Stronicowanie

• 2023.09.23

Odkrywamy tajemnice świętości naszego patrona św. Stanisława Kostki

Od pierwszych dni roku szkolnego ogłosiliśmy konkurs związany z patronem dzieci i młodzieży św. Stanisławem Kostką. Temat konkursu „Odkrywam tajemnicę świętości naszego patrona Stanisława Kostki” zachęcał uczniów do poznania Jego drogi świętości, którą osiągnął w tak młodym wieku. Konkurs ogłoszony był w związku ze zbliżającym się świętem św. Stanisława Kostki.

• 2023.09.18

Odsłonięcie muralu przy ul. Słowackiego

W niedzielę o 13:30 została odprawiona Msza Św. w intencji niezłomnych bohaterów walczących o wolność Ojczyzny. Eucharystii przewodniczył ks. bp Wiesław Alojzy Mering oraz ks. Damian Donderowicz, były wikariusz. Po Mszy Św. ks. bp poświęcił mural przy ul. Słowackiego.

• 2023.09.16

Rozważanie na XXIV Niedzielę Zwykłą 17.09

Problem z przebaczaniem nie jest wynalazkiem naszych czasów, skoro już Apostoł Piotr postawił Panu Jezusowi pytanie: «ile razy mam przebaczyć, (…) czy aż siedem razy?» Zupełnie nas nie dziwi zawarta w nim sugestia, że siedem, to znacznie za dużo. Górna granica tego, co skłonni jesteśmy uznać za konieczne, to raczej „do trzech razy sztuka”. Odpowiedź Jezusa nie pozostawia wątpliwości: przebaczać trzeba zawsze…

• 2023.09.16
    Wrześniowe nabożeństwo fatimskie

W środę, 13 września, wspominaliśmy kolejną rocznicę objawienia fatimskiego. W naszej wspólnocie odbyło się nabożeństwo o godz 19.00. Nabożeństwo rozpoczęło się mszą św., a następnie modlitwą różańcową podczas procesji z figurą MB Fatimskiej. Całemu nabożeństwu przewodniczył ks. wik. Sławomir Polaszek.

• 2023.09.11

Odpust ku czci Narodzenia NMP

W piątek, 8 września, świętowaliśmy drugi odpust parafialny ku czci Narodzenia NMP, potocznie znany jako Matki Bożej Siewnej. Sumie odpustowej o godz. 12 przewodniczył ks kan. dr hab. Janusz Borucki, wiceoficjał Sądu Kościelnego we Włocławku.

• 2023.09.09

Rozważanie na XXIII Niedzielę Zwykłą 10.09

Dlaczego jest to aż tak istotne, że Jezus podaje nam tak szczegółowe wskazówki? Ponieważ chodzi o to, że motywem działania chrześcijanina ma być dobro drugiego człowieka. Od tego nie możemy się uchylić, bo na tym polega przykazanie miłości bliźniego.

• 2023.09.03

Rozważanie na XXII Niedzielę Zwykłą 03.09

Usłyszany dzisiaj fragment Ewangelii jest bezpośrednią kontynuacją tekstu z poprzedniej niedzieli. Piotr wyznał wiarę w Jezusa – Mesjasza i Syna Bożego, za co został pochwalony przez Jezusa i usłyszał zapowiedź swojej misji w Kościele. Słysząc od Piotra słowa wypowiedziane pod natchnieniem Ducha Świętego, Jezus odkrywa przed najbliższymi uczniami wizję niedalekiej przyszłości, swojej męki, śmierci i zmartwychwstania. Tym razem reakcja Piotra jest najzupełniej ludzka, wskazująca na to, że w rzeczywistości nie rozumie on wcale swojego Mistrza.

• 2023.08.27
    Dożynki gminno-parafialne

W sobotę, 26 sierpnia, w naszej parafii odbyły się Dożynki Gminno – Parafialne. Tradycyjnie uroczystość tę rozpoczęła Msza Święta Dziękczynna, która była sprawowana przy ołtarzu polowym przy ul. Kolejowej.

• 2023.08.27

Odpust parafialny

W czwartek, 24 sierpnia, obchodziliśmy Uroczystość św. Bartłomieja, patrona naszego kościoła i parafii. Sumie odpustowej z procesją eucharystyczną przewodniczył ks. prałat dr hab. Janusz Gręźlikowski, profesor i oficjał Sądu Kościelnego we Włocławku.

• 2023.08.26

Rozważanie na XXI Niedzielę Zwykłą 27.08

Daleko ważniejsze jest jednak pytanie drugie, postawione wprost Apostołom i stawiane każdemu z nas osobiście: „A ty, za kogo mnie uważasz? Dla Ciebie, kim jestem?” I na to pytanie trzeba sobie koniecznie jasno odpowiedzieć. Tu nie można zbyć sprawy wzruszeniem ramion, bo nawet ten gest ma swoje znaczenie i już jest odpowiedzią.

Stronicowanie