Stronicowanie

• 2022.12.16
    Spotkanie opłatkowe w KGW w Pokrzywnie

Spotkanie opłatkowe KGW w Pokrzywnie

W czwartek, 15 grudnia, odbyło się spotkanie opłatkowe Koła Gospodyń Wiejskich w Pokrzywnie. Na spotkaniu nie zabrakło rozmów, śpiewu kolęd, wigilijnych potraw, czy słodkich ciast.

• 2022.12.15

Spotkanie opłatkowe w Klubie Seniora w Czernikowie

14 grudnia w Czernikowie odbyło się spotkanie opłatkowe Klubu Seniora. Z członkami klubu spotkali się Wójt Gminy Czernikowo, Przewodniczący Rady Gminy, ks. proboszcz i p. Katarzyna Ziółkowska.

• 2022.12.12
    Opłatek dla seniora w Steklinku

W niedzielę 11 grudnia w Steklinku odbył się opłatek dla seniora. Został on zorganizowany przez sołtysa i radę sołecką. Zgromadziło się wielu seniorów, którzy przy śpiewie kolęd i poczęstunku spędzili trochę czasu. Spotkanie uświetniła gminna strażacka orkiestra dęta.

• 2022.12.10

Rozważanie na III Niedzielę Adwentu 11.12

Niektórzy jeszcze czekają, szukają, starają się nie dać pochłonąć, ale większość… już dawno pozwoliła się wciągnąć w maszynkę rutyny, robienia grosza, szukania wygód i zaspokajania swoich najbardziej wyszukanych potrzeb i zachcianek. Czy to jest jeszcze życie? Czy to ma w ogóle sens, być maleńkim trybikiem w ogromnej maszynie bezsensownych zachcianek i sztucznie podsycanych potrzeb?

• 2022.12.08

Godzina łaski dla świata w naszej parafii

W naszej parafii zorganizowano wielką modlitwę w Godzinie Łaski. W kościele parafialnym zgromadziła się nasza społeczność parafialna, aby wybłagać przez Maryję u Boga wszelkie łaski dla siebie, dla swoich najbliższych i całego świata. Modlitwie przewodniczył ks. proboszcz Krzysztof Graczyk, który najpierw sprawował msze św. wotywną o Niepokalanym Poczęciu NMP, a następnie nabożeństwo modlitewne.

• 2022.12.06

Mikołajkowe Roraty

6 grudnia, we wspomnienie św. Mikołaja, dzieci z naszej parafii zgromadziły się w czernikowskim kościele na roratach. Dzisiejsza Msza Św. miała jednak nieco inny przebieg. Wszystko za sprawą tajemniczego gościa w białej brodzie i czerwonym kostiumie. Tajemniczy przybysz spędził trochę czasu z dziećmi i podarował im słodkie upominki. Dziękujemy wszystkim za tak liczną obecność na roratach.

• 2022.12.04

Mikołajkowe Warsztaty Florystyczne

W niedzielę, 4 grudnia, o godzinie 13 rozpoczęły się Mikołajkowe Warsztaty Florystyczne. Ich organizatorem była Grupa Ojca Pio. Warsztaty poprowadziła zawodowa florystka.

• 2022.12.03

Rozważanie na II Niedzielę Adwentu 04.12

Wstrząsające są słowa św. Jana Chrzciciela z dzisiejszej Ewangelii. Wstrząsające i  niesłychane. Jan nadal woła na pustkowiu i nikt go nie chce usłyszeć. „Nawracajcie się, przygotujcie drogi Panu, prostujcie ścieżki dla Niego”. Słyszałem te słowa i ja wielokrotnie, nawet w dzisiejszej Ewangelii i co? Jednym uchem wleciało, drugim wyleciało. Tyle już adwentów było w moim życiu i tyle szans danych mi przez Boga na zmianę życia, na nawrócenie i co?

• 2022.11.27

"Serce dla malucha" - kolejna edycja akcji wystartowała

W I niedzielę Adwentu ruszyła bożonarodzeniowa akcja „Serce dla malucha”. Już od ośmiu lat wspólnie z Zespołem Charytatywnym organizujemy paczki dla najbiedniejszych dzieci we współpracy z życzliwymi parafianami.

• 2022.11.26

Rozważanie na I Niedzielę Adwentu 27.11

Słowa św. Pawła z Listu do Rzymian: „A zwłaszcza rozumiejcie chwilę obecną: teraz nadeszła dla was godzina powstania ze snu” są doskonałym motto rozpoczynającego się dzisiaj Adwentu. Prorok Izajasz w pierwszym czytaniu zachęca nas również: „Chodźcie, domu Jakuba, postępujmy w światłości Pańskiej!” A Jezus w Ewangelii przestrzega w sposób bezpośredni: „Czuwajcie więc, bo nie wiecie, w którym dniu Pan wasz przyjdzie”.

Stronicowanie