Stronicowanie

• 2022.05.21

Rozważanie na VI Niedzielę Wielkanocną 22.05

Jezus odchodzi, aby mógł przyjść Duch Święty. Bóg odchodzi tylko po to, by przyjść jeszcze bliżej nas. Dlatego Jego odejście jest pokojem. Mówi zwykłe słowa o pokoju, posługuje się codziennym żydowskim pozdrowieniem, ale w tym kontekście i w Jego ustach wszystko nabiera zupełnie innego wymiaru.

• 2022.05.15

Pierwsza Komunia Święta dzieci z SP w Czernikowie

W niedzielę 15 maja kolejne grupy dzieci z naszej parafii przystąpiły do I Komunii Świętej. Na Mszach Św. o godz. 10 i 12  dzieci z klas III SP w Czernikowie w asyście najbliższych po raz pierwszy przyjęły Najświętszy Sakrament, a w piątek pierwszy raz skorzystały z sakramentu Spowiedzi świętej.

• 2022.05.14

Rozważanie na V Niedzielę Wielkanocną 15.05

Ludzie w naszej epoce już nie szukają dowodów na istnienie lub nieistnienie Boga. Szukają prawdziwej i wytrwałej miłości. Ewangelia jest skutecznie i prawdziwie głoszona jedynie wtedy, gdy uczniowie Jezusa, którzy ją obwieszczają, mają siłę nie tylko kochać, ale i być kochanymi. Mają siłę do wzajemnej miłości. Trzeba większej odwagi do tego, by być kochanym, niż do tego, by kochać.

• 2022.05.14
    Rozpoczęcie Nabożeństw Fatimskich

13 maja o godz. 17.00 w naszej parafii uroczyście zainaugurowano nabożeństwa fatimskie. Pierwsze nabożeństwo poprowadził wikariusz ks. Mateusz Kamiński. W tym nabożeństwie uczestniczyła również pierwsza grupa dzieci pierwszokomunijnych, które w ubiegłą niedzielę miały swoją uroczystość. Procesja fatimska z figurą Matki Bożej Fatimskiej i różaniec odbyły się wokół kościoła, a po niej była sprawowana Msza św.

• 2022.05.08
    Pierwsza Komunia Święta dzieci z SP w Osówce i Steklinie

W niedzielę, 8 maja, dzieci z klas III SP w Osówce i Steklinie przystąpiły do I Komunii Świętej, a w piątek pierwszy raz przystąpiły do Spowiedzi świętej. Był to najważniejszy moment w życiu religijnym tych dzieci, gdyż po raz pierwszy w pełni uczestniczyły w Eucharystii, przyjmując do swoich serc Pana Jezusa ukrytego w białej Hostii. Świadomie potwierdziły też swój związek z Kościołem katolickim, zawarty podczas sakramentu chrztu św. - związek na całe życie.

• 2022.05.08

Praktyka Pierwszych Sobót

To już trzecia Pierwsza Sobota przeżyta w naszej wspólnocie parafialnej. Ks. Proboszcz Krzysztof Graczyk rozpoczął te praktykę w marcu tego roku. Co miesiąc na to nabożeństwo przychodzi coraz więcej ludzi, którzy pragną szerzyć kult Niepokalanego Serca NMP.

• 2022.05.07

Rozważanie na IV Niedzielę Wielkanocną 08.05

Ilekroć natrafiam na słowa o niemożliwości wyrwania mnie z ręki Chrystusa przez jakiekolwiek siły czy zdarzenia, osoby, a nawet grzechy, w moim sercu odczytuję poczucie olbrzymiego bezpieczeństwa. Do mojej świadomości dociera prawda, która zawsze będzie najnowszą i zaskakującą wieścią: Bóg bardzo mnie kocha i nie chce mnie stracić, z żadnego powodu! Nikomu tak na mnie nigdy nie zależało, to jest dla mnie zupełnie oczywiste.

• 2022.05.03
    Wiwat maj, trzeci maj

3 maja to dla Polaków dzień szczególny. W kościele obchodzimy Uroczystość NMP Królowej Polski. Wspominamy przy tym także rocznicę uchwalenia pierwszej w Europie konstytucji. Na uroczystej Mszy św. o godz. 10 modliliśmy się wspólnie za naszą kochaną Ojczyznę. Eucharystii przewodniczył ks. Proboszcz razem z ks. Damianem.

• 2022.05.01
    Rowerowa pielgrzymka po dekanalnym szlaku

W sobotę, 30 kwietnia, grupa około 30 osób wzięła udział w pielgrzymce rowerowej po dekanacie czernikowskim. Trasa obejmowała wszystkie kościoły parafialne oraz kaplice i kościoły filialne dekanatu, a jej długość wyniosła ok. 60 km.

• 2022.04.30

Rozważanie na III Niedzielę Wielkanocną 01.05

Od chwili przyjścia na ten świat oczekujemy miłości. Miłości od matki, od ojca, od rodzeństwa – jeśli je mamy. Potem od wybranki/wybranego, od dzieci. A przecież zawsze jesteśmy w  Miłości zanurzeni – w Miłości Boga. To Miłość bezwarunkowa, dozgonna. Jedyne, czego Bóg od nas oczekuje, to modlitwa, czyli rozmowa z Nim.

Stronicowanie