Stronicowanie

• 2023.02.11

Rozważanie na VI Niedzielę Zwykłą 12.02

W dzisiejszej Ewangelii Chrystus zadaje kłam wszystkim tego rodzaju permisywistycznym rozumowaniom, mówiąc: „Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo, albo Proroków. Nie przyszedłem znieść, ale je wypełnić”. I jakby dla podkreślenia ważności i uniknięcia wszelkich niedomówień rozważa wszystkie najbardziej dyskutowane przykazania Starego Testamentu: nie zabijaj, nie cudzołóż, nie przysięgaj fałszywie.

• 2023.02.06
    Msza za ojczyznę i żołnierzy Armii Krajowej

W pierwszą niedzielę lutego, na Mszy Św. o godzinie 10, modliliśmy się wspólnie za ojczyznę oraz żołnierzy Armii Krajowej. To druga z cyklu comiesięcznych mszy za Ojczyznę, które zapoczątkowaliśmy w styczniu. Eucharystii przewodniczył ks. Mateusz oraz ks. Proboszcz, który wygłosił także homilię.

• 2023.02.04

Rozważanie na V Niedzielę Zwykłą 05.02

W tym przypadku nie chodzi o jakieś wąskie grono wybranych, ale o szerokie grono uczniów, wszystkich, którzy przyszli Go słuchać. Rozumiemy więc, że i dzisiaj nie są to szczególne wskazania np. tylko dla następców Apostołów, czy dla zakonników, ale dla ogółu chrześcijan, nas wszystkich, którzy chcemy słuchać Jezusa. Mamy być solą, mamy być światłem i mamy być na podobieństwo warownego miasta.

• 2023.01.31

Rodzinne kolędowanie w świątyni

W niedzielę 29 stycznia, po Mszy Świętej o godz. 12.00, odbył się Konkurs Rodzinnego Śpiewania Kolęd. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za piękne wykonania kolęd i pastorałek.

• 2023.01.28

Rozważanie na IV Niedzielę Zwykłą 29.01

Drugie jednak znaczenie słowa „błogosławiony” jest bliższe naszym współczesnym poszukiwaniom i tęsknotom. Można by nawet powiedzieć: „chcesz być szczęśliwy żyj w taki sposób”. Nie bądź chciwy, nie bądź krzykaczem, bądź sprawiedliwy, bądź miłosierny, wprowadzaj pokój, a nie zamęt dookoła siebie, miej czyste serce i czyste spojrzenie, zobacz w drugim człowieka i uszanuj go w nim, a przy tym bądź przygotowany na niezrozumienie, na kpinę, na kłamstwo i drwiny, na niepopularność, na to, że nie będziesz „trendy”, że czasami nie będziesz „politycznie poprawny”.

• 2023.01.22

160. rocznica wybuchu Powstania Styczniowego

W 160. rocznicę wybuchu powstania styczniowego sprawowaliśmy w naszej świątyni Mszę Świętą w intencji ojczyzny. Eucharystię sprawowali Ks. wik. Damian Donderowicz i ks. prob. Krzysztof Graczyk, który wygłosił okolicznościową homilię. Po Mszy Św. odbyła się prelekcja nt. Powstania styczniowego wygłoszona przez p. Tomasza Sińczaka.

• 2023.01.22

Wizyta kleryków z WSD we Włocławku

W niedzielę 22 stycznia gościliśmy przedstawicieli kleryków z Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku wraz ze swym moderatorem.

• 2023.01.21

Rozważanie na III Niedzielę Zwykłą 22.01

Kiedy Chrystus przyszedł z Dobrą Nowiną na ziemię ludzie rzeczywiście widzieli w Nim kogoś, kto był dobry, po prostu dobry na co dzień i nie po to, aby Go inni widzieli i chwalili. On widział cierpienie ludzi chorych, potrzeby ludzi ubogich i głodnych, On nie musiał być proszony, błagany, nagabywany.

• 2023.01.15

Jasełka dzieci z SP Czernikowo

15 stycznia, po Mszy św. o godz. 16, dzieci i młodzież z SP Czernikowo przygotowały jasełka. Poniżej prezentujemy zapis z występu.

• 2023.01.15

Koncert zespołu "Ela i przyjaciele"

15 stycznia, podczas Mszy Świętej o godz. 12.00 i bezpośrednio po jej zakończeniu, wystąpił zespół „Ela i przyjaciele”. Mogliśmy wsłuchiwać się w piękne wykonania kolęd i pastorałek. Zespół tworzą Karolina, Elżbieta i maciej Ślubowscy oraz Elżbieta, Jacek i Marta Goliszewscy.

Stronicowanie