Stronicowanie

• 2022.07.09

Rozważanie na XV Niedzielę Zwykłą 10.07

Przykład pociąga. I dobry, i zły. Fala przemocy pochłania stale nowe ofiary. Ofiary to nie tylko osoby poszkodowane; to również ci, którzy są przyczyną zła, dramatu, tragedii. Fala nienawiści i okrucieństwa porywa, wciąga i niszczy charaktery kolejnych, często młodych osób. Walka ze złem staje się coraz trudniejsza.

• 2022.07.03

Przez Niepokalane Serce Maryi do Jezusa

Sobota 2 lipca była już czwartą z pięciu Pierwszych Sobót praktykowanych w naszej parafii. Praktyka tego nabożeństwa, podobnie jak modlitwa, umartwienie i dzieła miłosierdzia, jest zadośćuczynieniem Niepokalanemu Sercu Maryi, któremu powierza się nie tylko poszczególne dusze, ale też całe rodziny, wspólnoty zakonne i narody.

• 2022.07.02

Rozważanie na XIV Niedzielę Zwykłą 03.07

Zdarza się, że w różnych sytuacjach czy dyskusjach pada deklaracja „wierzę w Boga, nie w Kościół”. I choć wiara w Boga jest oczywiście fundamentalna, to jednak należy to czynić i tamtego nie zaniechać. W credo – wyznaniu wiary – wyznajemy jednoznacznie: „wierzę w święty, powszechny i apostolski Kościół”. Czy jest to jedynie wytwór tradycji? Czy to pomysł hierarchii kościelnej? Wsłuchajmy się w dzisiejsze Słowo.

• 2022.06.25

Rozważanie na XIII Niedzielę Zwykłą 26.06

W życiu każdego z Nas chodzi o to, abyśmy szli za Jezusem oraz wypełniali Jego plan. Niestety czasem myślimy w taki sposób, aby to Jezus miał iść za nami i pomagać nam w spełnianiu naszych planów. Jeżeli stoimy przed bardzo ważną decyzją, ale również i mniej oczywistą sytuacją należy prosić Boga, aby to On wskazał nam tą drogę, którą mamy kroczyć, gdyż „Jezus odpowiedział: Ja jestem drogą, prawdą i życiem.”

• 2022.06.25

Zakończenie Oktawy Bożego Ciała

W czwartek, 23 czerwca, zakończyła się Oktawa Bożego Ciała, czyli okres siedmiu dni szczególnej łaski, podczas których po mszy świętej odbywały się procesje wokół kościoła z Najświętszym Sakramentem.

• 2022.06.19

Sakrament bierzmowania w naszej parafii

17 czerwca o godzinie 11 w naszej świątyni ks. bp Wiesław Mering udzielił młodzieży sakramentu bierzmowania. Dary Ducha Świętego przyjęło w tym roku 101 kandydatów. Za przygotowanie grupy odpowiedzialni byli ks. Damian oraz katecheta Aleksander Brzustewicz.

• 2022.06.18

Rozważanie na XII Niedzielę Zwykłą 19.06

W dzisiejszej Ewangelii Jezus pyta, za kogo uważają Go ludzie. To pytanie można by zastąpić innymi: Kim On jest dla nich? Jak Go traktują? Do czego Jezus jest im potrzebny? Warto, aby każdy z Nas zadał sobie właśnie to pytanie. Odpowiedzi pewnie byłoby bardzo wiele i byłyby różnorodne, niemniej jednak w dzisiejszych czasach najprawdopodobniej w większości byłyby bardzo bolesne.

• 2022.06.16

Boże Ciało

Po raz kolejny świętowaliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w uroczystej procesji ulicami Czernikowa. Ten wyjątkowy dzień to doskonały sposób na manifestację naszej wiary i publiczne przedstawienie naszej więzi z Chrystusem.

• 2022.06.14

Z Maryją opróżnijmy Czyściec!

Grupa pielgrzymów z naszej parafii należących do APDC - Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym w dniach 11-12 VI 2022 była w Częstochowie na nocnym czuwaniu. Hasłem modlitwy w tym roku było: Z Maryją opróżnijmy Czyściec!

• 2022.06.12

Prymicja ks. Karola Kropkowskiego

Nasza parafia na taką uroczystość czekała 19 lat. W niedzielę, 12 czerwca o godz. 12, swoją mszę prymicyjną odprawił Ks. Karol Kropkowski. W obecności najbliższej rodziny, przyjaciół, kapłanów i parafian neoprezbiter dziękował Bogu za dar kapłaństwa.

Stronicowanie