Stronicowanie

• 2023.02.18

Rozważanie na VII Niedzielę Zwykłą 19.02

Ewangelia dzisiejszej niedzieli kontynuuje rozważania podjęte przez Chrystusa w poprzednią niedzielę. Używając tego samego schematu, Jezus naucza swoich uczniów, przeciwstawiając prawo starotestamentalne prawu Nowego Przymierza. Jest to poszerzony wykład przykazania miłości. Miłość Boga nie może być prawdziwa, jeśli nie realizuje się na co dzień w miłości do bliźniego.

• 2023.02.11

Rozważanie na VI Niedzielę Zwykłą 12.02

W dzisiejszej Ewangelii Chrystus zadaje kłam wszystkim tego rodzaju permisywistycznym rozumowaniom, mówiąc: „Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo, albo Proroków. Nie przyszedłem znieść, ale je wypełnić”. I jakby dla podkreślenia ważności i uniknięcia wszelkich niedomówień rozważa wszystkie najbardziej dyskutowane przykazania Starego Testamentu: nie zabijaj, nie cudzołóż, nie przysięgaj fałszywie.

• 2023.02.06
    Msza za ojczyznę i żołnierzy Armii Krajowej

W pierwszą niedzielę lutego, na Mszy Św. o godzinie 10, modliliśmy się wspólnie za ojczyznę oraz żołnierzy Armii Krajowej. To druga z cyklu comiesięcznych mszy za Ojczyznę, które zapoczątkowaliśmy w styczniu. Eucharystii przewodniczył ks. Mateusz oraz ks. Proboszcz, który wygłosił także homilię.

• 2023.02.04

Rozważanie na V Niedzielę Zwykłą 05.02

W tym przypadku nie chodzi o jakieś wąskie grono wybranych, ale o szerokie grono uczniów, wszystkich, którzy przyszli Go słuchać. Rozumiemy więc, że i dzisiaj nie są to szczególne wskazania np. tylko dla następców Apostołów, czy dla zakonników, ale dla ogółu chrześcijan, nas wszystkich, którzy chcemy słuchać Jezusa. Mamy być solą, mamy być światłem i mamy być na podobieństwo warownego miasta.

• 2023.01.31

Rodzinne kolędowanie w świątyni

W niedzielę 29 stycznia, po Mszy Świętej o godz. 12.00, odbył się Konkurs Rodzinnego Śpiewania Kolęd. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za piękne wykonania kolęd i pastorałek.

• 2023.01.28

Rozważanie na IV Niedzielę Zwykłą 29.01

Drugie jednak znaczenie słowa „błogosławiony” jest bliższe naszym współczesnym poszukiwaniom i tęsknotom. Można by nawet powiedzieć: „chcesz być szczęśliwy żyj w taki sposób”. Nie bądź chciwy, nie bądź krzykaczem, bądź sprawiedliwy, bądź miłosierny, wprowadzaj pokój, a nie zamęt dookoła siebie, miej czyste serce i czyste spojrzenie, zobacz w drugim człowieka i uszanuj go w nim, a przy tym bądź przygotowany na niezrozumienie, na kpinę, na kłamstwo i drwiny, na niepopularność, na to, że nie będziesz „trendy”, że czasami nie będziesz „politycznie poprawny”.

• 2023.01.22

160. rocznica wybuchu Powstania Styczniowego

W 160. rocznicę wybuchu powstania styczniowego sprawowaliśmy w naszej świątyni Mszę Świętą w intencji ojczyzny. Eucharystię sprawowali Ks. wik. Damian Donderowicz i ks. prob. Krzysztof Graczyk, który wygłosił okolicznościową homilię. Po Mszy Św. odbyła się prelekcja nt. Powstania styczniowego wygłoszona przez p. Tomasza Sińczaka.

• 2023.01.22

Wizyta kleryków z WSD we Włocławku

W niedzielę 22 stycznia gościliśmy przedstawicieli kleryków z Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku wraz ze swym moderatorem.

• 2023.01.21

Rozważanie na III Niedzielę Zwykłą 22.01

Kiedy Chrystus przyszedł z Dobrą Nowiną na ziemię ludzie rzeczywiście widzieli w Nim kogoś, kto był dobry, po prostu dobry na co dzień i nie po to, aby Go inni widzieli i chwalili. On widział cierpienie ludzi chorych, potrzeby ludzi ubogich i głodnych, On nie musiał być proszony, błagany, nagabywany.

• 2023.01.15

Jasełka dzieci z SP Czernikowo

15 stycznia, po Mszy św. o godz. 16, dzieci i młodzież z SP Czernikowo przygotowały jasełka. Poniżej prezentujemy zapis z występu.

Stronicowanie