Stronicowanie

• 2022.06.12

Prymicja ks. Karola Kropkowskiego

Nasza parafia na taką uroczystość czekała 19 lat. W niedzielę, 12 czerwca o godz. 12, swoją mszę prymicyjną odprawił Ks. Karol Kropkowski. W obecności najbliższej rodziny, przyjaciół, kapłanów i parafian neoprezbiter dziękował Bogu za dar kapłaństwa.

• 2022.06.11

Rozważanie na Uroczystość Najświętszej Trójcy

Dzisiejsza Uroczystość Trójcy Przenajświętszej to jedno z najważniejszych liturgicznych świąt chrześcijańskich, obchodzonych ku czci Trójcy Świętej: Boga Ojca, Syna i Ducha Świętego. Na świecie są tacy, co uważają, że łatwiej byłoby wierzyć w jednoosobowego Boga, tak jak to jest u muzułmanów lub żydów, niż w Jednego Boga w trzech Osobach. Wiara w jednego Boga w trzech Osobach jest jednym z najbardziej specyficznych, a zarazem intrygujących elementów chrześcijaństwa. Istnienie Trójcy Świętej jest dogmatem naszej wiary.

• 2022.06.11

5. rocznica święceń ks. Mateusza

9 czerwca w naszym kościele swoją 5. rocznicę święceń obchodzili kapłani z rocznika ks. Mateusza. Na wieczornej Mszy św., sprawowanej pod przewodnictwem ks. Proboszcza, kapłani dziękowali za dar powołania i wybrania.

• 2022.06.07

„Przez Matkę do Syna – 900 lat Diecezji Włocławskiej”

Pod tym hasłem diecezja włocławska przeżywać będzie nawiedzenie Matki Bożej w znaku Ikony Jasnogórskiej, połączone z jubileuszem 900-lecia istnienia diecezji. Do tych uroczystości przygotowywać będzie nowenna, która rozpocznie się 7 sierpnia. W sobotę, 4 czerwca, w bazylice katedralnej we Włocławku, sprawowana była Msza św. pod przewodnictwem biskupa diecezjalnego Krzysztofa Wętkowskiego, poprzedzająca rozpoczęcie nowenny.

• 2022.06.05

Parafialny Dzień Dziecka

W niedzielę, 5 czerwca, Mszą Św. o godzinie 12 zainaugurowaliśmy Parafialny Dzień Dziecka. Na parkingu przy kościele czekały na dzieci przekąski, konkursy z nagrodami i liczne niespodzianki. Za organizację wydarzenia odpowiedzialni byli: Grupa Ojca Pio, Zespół Charytatywny oraz Rada Parafialna.

• 2022.06.05
    XXVI Spotkanie Młodych Lednica 2000

"Na krańce świata" - pod takim hasłem 4 czerwca odbyło się XXVI Spotkanie Młodych. Na polach Lednicy nie zabrakło także grupy z naszej parafii, która wraz z ks. Mateuszem chciała uwielbiać Boga pieśnią, modlitwą i tańcem.

• 2022.06.04

Rozważanie na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego 05.06

W dzisiejszej liturgii jest wołanie o Ducha Świętego, przywoływanie Ducha! Wybrzmiewa to w sposób szczególny podczas refrenu psalmu responsoryjnego, w którym śpiewamy „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi ziemię”. W kimże bowiem szukać ocalenia i odnowy, jeśli nie w Stwórcy i Ożywicielu wszystkiego? Przecież bez Jego tchnienia wśród stworzenia jeno cierń i nędze – jak przekazuje sekwencja.

• 2022.05.30

Dlaczego warto obchodzić rocznicę święceń kapłańskich?

W naszej parafii jest trzech księży a czwarty nasz rodak już w niedługim czasie wstąpi w szereg „namaszczonych”. Czy pamiętamy w modlitwie o nich, czy jeszcze chcemy pamiętać o ich rocznicach święceń? W niedzielę swoją 29 rocznicę obchodził ks. proboszcz, 8 czerwca będzie obchodził swoją rocznicę święceń ks. Damian, a 9 czerwca ks. Mateusz. Czy w tym dniu będziemy chcieć być z nimi na modlitwie, na Eucharystii podczas której będą dziękować Bogu za dar kapłaństwa?

• 2022.05.28

Rozważanie na Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 29.05

Wniebowstąpienie Jezusa przynagla nas do głoszenia innym prawdy o niebie. Droga chrześcijanina jest więc drogą prowadzącą z góry Oliwnej Wniebowstąpienia w świat, do ludzi przez jerozolimski wieczernik Zesłania Ducha Świętego. Jedno wydaje się niezaprzeczalne: „salus animarum suprema lex”, „zbawienie dusz to najważniejsza sprawa”.

• 2022.05.22

Komunia Święta Rocznicowa

22 maja, na Mszy Św. o godzinie 10, dzieci klas IV szkoły podstawowej z naszej parafii świętowały rocznicę przystąpienia do Pierwszej Komunii Świętej. Mszy Świętej przewodniczył ks. Proboszcz, a kazanie wygłosił Ks. Damian.

Stronicowanie