na pewno rzeczy niemożliwych. Wie jednak, że tak łatwo przywiązujemy się do drobnostek, do rzeczy i spraw nieważnych, które na dobrą sprawę nam tylko przeszkadzają. Ale czy też nie jest i tak, że dla innych ziemskich dóbr poświęcamy wiele, czasami zbyt wiele, włącznie z naszymi przekonaniami i prawdą, a jednocześnie dla dóbr wiecznych, dla wiary, dla Królestwa Bożego tak trudno jest nam poświęcić nawet odrobinę czasu w niedzielny poranek?

• 2023.07.22

Rozważanie na XVI Niedzielę Zwykłą 23.07

Czytając przypowieści dzisiejszej Ewangelii zadaję sobie wiele pytań. A jedno z nich to pytanie o to, jak rozwija się rzeczywistość Królestwa Bożego we mnie samym? W przypowieści o chwaście posianym pomiędzy pszenicę warto sobie też zadać pytanie: „Czy jestem dobrą pszenicą przynoszącą obfity plon, czy może tylko chwastem posianym przez nieprzyjaciela?” Czy przy końcu czasów, kiedy nadejdzie dzień żniwa zostanę zebrany do spichrza, czy też przeznaczony na spalenie jak nieużyteczny chwast?

Stronicowanie