Stronicowanie

• 2023.05.30

Komunia rocznicowa

W niedzielę 28.05 o godz  10.00 odbyła się Komunia Rocznicowa. Mszę św. sprawował ks. Proboszcz. Kazanie wygłosił ks. Damian.

• 2023.05.27

Rozważanie na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 28.05

Kim jest owa Osoba Trójcy Świętej, Której dzisiaj oddajemy cześć i uwielbienie? To Duch Święty, Który był na początku przy stworzeniu świata, jak mówi Księga Rodzaju: „Na początku, kiedy Bóg stworzył niebo i ziemię, ziemia była jeszcze bezładem i pustkowiem: ciemność była nad powierzchnią bezmiaru wód, a Duch Boży unosił się nad wodami.” (Rdz 1,1-2).

• 2023.05.25

Śpiewamy naszym mamom

W środę w naszym kościele odbył się koncert "Śpiewamy naszym mamom". Wystąpiły w nim dzieci z Przedszkola "Stumilowy las" z Czernikowa  oraz chór parafialny. Po koncercie dzieci wręczyły róże wszystkim obecnym mamom.

• 2023.05.23

I Komunia Święta dzieci z SP w Czernikowie

W niedzielę 21 maja dzieci z klas III SP Czernikowie przystąpiły do I Komunii Świętej. Dzień wcześniej dzieci pierwszy raz przystąpiły do Spowiedzi świętej. O godz. 10 swoją uroczystość miały dzieci z klas III A i III B, a o 12 dzieci z klas III C i III D. Mszy Św. przewodniczył ks. Proboszcz, a kazanie wygłosił ks. Damian.

• 2023.05.20

Rozważanie na Niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego 21.05

Wniebowstąpienie jest wydarzeniem, które nie może być rozpatrywane w kategoriach naturalistycznych i pseudo-intelektualnych. Nie można np. zadać pytania: „Gdzie konkretnie Jezus się udał?” czy też pytania; „W jaki sposób wstąpił do nieba?” lub „Gdzie jest to niebo?”

• 2023.05.16

I Komunia Święta dzieci z Osówki i Steklina

W niedzielę 14 maja dzieci z klas III SP w Osówce i SP w Steklinie przystąpiły do I Komunii Świętej. Dzień wcześniej dzieci pierwszy raz przystąpiły do Spowiedzi świętej. Za całość prowadzenia i przygotowania dziękuję Ks. Damianowi oraz katechetom: Pani Lucynie i Panu Adamowi.

• 2023.05.16
    Rozpoczęcie nabożeństw fatimskich

Jak co roku, 13 maja, zainaugurowaliśmy cykl nabożeństw fatimskich. W sobotę wierni zgromadzili się przy krzyżu u zbiegu ulic 3-go Maja i Strumykowej. Modlitwie przewodniczył ks. Proboszcz.

• 2023.05.13

Rozważanie na VI Niedzielę Wielkanocną 14.05

Duch Święty, wg. zapowiedzi Jezusa, ma doprowadzić wierzących w Chrystusa do całej prawdy, ma ich wszystkiego nauczyć. Na czym polega ta nauka? Nie chodzi św. Janowi o jakąś doktrynę, ale o życie duchowe wierzących: chodzi o świadectwo dawane Chrystusowi: “On będzie świadczył o Mnie, ale wy też świadczycie, bo jesteście ze Mną od początku”. Poprzez Ducha Świętego dokonuje się nie tylko przypomnienie tego, co uczynił Jezus, retrospekcja, ale autentyczny rozwój wiary Kościoła.

• 2023.05.06

Obchody Dnia Strażaka w regionie

4 maja obchodzimy święto patrona strażaków - Św. Floriana. W związku z tym w regionie organizowano lokalne uroczystości, w których udział brał nasz ks. Proboszcz.

• 2023.05.06

Rozważanie na V Niedzielę Wielkanocną 07.05

„Prawda” niesamowicie niebezpieczne słowo. Bał się jej już Piłat, kiedy stanął przed nim Chrystus. Bali się jej arcykapłan Annasz, i Kajfasz, i faryzeusze i ci dla których Chrystus był niewygodny. Bali się jej wszyscy totalitarni przywódcy i pewni siebie autokraci. Bali się prawdy i boją nadal wszyscy politykierzy i magicy „zaokrąglonego słowa”, ale także mali codzienni kłamcy. „Prawda” nie przestaje straszyć wszystkich, którzy się z nią rozmijają. Ona jest czymś, co na pewno wyzwala, ale i czymś za co można łatwo i szybko pójść do więzienia i być znienawidzonym przez innych.

Stronicowanie